banner

Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów "Biedronka", zaprosił wszystkich przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w programie edukacyjnym Szkolne Przygody Gangu Swojaków. Celem programu była pomoc nauczycielom i rodzicom w ukazaniu dzieciom piękna polskiej przyrody oraz odkryciu przed nimi sekretów otaczającego ich środowiska. Miał również zachęcić dzieci do wyjścia z domu, by w dobie mediów i Internetu oderwać ich wzrok od ekranu komputerów, telefonów i telewizorów.

Bohaterów programu, czyli Gang Swojaków, było dwanaścioro, znanych z polskich lasów, gór i rzek czy też z Morza Bałtyckiego - Bocian Bolek, Żółw Zenek, Sikorka Sonia, Raczek Romek, Meduza Milena i Wiewiórka Wiola oraz Żubr, Sóweczka, Wilk, Morświn, Jeż i Ryś.

Gang Swojaków

Uczniowie klas II przystąpili do realizacji projektu we wrześniu 2021r. Swojaki, wśród których były także zagrożone i chronione gatunki zwierząt, przybliżyły dzieciom rozmaite regiony Polski, w których występują. Pokazały, co kryje przyroda i jak żyć z nią w zgodzie, a przede wszystkim "wyciągnęły" dzieci na świeże powietrze, by razem obserwować magię natury.

W ramach projektu uczniowie wzięli udział w konkursie, wykonując - na podstawie informacji zdobytych podczas wielu różnych zajęć - mapę "Małej Ojczyzny", prezentującą bohaterów programu.

Obie klasy zostały wyróżnione w konkursie, za co otrzymały nagrody w postaci pluszaków z Gangu Swojaków oraz dyplomy dla wszystkich uczniów i Pań.