banner

Rozpoczęcie roku szkolnego

4 września 2017r. odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018. Uczniów powitali Pan Dyrektor, przedstawicielka Rady Rodziców - P. Renata Wiśniewska oraz Księża z sarnowskiej Parafii.

W związku z reformą oświaty i związanym z nią przekształceniem placówki nowy rok szkolny rozpoczęliśmy w "starej - nowej" Szkole Podstawowej im. Stanisława Broniewskiego "Orszy" w Wałdowie Szlacheckim.

Bezpieczna+

W roku szkolnym 2017/2018 nasza Szkoła przystąpiła do realizacji programu "Bezpieczna +".

NPRC

W roku szkolnym 2017/2018 nasza Szkoła przystąpiła do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Podróże z Patronem

W dniach 15-16 września 2017r. odbyła się coroczna wycieczka do Warszawy.

Sport - biegi przełajowe

21 września 2017r. na boiskach w Mokrem odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w biegach przełajowych szkół podstawowych i gimnazjów.

Nasi uczniowie wywalczyli:

 • Karolina Różyńska (III G) - I miejsce, MISTRZYNI GMINY
 • Wiktoria Groszewska (II G) - II miejsce, Vice Mistrzyni Gminy
 • Amelia Nalaskowska (II G) - VI miejsce
 • Dorota Kurdziel (II G) - VII miejsce
 • Antonina Nalaskowska (VI SP) - IV miejsce
 • Szymon Sowa (IV SP) - V miejsce
 • Paweł Beiger (II G) - V miejsce
 • Szczepan Łukasik (VI SP) - VII miejsce

26 września 2017r. w Świeciu nad Osą odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe. W zawodach wysokie miejsca zajęły dziewczęta z naszego Gimnazjum:

 • Karolina Różyńska (III G) - III miejsce, II Vice Mistrzynią Powiatu
 • Sylwia Kulczyk (III G) - V miejsce
 • Wiktoria Groszewska (II G) - VI miejsce

Sport - kolarstwo

26 września 2017r. w Toruniu rozpoczął się sezon Kujawsko - Pomorskich Szkółek Kolarskich, gdzie wystartowali uczniowie naszej Szkoły.

Sport - piłka nożna

28 września 2017r. na boiskach GOK-u w Małym Rudniku odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców SP i Gimnazjum.

Drużyna SP zajęła III miejsce, zdobywając tytuł II Vice Mistrza Gminy Grudziądz. Chlopcy z Gimnazjum po wyrównanej walce zajęli IV miejsce.

Październik - migawki z lekcji

W ramach zajęć artystycznych, uczniowie klasy IIG trafili do antycznego świata.

W kinie

6 października 2017r. uczniowie klas VII SP i II-III G uczestniczyli w lekcji nt. filmowych efektów specjalnych, przeprowadzonej w grudziądzkim kinie "Helios". Po zajęciach odbył się seans filmu "Za niebieskimi drzwiami".

Sport - kolarstwo

W dniach 5-8 października 2017r. w Pruszkowie odbywały się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Torowym. Sylwia Kulczyk, uczennica klasy III G, zdobyła tytuł Mistrza Polski Juniorek Młodszych w wyścigu punktowym oraz brązowy medal w wyścigu na 500 m.

Warsztaty artystyczne

W dniach 6-8 października 2017r. członkowie chóru szkolnego oraz koła teatralnego uczestniczyli w warsztatach muzyczno - teatralnych, które zorganizowane zostały w ramach projektu współfinansowanego przez Fundację Tesco oraz Gminę Grudziądz. Dzieci i młodzież tym razem trenowały w Zamku Bierzgłowskim. Wyjazd obfitował w wiele dodatkowych atrakcji. W trakcie warsztatów m.in. zwiedzili Planeterium, Muzeum Toruńskiego Piernika i dali koncert w Parafii pod wezwaniem Świętego Walentego w Łążynie. Tradycyjnie wpadli również na lody do "Lenkiewicza" w Toruniu.

Współtworzyli to wydarzenie: Pan Dyrektor Krzysztof Sulerzycki, Pani Anita Wesołowska i Pani Dorota Pawlikowska-Gralla. Instruktorami dzieci byli: Pan Krzysztof Zaremba i Pani Grażyna Rutkowska-Kusy, aktorzy toruńskiego teatru "Baj Pomorski". Bez Was zorganizowanie tego wyjazdu byłoby niemożliwe.

