banner
Programy, projekty, innowacje:
Konkursy przedmiotowe
  • udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik";
  • udział w konkursie Kangur Matematyczny;
  • Konkurs Wojewódzki "Kodowanie brajlem" - drużyna w składzie: Laura Kopik (IVa), Roksana Żyżyńska i Nadia Drzymalska (VI) - II miejsce;
  • Gminny Konkurs "Profilaktyka bez tajemnic":
    • Nikodem Robełek (V) - I miejsce za plakat o tematyce profilaktycznej,
    • Nikodem Wroniecki (V) - III miejsce za plakat o tematyce profilaktycznej,
    • Julia Gzella (VIIa) - II miejsce za prezentację multimedialną o szkodliwości spożywania alkoholu,
    • Łukasz Dmuchowski (IVa) - wyróżnienie za plakat o tematyce profilaktycznej
    • Igor Suchomski (IVa) - wyróżnienie za plakat o tematyce profilaktycznej.
Osiągnięcia sportowe
  • kolarstwo:
    • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w kolarstwie MTB - II miejsce w klasyfikacji drużynowej; indywidualnie: Sebastian Załęski (V) - Im, Wiktor Gołębiowski (VI) - IIm, Filip Pietrzak (IVb) - IIIm, Bartosz Dymarkowski (VIIa) - Im, Max Kornacki (VIIb) - Im, Michał Bill (VIIa) - IIm, Dawid Libera (VIIIb) - IVm, Dawid Wiecki (VIIb) - Vm, Alicja Laskowska (VIIa) - IIm;
    • Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w kolarstwie MTB - Filip Pietrzak (IVb) - IIIm, Sebastian Zalewski (V) - IIIm, Wiktor Gołębiowski (VI) - IIIm, Alicja Laskowska (VIIa) - IIm;
    • Gminny Wyścig Kolarski MTB - II miejsce w klasyfikacji drużynowej; indywidualnie: Sebastian Zalewski (V) - Im, Alicja Laskowska (VIIa) - IIm, Wiktor Gołębiowski (VI) - IIm, Bartosz Dymarkowski (VIIa) - IIm, Filip Pietrzak (IVb) - IIIm, Ewelina Groszewska (VIIa) - IIIm, Max Konracki (VIIb) - IIIm, Rafał Kulerski (VIIa) - IIIm, Agnieszka Wochna (VI) - IVm;
    • Powiatowy Wyścig Kolarski o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Grudziądzkiego - I miejsce w klasyfikacji drużynowej; indywidualnie: Weronika Cendrowicz (VI) - IIm, Alicja Laskowska (VIIa) - IIm, Max Konracki (VIIb) - IIm, Filip Pietrzak (IVb) - IIIm, Sebastian Zalewski (V) - IIIm, Ewelina Groszewska (VIIa) - IIIm, Rafał Kulerski (VIIa) - IIIm;
  • biegi przełajowe:
    • jesienne Mistrzostwa Gminy Grudziądz: starsze dziewczęta - I miejsce; starsi chłopcy - I miejsce; młodsi chłopcy - II miejsce;
    • jesienne Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego: starsze dziewczęta - III miejsce; starsi chłopcy - I miejsce;
    • wiosenne Mistrzostwa Gminy Grudziądz: starsze dziewczęta - I miejsce; starsi chłopcy - I miejsce; młodsze dziewczęta - IV miejsce; młodsi chłopcy - II miejsce; indywidualnie: Maja Gruszewska (IVa) - Im, Jan Przanowski (VIIIa) - Im, Weronika Cendrowicz (VI) - IIm, Martyna Paprotna (VIIIb) - IIm, Szymon Sowa (VIIIb) - IIm, Jakub Jasiński (VIIIa) - IIIm;
    • wiosenne Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego: starsze dziewczęta - II miejsce; starsi chłopcy - I miejsce; indywidualnie: Jan Przanowski (VIIIa) - Im, Szymon Sowa (VIIIb) - IIm, Jakub Jasiński (VIIIa) - IIIm, Oliwia Wesołowska (VIIIb) - IVm, Paulina Strehlau (VIIIb) - Vm, Martyna Paprotna (VIIIb) - VIm, Maja Gruszewska (IVa) - IIIm;
    • Finał Kujawsko - Pomorskich Igrzysk w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych - VIII miejsce w klasyfikacji drużynowej; indywidualnie: Maja Gruszewska (IVa) - 2. dziesiątka;
  • lekkoatletyka:
    • jesienne Igrzyska Młodzieży Szkolnej - X miejsce w województwie w biegach sztafetowych chłopców w kategorii klas VII-VIII;
    • jesienne Mistrzostwa Gminy Grudziądz: Jakub Sowa (VIIb) - IIm bieg na 1000m, Lena Martini (IVb) - IIIm bieg na 600m, Jan Przanowski (VIIIa) - IIm bieg na 60m, Jakub Sowa (VIIb) - IIm skok w dal, Jan Przanowski (VIIIa) - IIm skok w dal;
    • Halowe Mistrzostwa Gmin Powiatu Grudziądzkiego: Szymon Sowa (VIIIb) - Im bieg na 1000m, Filip Tkaczyński (VIIIa) - VIm bieg na 1000m, Martyna Paprotna (VIIIb) - IIm bieg na 600m, Paulina Strehlau (VIIIb) - IIIm bieg na 600m, Lena Martini (IVb) - Vm bieg na 600m, Wiktoria Załęska (VIIIb) - IIm bieg na 300m, Jakub Jasiński (VIIIa) - IIIm bieg na 300m, Jan Przanowski (VIIIa) - Im bieg na 60m, Oliwia Wesołowska (VIIIb) - IIm skok w dal;
    • wiosenne Mistrzostwa Gminy Grudziądz - I miejsce w biegach sztafetowych w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców; indywidualnie: Szymon Sowa (VIIIb) - Im bieg na 1500m, Oliwia Wesołowska (VIIIb) - IIm bieg na 800m, Paulina Strehlau (VIIIb) - IIIm bieg na 800m i IIm pchnięcie kulą, Jan Przanowski (VIIIa) - Im bieg na 300m i Im bieg na 100m, Wiktoria Załęska (VIIIb) - IIm bieg na 300m, Martyna Paprotna (VIIIa) - IIm bieg na 100m, Bartosz Laskowski (VIIIa) - Im pchnięcie kulą, Bartosz Laskowski (VIIIa) - IIIm skok w dal;
