banner
Konkursy przedmiotowe
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:
    • drużyna Gimnazjum w składzie: Kacper Hapka, Maciej Jaworski (II G), Mateusz Ząbek (III G) - I miejsce w etapie gminnym, IV miejsce w etapie powiatowym;
  • Kesja Kępińska (VI SP) - udział w konkursie przedmiotowym z języka polskiego (etap rejonowy);
  • Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny w Grudziądzu - Martyna Sankiewicz, Kacper Bądkowski i Julian Wojanowski (III SP) - II miejsce w klasyfikacji drużynowej;
  • Alina Jurek (II G) - laureatka Diecezjalnego Konkursu literacko-plastyczno-multimedialnego pn. "Ludzie miłosierdzia. Podobni do nas, święci dla nas" w kategorii literackiej;
  • Aneta Biernacka (III G) - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży 2014 "Kornel Makuszyński i jego bohaterowie";
  • udział uczniów Gimnazjum w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II;
  • Gminny Konkurs J. angielskiego dla uczniów klas III SP - Kacper Bądkowski i Dominik Wroniecki (III SP) - I miejsce;
  • udział uczniów Gimnazjum w Ogólnopolskiej Grze Czytelniczej "Między nami czytelnikami".
Osiągnięcia sportowe
  • kolarstwo:
    • Gminny Wyścig Kolarski - SP I miejsce w klasyfikacji drużynowej, G II miejsce w klasyfikacji drużynowej,
    • Powiatowy Wyścig Kolarski - I miejsce w klasyfikacji drużynowej, Iga Wiklińska (IV SP) - III miejsce, Julita Szymańska (VI SP) - V miejsce, Dawid Groszewski (I G) - I miejsce, Paulina Czerwińska (II G) - II miejsce, Tymoteusz Sikora (I G) - III miejsce,
    • zawody rowerowe w kolarstwie MTB - Iga Wiklińska (IV SP) - II miejsce, Dawid Kalinowski (VI SP) - I miejsce, Dariusz Mostowski (VI SP) - II miejsce;
    • wyścig kolarski w ramach Ligii Uczniowskich Klubów Sportowych - Nikola Różyńska (III G) - I miejsce, Anna Kardas (II G) - III miejsce;
  • biegi przełajowe - Nikola Różyńska (III G) - Mistrzyni Powiatu, X miejsce w zawodach wojewódzkich;
  • lekkoatletyka:
    • zawody LA dla szkół podstawowych - drużyna dziewcząt z klas V i VI SP - II miejsce, drużyna chłopców z klas V i VI SP - V miejsce,
    • Mistrzostwa Powiatu w LA - Nikola Różyńska (III G) - I miejsce w biegu na 800m;
  • Gminny Turniej Wiedzy o Sporcie - II miejsce drużyny, w skład której wchodzili Katarzyna Rzepka, Mateusz Ząbek i Sebastian Ząbek (III G);
  • piłka nożna:
    • dziewczęta - drużyna SP - II miejsce w turnieju gminnym,
    • dziewczęta - drużyna Gimnazjum - III miejsce w turnieju gminnym,
    • chłopcy - drużyna Gimnazjum - IV miejsce w turnieju gminnym;
  • piłka ręczna:
    • chłopcy - drużyna SP - III miejsce w turnieju gminnym,
    • chłopcy - drużyna Gimnazjum - III miejsce w turnieju gminnym;
  • Gminne Zawody Drużynowe w Tenisie Stołowym:
    • Mateusz Ząbek i Sebastian Ząbek (III G) - II miejsce,
    • Alina Jurek i Paulina Laskowska (II G) - III miejsce;
  • Kacper Hapka (II G) - IV miejsce w Kumite (walka pełnokontaktowa, w kat. wiekowej 13-14 lat, waga do 50 kg) na IX Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 Polskiej Federacji Kyokushin Karate;
  • Antoni Dąbrowski (II SP) - III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Kujawsko - Pomorskiego Skrzatów w tenisie stołowym.
Próby artystyczne
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
    • Maria Romańska (I SP) - wyróżnienie,
    • Miłochna Wiśniewska (II SP) - wyróżnienie,
    • Karolina Różyńska (V SP) - I miejsce,
    • Nikodem Pustuła (II G) - I miejsce,
    • Aneta Biernacka (III G) - II miejsce;
  • XV Powiatowy Konkurs Recytatorski w Łasinie - Nikodem Pustuła (II G) - II miejsce;
  • Konkurs Interpretacji Wierszy i Prozy Edwarda Stachury "Głos Steda" w Toruniu - Roksana Różyńska (II G) - I miejsce;
  • XI Konkurs Interpretacji Teatralnej Dzieci i Młodzieży w Toruniu:
    • Roksana Różyńska (II G) - II miejsce,
    • Aneta Biernacka (III G) - wyróżnienie;
  • III Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej - Karolina Kałdowska (V SP) - I miejsce;
  • widowisko słowno - muzyczne "Caritas - drogą wiary, nadziei i miłości" - występ na jubileuszu 25-lecia działalności grudziądzkiego Caritas;
  • "Jesienny wieczór wspomnień" - szkolny wieczorek poezji i muzyki;
  • zorganizowanie w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu uroczystości dla Seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka, dedykowanej mieszkańcom gminy i miasta Grudziądz:
    • widowisko poetycko - muzyczne "Świat według Księdza Jana" (wystawione również wcześniej w CKT) - Koło Teatralne Gimnazjum;
    • przedstawienie "Opowieść wigilijna" (wystawione również w Szkole) - Koło Teatralne klas I-III SP;
    • montaż poetycko - muzyczny "Koncert życzeń" - Koło Teatralne klas IV-VI SP;
  • widowisko kabaretowe "4 x K czyli Karnawałowy Koncert Kabaretu KaWał" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - klasa II G w ramach realizacji projektu edukacyjnego;
  • występ na Gali Żeglarskiej - Koło Teatralne Gimnazjum i 52 DH "Remus";
  • Grudziądzka Kieszeń Sceniczna "2014 - kabaret "Kawał" - wyróżnienie;
  • widowisko poetycko - muzyczne "Wieczór z Kolumbami" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • przedstawienie "Jest taki kwiat" wystawione dla społeczności szkolnej oraz dla rodziców - Koło Teatralne klas I-III SP;
  • występy uczniów z okazji Pasowania na Ucznia, Zaduszek, Święta Niepodległości, Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Święta Konstytucji 3 Maja;
  • Gminny Konkurs Plastyczny "Świeżo malowane":
    • Martyna Sankiewicz (III SP) - III miejsce,
    • Kesja Kępińska (VI SP) - III miejsce,
    • Hanna Rzepka (I G) - II miejsce.
Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka
  • "Śladami bohaterów Kamieni na szaniec" - wycieczka do Warszawy;
  • "Rajd pieczonego ziemniaka" - ogólnoszkolna impreza turystyczna;
  • wycieczka do Bydgoszczy dla uczniów kl. I SP i przedszkolaków;
  • biwaki szkolne w Jantarze i w górach.

Dyrektor Szkoły, P. Krzysztof Sulerzycki, został zaproszony jako ekspert do dyskusji, która odbyła się w grudziądzkim kinie "Helios" po projekcji filmu "Kamienie na szaniec" w ramach spotkań pt. "Kino na Temat".