Sport - kolarstwo

11 października 2017r. na Plaży Delfin w Rudniku odbył się Powiatowy Wyścig Kolarski MTB. Drużynowo zajęliśmy II miejsce. Indywidualnie II Vice Mistrzem Powiatu został Szczepan Łukasik (kl. VI SP).

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2014r. uczniowie klas starszych złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom Szkoły na akademii, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski i klasę V SP pod kierunkiem Pani Izabeli Tkaczyńskiej.

Pasowanie "pierwszaków"

13 października 2014r. odbyło się uroczyste Pasowanie Uczniów Klasy I SP, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej.

JP2

16 października 2017r., z okazji Dnia Papieskiego, uczniowie klasy III G pod kierunkiem Pana Wojciecha Kubickiego przygotowali montaż poetyczko - muzyczny, który zaprezentowali na uroczystości szkolnej.

Sport - biegi przełajowe

17 października 2017r. miały miejsce Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Drużyna dziewcząt z Gimnazjum zdobyła II miejsce i tytuł Wicemistrza Powiatu.

Warsztaty ekologiczne

21 października 2017r. uczniowie klas IV-VI SP uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, organizowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie.

Koncert w Spiżarni

Plakat

27 października 2017r. w godzinach wieczornych w restauracji "Spiżarnia" w Białym Borze odbył się koncert pn. "Barwy jesieni" z udziałem artystów z teatru Baj Pomorski w Toruniu oraz chóru szkolnego pod kierunkiem Pana Krzysztofa Zaremby. Goście mogli wysłuchać utworów Czerwonych Gitar.

Konkurs czytelniczy

W miesiącu październiku 2017r., w ramach realizacji NPRC, trwał szkolny konkurs czytelniczy pn. "Czytam... czytam... czytam...", polegający na przeczytaniu jak największej liczby książek.

Wycieczka szkolna

3 listopada 2017r. uczniowie klasy II G pod opieką wychowawczyni Pani Justyny Sakra udali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem programu był pobyt na Rolkowisku Speed Rock, gdzie każdy uczestnik mógł sprawdzić swoje umiejętności w jeździe na rolkach lub wrotkach. Następnie wycieczkowicze udali się na Starówkę, aby zregenerować siły podczas posiłku. Później wyruszyli do Planetarium, gdzie m.in. obejrzeli film pt. "W poszukiwaniu życia". Nie zabrakło również spaceru po Starym Mieście.

Sport - zajęcia dodatkowe

4 listopada 2017r. odbyły się pierwsze w bieżącym roku szkolnym zajęcia sportowe na hali w szkole w Sztynwagu. Zajęcia planowo będą odbywać się w jedną lub dwie soboty każdego miesiąca.

Wycieczka szkolna

10 listopada 2017r. uczniowie klasy IVb SP pod opieką wychowawczyni P. Natalii Wiśniewskiej-Jaworskiej bawili się w centrum rozrywki dla dzieci "Galaktyka" w Grudziądzu. Spędzili czas bardzo aktywnie: zjeżdżając na zjeżdżalniach, nurkując w piłeczkach, wspinając się na skałkach wspinaczkowych oraz biorąc udział w konkurencjach grupowych. Dzieciaki wróciły zmęczone i zadowolone :)

Święto Niepodległości

11 listopada 2017r. odbył się uroczysty apel szkolny, poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości, przygotowany przez uczniów klas IV-VI SP pod kierunkiem Pani Marleny Szwaby-Wiśniewskiej.

W teatrze

21 listopada 2017r. uczniowie klasy V SP udali się do teatru "Buratino" w Bydgoszczy, gddzie obejrzeli spektakl pn. "Alicja w krainie czarów".

W planetarium

16 i 24 listopada 2017r. uczniowie klas II i III G oraz VI i VII SP byli na wycieczce w planetarium w Zespole Szkół Technicznych w Grudziądzu. W trakcie pobytu gimnazjaliści obejrzeli film pt. "Supernowa", a uczniowie szkoły podstawowej film pt. "Opowieść o gwiazdach i gwiazdozbiorach" . W drugiej części oglądali niebo nad Grudziądzem oraz zapoznali się z nowym teleskopem.

