banner
Konkursy przedmiotowe
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:
    • drużyna SP w składzie: Dominik Załęski, Kamil Simson i Jakub Janicki (V SP) - II miejsce w etapie gminnym,
    • drużyna Gimnazjum w składzie: Kacper Hapka (I G), Mateusz Ząbek (II G), Grzegorz Look (III G) - I miejsce w etapie gminnym, II miejsce w etapie powiatowym,
    • Grzegorz Look (III G) - III miejsce w klasyfikacji indywidualnej w etapie powiatowym;
  • Kesja Kępińska (V SP) - udział w konkursie przedmiotowym z przyrody (etap rejonowy);
  • Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny w Grudziądzu - Paulina Szewa, Wiktoria Radacka i Marcel Tkaczyński (III SP) - I miejsce w klasyfikacji drużynowej;
  • udział uczniów kl. II SP w ogólnopolskim konkursie "Śniadaniowa klasa";
  • ogólnopolski konkurs "Archiwum wspomnień Jana Pawła II":
    • zespół I - Julia Rożek (Lider, kl. II G) oraz Alina Jurek (kl. I G) i Katarzyna Rzepka (kl. II G),
    • zespół II - Mikołaj Gralla (Lider, kl. III G) oraz Aneta Biernacka, Sandra Ryznar i Bartosz Mróz (kl. II G) - II miejsce;
  • Wojewódzki Konkurs Astronomiczny dla uczniów szkół gimnazjalnych - Julia Rożek (II G) - II miejsce w kategorii projektów indywidualnych.
Osiągnięcia sportowe
  • Wyścig Kolarski Szkół Podstawowych - III miejsce w klasyfikacji drużynowej (etap gminny), I miejsce w klasyfikacji drużynowej (etap powiatowy);
  • Powiatowe Biegi Przełajowe - Nikola Różyńska (II G) - Mistrzyni Powiatu, udział w zawodach wojewódzkich;
  • zawody LA dla szkół podstawowych - drużyna chłopców z klas V i VI SP - II miejsce, drużyna dziewcząt z klas V i VI SP - V miejsce;
  • Gminny Turniej Wiedzy o Sporcie:
    • Katarzyna Rzepka (II G) - I miejsce wśród dziewcząt,
    • Sebastian Ząbek (II G) - II miejsce,
    • Mikołaj Gralla (III G) - IV miejsce,
    • Andrzej Kwiatkowski (III G) - V miejsce;
  • Powiatowy Turniej Wiedzy o Sporcie - I miejsce drużyny, w skład której wchodzili Katarzyna Rzepka i Sebastian Ząbek (II G);
  • piłka nożna:
    • chłopcy - drużyna SP - I miejsce w turnieju gminnym, V miejsce w powiecie,
    • dziewczęta - drużyna Gimnazjum - I miejsce w turnieju gminnym, V miejsce w powiecie,
    • chłopcy - drużyna Gimnazjum - III miejsce w turnieju gminnym;
  • piłka ręczna:
    • chłopcy - drużyna SP - III miejsce w turnieju gminnym,
    • chłopcy - drużyna Gimnazjum - III miejsce w turnieju gminnym;
  • Olimpiada Sportowa Hufca Grudziądz - drużyna harcerska - I miejsce.
