Wycieczka do Warszawy odbyła się w dniach 15-16 września 2017r. W wyjeździe wzięło udział ponad 40 uczniów najstarszych klas naszej Szkoły.
Pobyt w stolicy rozpoczęli od zwiedzania siedziby Sejmu na ul. Wiejskiej. Onieśmieleni pokonywali długie korytarze po to, aby zasiąść na sejmowej galerii i obserwować obrady. Mieli szczęście zobaczyć pełną salę plenarną i rozpoznać znane nam z mediów twarze.
Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Politechniki Warszawskiej - wg wielu rankingów, najlepszej polskiej uczelni technicznej. Czekali tam na nich Przyjaciele: Pani Narcyza i Witold Broniewscy, dzięki którym mogli podziwiać piękny gmach główny z oryginalnie krytym dziedzińcem. Mnogość schodów i krużganków była dla wielu świetnym powodem do obserwacji tego miejsca z różnych perspektyw i nie byle jakim tłem do pamiątkowych fotek. Poza najstarszą częścią uczelni zobaczyli również nowoczesne budynki, wchodzące w skład campusu tej uczelni. Być może ktoś z uczestników wycieczki wróci tu za kilka lat jako student?
Zaraz potem pan Witold zabrał grupę na spacer Bulwarami Wiślanami - najnowszym i najmodniejszym miejscem popołudniowych spacerów i relaksu warszawiaków.
Po zakwaterowaniu w ulubionej już "miejscówce" przy ul. Długiej wycieczkowicze udali się na długi spacer, który rozpoczął się ciekawą pogadanką pana Dyrektora przy Pomniku Powstańców Warszawskich. Potem odwiedzili Syrenkę i króla Zygmunta III Wazę na Placu Zamkowym. Uwieńczeniem pierwszego dnia był wieczorny pokaz fontann nad Wisłą oraz gorąca czekolada u Wedla :)
Sobota to długo oczekiwany pobyt w Polskim Radiu. Dwugodzinna wycieczka okazała się wcale nie tak długa. Uczniowie z opiekunami zwiedzili wraz z dziennikarzem, panem Andrzejem Krusiewiczem, radiowe studia i wysłuchali opowieści o historii i współczesności Polskiego Radia. Świetną zabawę mieli przy próbach nagrywania radiowych audycji, co zaowocowało tym, że niektórzy zamarzyli całkiem poważnie o pracy dziennikarza lub radiowego dźwiękowca. Życzymy spełnienia tych marzeń!
Kluczowym dla tradycyjnych już wyjazdów był ostatni punkt programu - odwiedziny mogiły "Orszy" na Powązkach Wojskowych. To było też ostatnie spotkanie z panem Witoldem oraz panią Anną Trojanowską i panią Dorotą Szeligą (córką Pana Witolda i wnuczką Patrona naszej Szkoły). To właśnie w tym wyśmienitym towarzystwie wycieczkowicze spacerowali z nutą powagi i refleksji powązkowskimi alejkami. Aż żal było wyjeżdżać...
Warszawa pożegnała ich jesiennymi promieniami słońca...