Dzień Misia

Tradycyjnie już - 23 listopada 2017r. uczniowie klas I-III SP oraz dzieci z oddziału przedszkolnego spotkały się na wspólnej zabawie z okazji Międzynarodowego Dnia Misia. Dzieci wysłuchały opowieści o historii powołania tego dnia, opowiadały o swoich misiach, tańczyły, śpiewały, a już w salach lekcyjnych, w każdej grupie miały miejsce zajęcia plastyczne.

Wycieczka szkolna

25 listopada 2017r. grupa uczniów i nauczycieli zwiedziła Zamek Królewski w Warszawie. Bilety wejściowe na zamek udało się zdobyć dzięki pomocy Pani Doroty Broniewskiej-Szeligi. Wycieczka była nie tylko okazją do zwiedzenia jednej z królewskich rezydencji, ale też sympatycznym spotkaniem zwolenników "jednodniowych wypadów".

Andrzejkowy Dzień Języków Obcych

30 listopada 2017r. miały miejsce dwie imprezy.

Przed południem odbyła się impreza integracyjna dla wszystkich uczniów Szkoły. Każda klasa przygotowała różne materiały związane z wylosowanym krajem - gazetki, prezentacje, stroje, tańce, potrawy - by następnie przedstawić je pozostałym podczas "podróży", czyli spacerowania po salach. Przeprowadzony też został międzyklasowy konkurs języka angielskiego dla poszczególnych grup wiekowych. W zabawę zaangażowali się wszyscy nauczyciele, a całość koordynowała P. Natalia Wiśniewska-Jaworska.

Po południu chętni uczniowie bawili się na andrzejkowej dyskotece.

Spotkanie autorskie

1 grudnia 2017r., w ramach realizacji NPRC, odbyło się spotkanie autorskie z P. Anną Sakowicz.

Mikołajki

6 grudnia 2017r. wszyscy uczniowie Szkoły otrzymali "słodkie" paczki, ufundowane przez Sołectwo Wałdowa Szlacheckiego.

Na okazję tego dnia uczennica klasy VI SP - Agata Kasprzyk opublikowała "Opowieść o świętym Mikołaju". Tym tekstem Agata zdobyła III miejsce w konkursie literackim, zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Małym Rudniku.

Sport - kolarstwo

6 grudnia 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku dokonano uroczystego przekazania 8 rowerów MTB, kasków oraz strojów kolarskich szkółce kolarskiej Gminy Grudziądz działającej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa. Uroczystego przekazania Wójtowi Gminy Grudziądz Andrzejowi Rodziewiczowi dokonał Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko - Pomorskiego Marcin Drogorób.

Przy okazji spotkania Wójt Gminy Grudziądz wręczył wyróżnienia tegorocznym medalistom Mistrzostw Polski, m.in. uczennicom naszej Szkoły - Sylwii Kulczyk (III G) oraz Idze Wiklińskiej i Karolinie Różyńskiej (II G).

Mikołajkowy Konkurs Czytelniczy

14 grudnia 2017r. odbył się szkolny konkurs pięknego czytania i opowiadania pod hasłem "A to historia!", inaugurujący realizację wewnątrzszkolnego programu "Dla Niepodległej" oraz powiązany z realizacją zadań NPRC.

Sport - LA

15 grudnia 2017r. na Hali Olimpii w Grudziądzu odbyły się Gminne Mistrzostwa w LA.

Uczniowie naszej Szkoły wiele razy stawali na podium:

 • w kategorii szkół podstawowych
  • Szczepan Łukasik (VI) - II miejsce w biegu na 1000m
  • Emilia Kubiak (VI) - II miejsce w biegu na 600m
  • Szymon Sowa (IVb) - III miejsce w biegu na 300m
  • Oliwier Maziarz (VI) - III miejsce w biegu na 60m oraz IV miejsce w biegu na 300m
 • w kategorii gimnazjów
  • Karolina Różyńska - I miejsce w skoku w dal i w biegu na 600m
  • Sylwia Kulczyk - II miejsce w biegu na 60m i na 300m
  • Kamil Maziarz - II miejsce w skoku w dal
  • Szymon Laskowski - II miejsce w biegu na 300m oraz III miejsce w biegu na 60m
  • Wiktoria Groszewska - III miejsce w biegu na 600m

19 grudnia 2017r., również na Hali Olimpii w Grudziądzu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w LA. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Trójka z nich stanęła na podium, zdobywając medale:

 • Oliwier Maziarz (VI) - I miejsce w biegu na 60m
 • Szczepan Łukasik (VI) - III miejsce w biegu na 1000m
 • Szymon Laskowski - III miejsce w biegu na 60m

Narodowe Czytanie

19 grudnia 2017r. Pan Dyrektor Krzysztof Sulerzycki odebrał podziękowanie za udział uczniów i absolwentów naszej Szkoły w ogólnopolskiej akcji.