    • wiosenne Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego - I miejsce w biegach sztafetowych w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców; indywidualnie: Szymon Sowa (VIIIb) - Im bieg na 1500m, Igor Pietrzak (VIIIb) - IIIm bieg na 1500m, Oliwia Wesołowska (VIIIb) - IIIm bieg na 800m, Wiktoria Załęska (VIIIb) - IIm bieg na 300m, Oliwia Majer (VIIIb) - IIIm bieg na 300m, Martyna Paprotna (VIIIb) - IIIm bieg na 100m, Bartosz Laskowski (VIIIa) - Im pchnięcie kulą, Paulina Strehlau (VIIIb) - Im pchnięcie kulą;
    • Indywidualne Kujawsko - Pomorskie Igrzyska w LA - IV miejsce w biegach sztafetowych w klasyfikacji drużynowej dziewcząt; VI miejsce w biegach sztafetowych w klasyfikacji drużynowej chłopców; indywidualnie: Igor Pietrzak (VIIIb) - Xm bieg na 1500m, Oliwia Wesołowska (VIIIb) - XIm bieg na 800m, Jan Przanowski (VIIIa) - Xm bieg na 100m, Martyna Paprotna (VIIIb) - XVIm bieg na 100m, Bartosz Laskowski (VIIIa) - VIIIm pchnięcie kulą, Paulina Strehlau (VIIIb) - VIIIm pchnięcie kulą;
  • piłka nożna:
    • Mistrzostwa Gminy Grudziądz - I miejsce chłopców w kategorii klas VII-VIII; IV miejsce chłopców w kategorii klas IV-VI; II miejsce dziewcząt w kategorii klas VII-VIII;
    • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej - I miejsce chłopców w kategorii klas VII-VIII;
    • Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - IV miejsce chłopców w kategorii klas VII-VIII;
    • Turniej "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku - V miejsce chłopców w kategorii klas IV-V;
  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w piłce ręcznej - drużyna dziewcząt - III miejsce; drużyna chłopców - II miejsce;
  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w tenisie stołowym - drużyny dziewcząt i chłopców - II miejsce;
  • Lider Sportu Gminy Grudziądz - Jan Przanowski (VIIIa);
  • udział w projekcie "Bronek challenge".
Próby artystyczne
  • Powiatowy Konkurs Fotograficzny "To mnie zachwyca w mojej małej ojczyźnie" - Zofia Romańska (VIIa) - II miejsce;
  • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Myję ręce" - Oliwier Czepłowski (III) - III miejsce, Oliwier Rybarczyk (Biedronki) - III miejsce;
  • Gminny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową - Maja Marciniak (III) - I miejsce; klasa Ia - II miejsce; klasa IIb - III miejsce; Natalia Marciniak (Biedronki) - wyróżnienie;
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zapobiegajmy Pożarom" - Nikodem Robełek (V) - I miejsce na szczeblu powiatowym w swojej grupie wiekowej;
  • Gminny Konkurs Recytatorsko - Plastyczny - Marcelina Paprotna (VIIIb) - I miejsce w najstarszej grupie wiekowej (Ptasie radio Juliana Tuwima);
  • organizacja szkolnych konkursów fotograficznych: "Jesień w moim obiektywie" i "Szukając wiosny";
  • przygotowanie inscenizacji teatralnych i słuchowisk, m.in.
    • Dzień Edukacji Narodowej (klasa III),
    • Pasowanie Uczniów Klasy I,
    • Pasowanie na Przedszkolaka,
    • Rok Lema (Koło Teatralne),
    • Święto Niepodległości (klasa IIb),
    • "Myśli na Boże Narodzenie" (Koło Teatralne i chór szkolny),
    • Jasełka (Motylki, Biedronki),
    • Dzień Babci i Dziadka (Biedronki),
    • Poranek Wielkanocny (klasa VI),
    • "Szatan z siódmej klasy" (Koło Teatralne i chór szkolny),
    • przegląd teatralny jako podsumowanie realizacji projektu "Na dobry początek".
Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka
  • Solec Kujawski (Żabki, Pszczółki);
  • Toruń (Motylki, Biedronki);
  • Jania Góra i Chełmno (klasy I-II);
  • Toruń (klasy I-III, trzy wycieczki);
  • Biskupin i Bydgoszcz (klasy III-IV);
  • Będzin i Trójmiasto (klasy V-VI, 2 dni);
  • Warszawa (starsi uczniowie, dwie wycieczki 2-dniowe);
  • Kraków i Zator (klasy VII-VIII, 2 dni).
Pielęgnowanie tradycji patriotycznych
  • zakończenie akcji "Serce dla Inki";
  • udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej "BohaterON", mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego;
  • spotkanie z P. Danutą Kołodziejską - przewodniczącą Związku Sybiraków w Grudziądzu;
  • udział w ogólnopolskiej akcji społeczno - edukacyjnej "Żonkile", upamiętniającej rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.