banner
Konkursy przedmiotowe
  • współorganizacja Gminnego Konkursu Historycznego - uczniowie klasy II G, Anna Bończoszek (IIb SP) - I miejsce w konkursie plastycznym;
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - drużyna Gimnazjum - I miejsce w etapie gminnym;
  • Międzyszkolny Konkurs z języka angielskiego dla klas III szkół podstawowych gminy Grudziądz - Zuzanna Bulkowska i Nina Witkowska (III SP) - II miejsce;
  • konkurs przyrodniczy "Zwierzęta z polskiej zagrody" w Grudziądzu - reprezentacja w składzie: Kamil Maziarz, Szymon Laskowski i Paweł Beiger (VI SP) - III miejsce;
  • XVI edycja Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych w Grudziądzu - I miejsce;
  • II Międzyszkolny Konkurs Aktywności Twórczej uczniów Gminy Grudziądz "Profilaktyka bez tajemnic":
    • Wiktoria Hapka (II G) - I miejsce w konkursie na projekt koszulki z przesłaniem,
    • Katarzyna Kardas i Katarzyna Wiśniewska (II G) - III miejsce w konkursie na prezentację multimedialną "Zanim będzie za późno".
Osiągnięcia sportowe
  • Turniej Wiedzy o Sporcie:
    • etap gminny - reprezentacja Gimnazjum - I miejsce, Katarzyna Wiśniewska (II G) - II miejsce, Jakub Janicki (II G) - III miejsce,
    • etap powiatowy - reprezentacja Gimnazjum - I miejsce, Katarzyna Wiśniewska (II G) - I miejsce;
  • kolarstwo
    • gminny wyścig kolarski - Iga Wiklińska - I miejsce, Mistrzyni Gminy, Joanna Kardas - II miejsce, Piotr Klafczyński - II miejsce, Szczepan Łukasik - III miejsce, drużynowo - I miejsce,
    • powiatowy wyścig kolarski - Wiktoria Groszewska (VI SP) - II miejsce,
    • Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich - Iga Wiklińska (VI SP) - podwójna Mistrzyni Polski na 250m ze startu lotnego i w wyścigu eliminacyjnym oraz podwójna Vice Mistrzyni Polski w wyścigu punktowym i wyścigu stretch,
    • Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w kolarstwie MTB - Iga Wiklińska (VI SP) - I miejsce, Mistrzyni Powiatu.
  • biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów:
    • Mistrzostwa Gminy - Wiktoria Groszewska (VI SP) - I miejsce w biegu na 800m, Mistrzyni Gminy, Karolina Różyńska (VI SP) - II miejsce w biegu na 1500m, Radosław Kwiatkowski (III G) - IV miejsce w biegu na 2000m,
    • Mistrzostwa Powiatu - Wiktoria Groszewska (VI SP) - IV miejsce,
  • Powiatowe Biegi Sztafetowe - drużyna dziewcząt SP - II miejsce;
  • piłka nożna
    • Gminny Turniej Piłki Nożnej chłopców - reprezentacja Gimnazjum - I miejsce,
    • Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej dziewcząt - reprezentacja Gimnazjum - II miejsce, reprezentacja SP - III miejsce,
  • Turniej Piłki Ręcznej Szkół Gimnazjalnych - dziewczęta - II miejsce, chłopcy - III miejsce;
  • lekkoatletyka:
    • Gminne Zawody w LA - Sylwia Kulczyk (I G) - I miejsce w biegu na 60m, Karolina Różyńska (I G) - I miejsce w biegu na 600m i I miejsce w skoku w dal, Sylwia Kulczyk (I G) - II miejsce w biegu na 600m i II miejsce w skoku w dal, Bartosz Wojciechowski (III G) - II miejsce w biegu na 60m, Wiktoria Groszewska (VI SP) - I miejsce w biegu na 600m, Amelia Nalaskowska (VI SP) - IIi miejsce w biegu na 300m,
    • Powiatowe Zawody w LA - Sylwia Kulczyk (I G) - I miejsce w biegu na 60m, Karolina Różyńska (I G) - II miejsce w biegu na 600m, Wiktoria Groszewska (VI SP) - I miejsce w biegu na 600m.
Próby artystyczne
  • Gminny Konkurs Recytatorsko - Plastyczny
    • Miłochna Wiśniewska (IV SP) - II miejsce,
    • Kesja Kępińska (II G) - III miejsce,
    • Paweł Beiger (I G) - I miejsce w konkursie plastycznym;
  • XII Konkurs Interpretacji Teatralnej Dzieci i Młodzieży w Toruniu:
    • Wiktoria Hapka (II G) - wyróżnienie,
    • Maria Romańska (III SP) - wyróżnienie;
  • Rejonowy Konkurs Recytatorski "Niektórzy lubią poezję" - Wiktoria Hapka (II G) - wyróżnienie;
  • Gminne Prezentacje Muzyczne "Zaśpiewajmy jeszcze raz piosenki z lat 60-tych i 70-tych" - Agata Kasprzyk (IV SP) - II miejsce;
  • Wieczór polsko - francuski w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum we współpracy z artystami z Baja Pomorskiego i Teatru "Afisz" w Toruniu;
  • impreza poetycko - muzyczna "Między miętą a rumiankiem" - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • III Powiatowy Przegląd Piosenki Harcerskiej "Śpiewogranie" w Boguszewie - I miejsce;
  • "Jasełka na nowo opowiedziane" - uczniowie klasy V SP;
  • Teatralny Dzień Babci i Dziadka w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu:
    • "Przypadki doktora Bonifacego Trąbki" - Koło Teatralne Gimnazjum,
    • "O królewnie i krasnoludkach" - uczniowie klasy III SP,
    • "Zielone Kapturki" - uczniowie klasy IIa SP,
    • "Koziołek Niematołek" - uczniowie klasy IIb SP,
    • "Twoja twarz brzmi znajomo" - uczniowie klasy Ib SP,
    • "Dopóki kręci się nasz świat, Babcie, Dziadkowie niech nam żyją 100 lat" - uczniowie klasy Ia SP;
  • udział w Gminnym Spotkaniu Teatralnym pn. "Bajka znana i nieznana" - uczniowie klasy III SP;
  • widowisko poetycko - muzyczne "Zanurzeni w Chrystusie kochamy Cię Polsko" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • występ podczas II Pikniku Rodzinnego - uczniowie klas IIa i IIb SP;
  • w ramach półkolonii, warsztatami teatralno - muzycznymi rozpoczęła się realizacja programu "Młody artysta", współfinansowanego przez Fundację Pierwsze Skrzypce.
Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka
  • Grudziądzki Puchar Komisji Turystyki Pieszej w kategorii szkół woj. kujawsko - pomorskiego z drugą lokatą, VI miejsce w kategorii SG w Pucharze Grudziądza w Marszach na Orientację 2015,
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • wycieczki i biwaki SP - Grudziądz (IIa, IIb), Toruń (IIa, IIb, IV-VI SP), Kłodawa (III SP), Jarosławiec (VI SP);
  • wycieczki i biwaki Gimnazjum - Toruń (II G), Bydgoszcz (III G), Poznań (II G), Jarosławiec (I G), Tleń (III G);
  • wycieczki harcerskie - Grudziądz, Toruń, biwaki w Szkole.