Akcja charytatywna

20 grudnia 2017r. została zakończona publiczna zbiórka funduszy na leczenie dla ucznia naszej Szkoły - Marcela z klasy III G.

Wigilia środowiskowa

20 grudnia 2017r. w restauracji "Spiżarnia" w Białym Borze odbyło się wigilijne spotkanie pracownikówe Szkoły i zaproszonych Gości. Uroczystość uświetnił mini-koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru szkolnego "Serca".

W teatrze

21 grudnia 2017r. uczniowie klas IV-VII SP i klas gimnazjalnych obejrzeli spektakl "Alicja w krainie czarów" w Bydgoskim Teatrze Lalek "Buratino". Niezwykłym przeżyciem były sceniczne kreacje absolwenta naszej Szkoły - (Pana) Adriana Wiśniewskiego.

Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w teatralnej lekcji, gdzie poznali różne rodzaje lalek teatralnych i możliwości ich zastosowania w sztuce.

Wigilia w Szkole

22 grudnia 2017r. odbyła się w Szkole tradycyjna uroczystość wigilijna. Jasełka dla klas młodszych przygotowali uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem Pani Lucyny Małeckiej, a dla starszej grupy - uczniowie klasy V pod kierunkiem Pana Wojciecha Kubickiego.

Koncert w teatrze

5 stycznia 2018r. szkolny chór "Serca" wystąpił na koncercie charytatywnym w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu. Po koncercie uczniowie z opiekunami tradycyjnie poszli na lody.

Przedstawienie szkolne

11 stycznia 2018r. uczniowie klasy IVa SP pod kierunkiem Pani Marleny Szwaba - Wiśniewskiej zaprezentowali młodszym koleżankom i kolegom przedstawienie pt. "Z biegiem Wisły", oparte na polskich legendach.

Koncert w Akcencie

12 stycznia 2018r. w grudziądzkim Klubie "Akcent" odbył się przepiękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru szkolnego "Serca" oraz aktorów z toruńskiego Teatru Baj Pomorski.

Turystyczne podsumowanie roku 2017

13 stycznia 2018r. odbyła się XIII Lokalna Impreza na Orientację EKOTONA, podczas której nastąpiło podsumowanie roku 2017.

Od stycznia 2017r. harcerze z 52 Drużyny Harcerskiej "Remus" brali udział w piętnastu Imprezach na Orientację, w co wliczają się dwie imprezy długodystansowe, jedna impreza rangi ogólnopolskiej oraz jedna impreza biegowa. Nasi harcerze stanęli na podium łącznie 35 razy. Cztery razy zajęli trzecie miejsce, osiem razy zajęli miejsce drugie, a aż 23 razy zajęli miejsce pierwsze.

Osiągnięcia w Pucharze Grudziądza w roku 2017

W kategorii TD na I miejscu znajduje się mł. Maciek Mróz. Niedaleko podium w tej kategorii znaleźli się również dh Kacper Stroński i dh Kacper Majorkiewicz, zajmując wspólnie V miejsce na 77 uczestników. Nie gorzej poradzili sobie dh Ewelina Majorkiewicz oraz dh Bartek Mróz, którzy w kategorii TJ zajęli wspólnie I miejsce spośród 44 zawodników.

Osiągnięcia w Pucharze Województwa Kujawsko - Pomorskiego w roku 2017

W kategorii TD reprezentanci naszej drużyny opanowali całe podium! Miejsce I znów należy do mł. Macieja Mroza, II miejsce wywalczył dh Kacper Stroński, III miejsce dh Kacper Majorkiewicz. Tuż za podium znaleźli się: dh Emilia Janicka na miejscu IV i dh Kacper Bądkowski na miejscu VII. W walce o Puchar nasi harcerze prześcignęli ponad 170 osób.

W kategorii TJ dh Ewelina Majorkiewicz wraz z dh Bartkiem Mrozem znaleźli się na I miejscu spośród 80 zawodników.