Próby artystyczne
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
    • Szczepan Łukasik (I SP) - II miejsce,
    • Marcel Tkaczyński (III SP) - III miejsce,
    • Kesja Kępińska (V SP) - III miejsce,
    • Agata Wiśniewska (V SP) - wyróżnienie,
    • Mikołaj Gralla (III G) - I miejsce,
    • Roksana Różyńska (I G) - III miejsce,
    • Agata Wiśniewska (V SP) - II miejsce w konkursie plastycznym,
    • Katarzyna Wiśniewska (V SP) - wyróżnienie w konkursie plastycznym,
    • Wiktor Mikulski (I G) - II miejsce w konkursie plastycznym;
  • XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski w Łasinie - Mikołaj Gralla (III G) - I miejsce;
  • II Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej w Linowie - Karolina Kałdowska (IV SP) - III miejsce;
  • Konkurs Interpretacji Wierszy i Prozy Edwarda Stachury "Głos Steda" w Toruniu - Aneta Biernacka (II G) - III miejsce;
  • X Jubileuszowy Konkurs Interpretacji Teatralnej Dzieci i Młodzieży w Toruniu:
    • Mikołaj Gralla (III G) - I miejsce i wyróżnienie za najlepszą interpretację poezji Juliana Tuwima,
    • Nikodem Pustuła (I G) - II miejsce,
    • udział Emilii Janickiej i Joanny Ślizewskiej (I SP) oraz Kesji Kępińskiej i Agaty Wiśniewskiej (V SP);
  • XXVI Rejonowy Konkurs Recytatorski "Od Kofty do Bacińskiej":
    • Aneta Biernacka (I G) - I miejsce oraz nagroda specjalna od autorki,
    • Alina Jurek (I G) - wyróżnienie,
    • Roksana Różyńska (I G) - wyróżnienie;
  • Grudziądzka Kieszeń Sceniczna "2013 - kabaret "Kawał" - wyróżnienie;
  • udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Szafarni;
  • Międzyszkolne Konfrontacje Teatrów Dziecięcych "Maska" w Grudziądzu - Zuzanna Rejowska (III SP) - nagroda za najlepszą grę aktorską;
  • widowisko poetycko - muzyczne "Tak mówi miłość" wystawione w auli UMK w Toruniu podczas wojewódzkich obchodów święta Dnia Edukacji Narodowej, na Kongresie "Komunikacja kluczem do integracji" w Grudziądzu, podczas obchodów Jubileuszu 10-lecia Bursy Szkolnej Caritas im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Grudziądzu, w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • przedstawienie "Wszystkie dzieci nasze są..." - opowieść o Januszu Korczaku oraz "Król Maciuś Pierwszy" - wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne klas I-III SP;
  • sztuka teatralna "List z tamtego świata" wystawiona w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • przedstawienie "Dzieci Kornela" wystawione dla społeczności szkolnej oraz dla rodziców - Koło Teatralne klas I-III SP;
  • Festiwal Piosenki "Wesoła Nutka" w Łasinie - szkolny zespół muzyczny "LamaWay" - I miejsce;
  • X Gminne Prezentacje Muzyczne:
    • szkolny zespół muzyczny "LamaWay" - I miejsce i dyplom "Grand Prix",
    • Sylwester Bugajak (I G) - tytuł "osobowości artystycznej",
    • Karolina Kałdowska (IV SP) - II miejsce w kategorii solistów szkół podstawowych;
  • występy uczniów z okazji Pasowania na Ucznia, Zaduszek, Święta Niepodległości, Bożego Narodzenia, Dnia Babci i Dziadka, Wielkanocy, Święta Konstytucji 3 Maja;
  • wieczorki poezji i muzyki organizowane w Szkole;
  • Gminny Konkurs Plastyczny "Świeżo malowane":
    • Agnieszka Wardulińska (I SP) - wyróżnienie,
    • Roksana Różyńska (I G) - III miejsce,
    • Paulina Laskowska (I G) - wyróżnienie.
Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka
  • "Podróże z Patronem" - wycieczka do Warszawy, Kazimierza n. Wisłą, Sandomierza;
  • "Rajd pieczonego ziemniaka" - ogólnoszkolna impreza turystyczna;
  • wycieczka do Bydgoszczy dla uczniów kl. I SP i przedszkolaków;
  • biwak szkolny w Tleniu.
Pielęgnowanie tradycji patriotycznych
  • zorganizowanie marszu patriotyczno - religijnego pd hasłem "Pamięć i wdzięczność".

W Szkole powstała drużyna harcersko - żeglarska.

Dyrektor Szkoły, P. Krzysztof Sulerzycki, został zaproszony jako prelegent do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na spotkanie pn. "Formy wspierania szkół w zakresie poprawy efektów kształcenia".