banner
Konkursy przedmiotowe
  • Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej - Maciej Mróz (VI SP) - III miejsce;
  • IV Międzyszkolny Konkurs Aktywności Twórczej Uczniów w Gminie Grudziądz "Profilaktyka bez tajemnic":
    • Julian Wojanowski (VII SP) - I miejsce w kategorii film profilaktyczny,
    • Nikodem Kleczkowski (IIIb SP) - I miejsce w kategorii plakat;
  • Regionalny Konkurs Ortograficzny w Węgrowie - Martyna Sankiewicz (VII SP) i Zuzanna Włódyka (VI SP) - laureatki;
  • Bezpieczna + - udział w konkursach, wycieczka do Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab w Poznaniu.
Osiągnięcia sportowe
  • kolarstwo:
    • Powiatowy Wyścig Kolarski MTB - drużynowo II miejsce, Szczepan Łukasik (VI SP) - III miejsce,
    • wyróżnienia Wójta Gminy Grudziądz dla medalistek Mistrzostw Polski - Sylwia Kulczyk (III G), Iga Wiklińska (II G), Karolina Różyńska (II G),
    • wyścig kolarski MTB o Puchar Wójta Gminy Grudziądz - I miejsce drużynowo, Martyna Paprotna (IVb SP) - I miejsce, Wiktoria Załęska (IVb SP) - III miejsce, Jakub Mielewski (IVb SP) - II miejsce, Igor Pietrzak (IVb SP) - III miejsce, Wiktoria Deptuła (V SP) - I miejsce, Kacper Warduliński (V SP) - III miejsce, Amelia Tkaczyńska (VI SP) - II miejsce, Szczepan Łukasik (VI SP) - II miejsce;
  • biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów:
    • Mistrzostwa Gminy - Karolina Różyńska (III G) - I miejsce, Wiktoria Groszewska (II G) - II miejsce, Antonina Nalaskowska (VI SP) - IV miejsce,
    • Mistrzostwa Powiatu - Karolina Różyńska (III G) - III miejsce, Sylwia Kulczyk (III G) - V miejsce, Wiktoria Groszewska (II G) - VI miejsce,
    • Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych - drużyna dziewcząt z Gimnazjum - II miejsce;
  • lekkoatletyka:
    • Gminne Mistrzostwa w LA - Szczepan Łukasik (VI SP) - II miejsce w biegu na 1000m, Emilia Kubiak (VI SP) - II miejsce w biegu na 600m, Szymon Sowa (IVb SP) - III miejsce w biegu na 300m, Oliwier Maziarz (VI SP) - III miejsce w biegu na 60m oraz IV miejsce w biegu na 300m, Karolina Różyńska (II G) - I miejsce w skoku w dal i w biegu na 600m, Sylwia Kulczyk (III G) - II miejsce w biegu na 60m i na 300m, Kamil Maziarz (III G) - II miejsce w skoku w dal, Szymon Laskowski (III G) - II miejsce w biegu na 300m oraz III miejsce w biegu na 60m, Wiktoria Groszewska (II G) - III miejsce w biegu na 600m,
    • Powiatowe Mistrzostwa w LA - Oliwier Maziarz (VI SP) - I miejsce w biegu na 60m, Szczepan Łukasik (VI SP) - III miejsce w biegu na 1000m, Szymon Laskowski (III G) - III miejsce w biegu na 60m,
    • Mistrzostwa Gminy w Trójboju i Czwórboju LA - II miejsce w czwórboju chłopców, V miejsce w czwórboju dziewcząt, IV miejsce w trójboju dziewcząt, IV miejsce w trójboju chłopców, Oliwia Wesołowska (IVb SP) i Kacper Majorkiewicz (VI SP) - III miejsce,
    • Mistrzostwa Powiatu w LA - Sylwia Kulczyk (III G) - II miejsce w biegu na 300m, Karolina Różyńska (III G) - III miejsce w biegu na 800m, sztafeta dziewcząt - I miejsce;
  • Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców: drużyna SP - III miejsce, drużyna Gimnazjum - IV miejsce;
  • tenis stołowy:
    • Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Gminy Grudziądz - Antoni Dąbrowski i Maciej Mróz (kl. VI SP) - I miejsce,
    • Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym Drużynowym Chłopców rocznik 2005-2007 w Rogóźnie - Antoni Dąbrowski i Maciej Mróz (kl. VI SP) - II miejsce.
Próby artystyczne
  • Gminny Konkurs Recytatorsko - Plastyczny:
    • Elżbieta Łęgowska (kl. II) - II miejsce,
    • Marcelina Paprotna (kl. IVb) - II miejsce,
    • Marika Łucka (kl. V) - I miejsce,
    • Agata Wiśniewska (III G) - II miejsce,
    • Karolina Kałdowska (III G) - III miejsce;
  • XIX Powiatowy Przegląd Poezji "Złote Usta" w Łasinie - nagrody dla Agaty Wiśniewskiej i Karoliny Kałdowskiej (kl. III G);
  • XV Konkurs Interpretacji Teatralnej Dzieci i Młodzieży w Toruniu - wyróżnienia dla Agaty Wiśniewskiej i Karoliny Różyńskiej (kl. III G);
  • gminny konkurs "Świeżo malowane" - Nadia Wesołowska (IIIb SP) - I miejsce, Martyna Sankiewicz (VII SP) - II miejsce;
  • konkurs literacki, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Małym Rudniku: Agata Kasprzyk (VI SP) - III miejsce;
  • udział w warsztatach muzyczno - teatralnych w Zamku Bierzgłowskim w ramach projektu współfinansowanego przez Fundację Tesco oraz Gminę Grudziądz;
  • "Barwy jesieni" - koncert z udziałem artystów z teatru Baj Pomorski w Toruniu oraz chóru szkolnego;
  • występ szkolnego chóru "Serca" na koncercie charytatywnym w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu;
  • koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru szkolnego "Serca" oraz aktorów z toruńskiego Teatru Baj Pomorski w grudziądzkim Klubie "Akcent";
  • występ chóru szkolnego podczas wieczoru twórczości Zenona i Krzysztofa Zarembów w Toruniu;
  • Koncert Pasyjny w wykonaniu chóru szkolnego i koła teatralnego w kościele w Sarnowie;
  • przedstawienie dla najmłodszych pt. "Z biegiem Wisły", oparte na polskich legendach, w wykonaniu uczniów klasy IVa SP.
Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka
  • wycieczka do Warszawy;
  • wycieczka do Torunia (II G);
  • wycieczka do Oświęcimia dla uczniów starszych klas;
  • biwak szkolny w Jantarze dla uczniów klas III-VII SP i II-III G;
  • wysokie osiągnięcia harcerzy w imprezach turystycznych;
  • wyjazdy do teatrów w Grudziądzu, Toruniu i Bydgoszczy;
  • wycieczki tematyczne, m.in. do planetarium, do Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu, do Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie.

Szkoła uczestniczyła w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego odbyły się różne konkursy oraz dwa spotkania autorskie.

Z inicjatywy uczniów klasy III G Szkoła zorganizowała publiczną zbiórkę funduszy na leczenie dla ucznia. Zebrano 18.700 PLN.