Za liczny udział harcerzy w imprezach na orientację nasza drużyna zyskała miano drużyny specjalnościowej i od lipca 2017r. jest Turystyczną Drużyną Harcerską "Remus".

Warsztaty kulinarne

18 stycznia 2018r. dla uczniów klas gimnazjalnych odbyły się warsztaty kulinarne, zorganizowane przez uczennice Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Grudziądzu pod kierunkiem nauczycielek tejże szkoły.

Nasi uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat zdrowego odżywiania oraz przygotowywali kanapki, ciasteczka i soki. Warsztaty zakończyły się degustacją.

Sport - tenis stołowy

16 stycznia 2018r. w GOK w Małym Rudniku odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Gminy Grudziądz. Chłopcy reprezentujący naszą Szkołę - Antoni Dąbrowski i Maciej Mróz (kl. VI SP) - zajęli pierwsze miejsce i tym samym startowali w Igrzyskach Dzieci w Tenisie Stołowym Drużynowym Chłopców rocznik 2005-2007, które odbyły się 23 stycznia 2018r. w Rogóźnie, gdzie uzyskali II lokatę.

Dzień Babci i Dziadka

W styczniu 2018r. w klasach I-III SP odbyły się uroczystości dla Seniorów.

Gminny Konkurs Recytatorsko - Plastyczny

25 stycznia 2018r. odbył się szkolny etap corocznego konkursu recytatorsko - plastycznego, powiązany z realizacją szkolnego programu "Dla Niepodległej".

3 lutego 2018r. miał miejsce konkurs gminny.

Bal karnawałowy

8 lutego 2018r. odbył się szkolny bal karnawałowy, podczas którego - jak zawsze - oprócz tańców nie zabrakło konkursów i słodkości w kawiarence.

Debata młodzieżowa

9 lutego 2018r. w Zespole Placówek Młodzieżowych Bursa w Grudziądzu odbyła się VI Międzyszkolna Debata Młodzieży nt. "Co sprawia, że czujesz się szanowany w szkole?". W debacie uczestniczyli gimnazjaliści z naszej Szkoły.

Spotkanie rozpoczęło się związanymi z tematem prezentacjami multimedialnymi oraz inscenizacją fragmentu książki "Łysek z pokładu Idy", przygotowanymi przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Następnie uczestnicy podjęli w grupach dyskusję, by na zakończenie przedstawić zebranym wypracowane wnioski.

Ferie zimowe

Dwa pierwsze dni ferii zimowych wypełnione były atrakcjami, zorganizowanymi przez Szkołę.

12 lutego 2018r. chętni uczniowie pod opieką nauczycieli udali się do Torunia, gdzie spędzili czas na basenie, spacerowali po toruńskiej Starówce i zjedli pyszny posiłek w naleśnikarni.

Następnego dnia uczniowie obejrzeli filmy w grudziądzkim kinie "Helios" oraz spacerowali po Grudziądzu.

Trochę historii...

1 marca 2018r. z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych dla uczniów najstarszych klas odbyła się prelekcja Pana Dyrektora Krzysztofa Sulerzyckiego. Uczestnicy spotkania obejrzeli również prezentacje sylwetek niektórych osób, przygotowane przez uczniów klasy III G.

PEK

1 marca 2018r. uczniowie klasy V SP uczestniczyli w pierwszych zajęciach Programu Edukacji Kulturalnej.

Pasowanie na czytelników

2 marca 2018r. odbyło się pasowanie uczniów klasy I SP na czytelników biblioteki szkolnej, powiązane z realizacją NPRC.

Rajdy piesze

3 marca 2018r. w Lesie Rudnickim odbyła się Zimowa InO Ekotona. 52 Drużynę Harcerską "Remus" w kat. TD reprezentowały dwa zespoły: mł. Maciej Mróz (kl. VI SP) z dh. Kacprem Strońskim oraz dh. Jędrzej Krzyżykowski (kl. VI SP) wraz z dh. Dawidem Mączyńskim. Mimo nieprzyjaznej temperatury harcerze wyruszyli w las w poszukiwaniu punktów kontrolnych. Oba zespoły zajęły ex aequo I miejsce!

W dniach 2-4 marca 2018r. wybrani członkowie drużyny harceskiej uczestniczyli w XXXV Ogólnopolskim Rajdzie Kopernikańskim.

