banner

Ogólnopolski Projekt "Trzymaj Formę" to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującą zbilansowane odżywianie połączone z aktywnością fizyczną.

Rok szkolny 2021/2022

21 marca 2022r. witaliśmy wiosnę, realizując akcję "Trzymaj formę". Były więc kolorowe, zdrowe kanapki, przekąski, sałatki, zabawne stroje z materiałów recyklingowych oraz wędrówki po lesie w poszukiwaniu oznak wiosny.

Wszystkie grupy przedszkolne wyszły na spacer, aby przywitać wiosnę śpiewem. Podczas spaceru dzieci obserwowały rosnące kwiatki w przydomowych ogródkach, pąki na gałązkach oraz słuchały śpiewu ptaków.

Rok szkolny 2023/2024

22 kwietnia 2024r, obchodziliśmy Dzień Ziemi połączony z akcją "Trzymaj formę". Uczniowie brali udział w konkursie "Rekordy polskiej fauny", podczas którego wyszukiwali informacji ukrytych w różnych miejscach w Szkole. Oglądali filmy edukacyjne dotyczące przyrody, wykorzystania śmieci i zdrowego odżywiania się. Wykonywali obrazy z produktów spożywczych, które musiały być oczywiście nie tylko ładne, ale przede wszystkim zdrowe. Starsi uczestniczyli w happeningu, spacerując po Wałdowie Szlacheckim z przygotowanymi transparentami. Najmłodsi odbyli spacer po lesie, wyszukując oznaki budzącej się przyrody.