banner
Konkursy przedmiotowe
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:
    • drużyna SP w składzie: Karolina Różyńska, Sylwia Kulczyk, Szymon Laskowski i Kamil Maziarz (VI SP) - III miejsce w etapie gminnym,
    • drużyna Gimnazjum w składzie: Dominik Załęski i Kamil Simson (I G) oraz Kacper Hapka (III G) - I miejsce w etapie gminnym, V miejsce w etapie powiatowym.
Osiągnięcia sportowe
  • Turniej Wiedzy o Sporcie:
    • etap gminny - reprezentacja Gimnazjum - II miejsce, Katarzyna Wiśniewska (I G) - III miejsce,
    • etap powiatowy - reprezentacja Gminy Grudziądz z Katarzyną Wiśniewską (I G) - I miejsce;
  • kolarstwo
    • wyścig o Puchar Wójta Gminy Grudziądz 2014 - Joanna Kardas (IV SP), Amelia Nalaskowska (V SP), Karolina Różyńska (VI SP) - III miejsce, drużynowo - III miejsce,
    • wyścigi kolarskie szkół podstawowych gminy Grudziądz - Ewelina Czerwińska (IV SP) - II miejsce, Iga Wiklińska (V SP) - I miejsce, Sylwia Kulczyk (VI SP) - I miejsce, Karolina Różyńska (VI SP) - II miejsce,
    • Powiatowy Wyścig Kolarski 2014 - Ewelina Czerwińska (IV SP) - II miejsce, Iga Wiklińska (V SP) - II miejsce, Amelia Nalaskowska (V SP) - III miejsce,
    • wyścig o Puchar Wójta Gminy Grudziądz 2015 - Sylwia Kulczyk (VI SP) - I miejsce, Karolina Różyńska (VI SP) - II miejsce, Iga Wiklińska (V SP) - I miejsce, Ewelina Czerwińska (IV SP) - I miejsce, Joanna Kardas (VI SP) - III miejsce, drużynowo - I miejsce,
    • Powiatowy Wyścig Kolarski 2015 - Iga Wiklińska (V SP) i Ewelina Czerwińska (IV SP) - II miejsce;
    • biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów:
    • Mistrzostwa Gminy - Karolina Różyńska (VI SP) - I miejsce, Sylwia Kulczyk (VI SP) - II miejsce, Amelia Nalaskowska (V SP) - III miejsce, Anna Kardas (III G) - II miejsce, Radosław Kwiatkowski (II G) - III miejsce,
    • Mistrzostwa Powiatu - Karolina Różyńska (VI SP) - III miejsce, Sylwia Kulczyk (VI SP) - V miejsce, Anna Kardas (III G) - IV miejsce;
  • Powiatowe Biegi Sztafetowe - drużyna dziewcząt SP - II miejsce;
  • piłka nożna
    • Gminny Turniej Piłki Nożnej chłopców - reprezentacja Gimnazjum - III miejsce,
    • Gminny Turniej Piłki Nożnej dziewcząt - reprezentacja SP - III miejsce;
  • lekkoatletyka:
    • Halowe Mistrzostwa Gminy w LA - Julita Szymańska (I G) - II miejsce w biegu na 1000m, Damian Pawłowski (III G) - III miejsce w biegu na 60m, Sylwia Kulczyk (VI SP) - III miejsce w biegu na 60m, skoku w dal i biegu na 600m,
    • gminne zawody w LA szkół gimnazjalnych - Damian Pawłowski (III G) - I miejsce w biegu na 100m, III miejsce w skoku w dal, Bartosz Wojciechowski (II G) - II miejsce w biegu na 100m, II miejsce w skoku w dal, Weronika Zasuń (III G) - IV miejsce w biegu na 100m, Julita Szymańska (I G) - II miejsce w biegu na 800m, Radosław Kwiatkowski (II G) - III miejsce w biegu na 1500m, Roksana Różyńska (III G) - III miejsce w pchnięciu kulą i IV miejsce w skoku w dal, Dawid Groszewski (II G) - IV miejsce w pchnięciu kulą, sztafeta chłopców - II miejsce,
    • Powiatowa Gimnazjada LA - Sylwia Kulczyk (VI SP) - I miejsce w biegu na 60m,
    • powiatowe zawody w LA szkół gimnazjalnych - Damian Pawłowski (III G) - II miejsce w biegu na 100m, Roksana Różyńska (III G) - IV miejsce w skoku w dal, sztafeta chłopców - II miejsce;
    • czwórbój i trójbój LA uczniów klas IV-VI szkół podstawowych w Grudziądzu - dziewczęta - II miejsce, chłopcy - V miejsce;
  • tenis stołowy:
    • Gminny Turniej Tenisa Stołowego - Antoni Dąbrowski (III SP) i Paweł Jurek (IV SP) - I miejsce, Mistrzowie Gminy,
    • Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych - Antoni Dąbrowski (III SP) i Paweł Jurek (IV SP) - IV miejsce;
  • XIV Mistrzostwa Miasta w Gimnastyce Sportowej w Grudziądzu - Paweł Zaborowski (IV SP) - II miejsce.
Próby artystyczne
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
    • Szczepan Łukasik (kl. III) - I miejsce,
    • Maria Romańska (kl. II) - wyróżnienie,
    • Alina Jurek (kl. III) - II miejsce,
    • Roksana Różyńska (kl. III) - III miejsce;
  • gminny konkurs "Świeżo malowane" - Joanna Ślizewska (III SP) - III miejsce;
  • XII Konkurs Interpretacji Teatralnej Dzieci i Młodzieży w Toruniu:
    • Nikodem Pustuła (III G) - wyróżnienie,
    • Dagna Łukasik (Ia SP) - wyróżnienie;
  • XVI Powiatowy Przegląd Poezji "Złote Usta" w Łasinie:
    • Alina Jurek (III G) - III miejsce,
    • Maria Romańska (II SP - I miejsce,
    • Szczepan Łukasik (III SP) - wyróżnienie;
  • Festiwal Piosenki Harcerskiej "Jaworek" w Jabłonowie Pomorskim - 52 DH "Remus" - I miejsce;
  • przedstawienie zimowo - świąteczne "Pod zieloną choineczką" - Koło Teatralne klas I-III SP;
  • zorganizowanie w GOK w Małym Rudniku uroczystości dla Seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka:
    • klasa II SP - "Kopciuszek", "Kot w butach",
    • klasa III SP - "Biały wróbelek",
    • klasy Ia i Ib - montaż poetycko - wokalny;
  • poetycko - muzyczny wieczór walentynkowy "Z miłością nam do twarzy" - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • występ w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu na "Grudziądzkiej Kieszeni Scenicznej" - uczniowie klas gimnazjalnych;
  • widowisko poetycko - muzyczne "Romeo i Julia" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • występ podczas I Pikniku Rodzinnego - Koło Teatralne klas I-III SP oraz uczniowie klas Ia i Ib SP.
Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka
  • Puchar Komisji Turystyki Pieszejza I miejsce w kategorii "Szkoły Województwa Kujawsko - Pomorskiego";
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • wycieczki i biwaki SP - Bydgoszcz (IV-VI SP, II-III SP, Ia i przedszkolaki), Toruń (IV-VI SP), Malbork (II SP), Gdynia (III SP), Solec Kujawski (Ia i Ib SP), Wierzchy (V SP), Gniew (IV i VI SP);
  • biwak Gimnazjum - Jarosławiec (I i II G);
  • wycieczki harcerskie - Warszawa, Łódź, Grudziądz, biwaki w Szkole, Boguszewie i Wińcu.

W Szkole powstała drużyna zuchowa.