Wycieczka rekolekcyjna

W dniach 5-7 marca 2018r. odbywały się w Szkole rekolekcje wielkopostne. Pierwszego dnia, oprócz nauk rekolekcyjnych, dla uczniów starszych klas miała miejsce wycieczka do Oświęcimia, powiązana z realizacją szkolnego programu "Dla Niepodległej".

Harcerskie życie

10 marca 2018r. 52 Drużyna Harcerska "Remus" obchodziła "piąte urodziny". Z tej okazji odbył się uroczysty apel harcerski, gra terenowa oraz uroczystość, połączona z konsumpcją wielkiego tortu.

Konkurs recytatorski

15 marca 2018r. uczennice naszej Szkoły - Elżbieta Łęgowska (kl. II SP), Marcelina Paprotna (kl. IVb SP), Marika Łucka (kl. V SP), Agata Wiśniewska i Karolina Kałdowska (kl. III G) - reprezentowały Gminę Grudziądz na corocznym powiatowym konkursie recytatorskim "Złote Usta" w Łasinie. Wszystkie występy były bardzo udane, ale jury doceniło nagrodą i wyróżnieniem jedynie występy naszych gimnazjalistek. Dziewczęta do konkursu przygotowały panie: Marlena Szwaba-Wiśniewska, Anna Frela i Dorota Pawlikowska-Gralla.

Konkurs Interpretacji Teatralnej

15 marca 2018r. w toruńskim Teatrze Baj Pomorski odbywał się Wojewódzki Konkurs Interpretacji Teatralnej, w którym pod opieką pani Doroty Pawlikowskiej-Gralla uczestniczyły uczennice Agata Wiśniewska i Karolina Różyńska (kl. III G). Obie wypadły świetnie i mimo olbrzymiej konkurencji zdobyły wyróżnienia.

Koncert chóru szkolnego

16 marca 2018r. szkolny chór uświetnił swoim występem wieczór twórczości Zenona i Krzysztofa Zarembów, który odbył się w Centrum Dialogu przy pl. bł. ks. Frelichowskiego w Toruniu.

Rajd pieszy

17 marca 2018r. w Lipinkach odbył się XIII Marsz na Orientację "Bielowszczak '2018". 52 TDH "Remus" reprezentowały dwa zespoły:

 • w kat. TD - mł. Maciej Mróz, dh Kacper Stroński i dh Kacper Majorkiewicz (kl. VI)
 • w kat. TT - wyw. Kacper Bądkowski (kl. VII) oraz dh Mateusz Majorkiewicz (kl. III G)

Oba zespoły ruszyły w trasę biegnącą lasami Borów Tucholskich i - dowodząc po raz kolejny swoich wysokich umiejętności w zakresie terenoznawstwa i orientacji w terenie - zdobyły I miejsca!

Konkurs Wiedzy Pożarniczej

20 marca 2018r. reprezentacja naszej Szkoły pod opieką pani Katarzyny Krupy brała udział w 41. Gminnym Konkursie Wiedzy Pożarniczej. Byli to: Kamil Maziarz, Szymon Laskowski i Jakub Pawlusek (kl. III G) oraz Maciej Mróz, Oliwier Maziarz i Kacper Majorkiewicz (kl. VI SP). Maciej Mróz zdobył III miejsce.

Dzień Wiosny

21 marca 2018r. uczniowie powitali kalendarzową wiosnę barwnie i bezstresowo. Odbyła się wspólna zabawa połączona z pokazem talentów. Bonusem tego dnia był brak sprawdzianów i odpytywania.

Warsztaty fotograficzne

24 marca 2018r. członkowie szkolnego kółka fotograficznego, prowadzonego przez Panią Justynę Gross, udali się na spacer, który zaowocował powstaniem pięknych fotografii.

Sport - kolarstwo

24 marca 2018r. odbył się wyścig MTB w Świeciu n/Osą. Uczestniczyli w nim uczniowie naszej Szkoły - w ramach szkółki kolarskiej UKS ORION Ruda Gmina Grudziądz:

 • Jakub Mielewski (kl. IVb) - II miejsce rocznik 2007
 • Igor Pietrzak (kl. IVb) - III miejsce rocznik 2007
 • Szczepan Łukasik (kl. VI) - VI miejsce rocznik 2005

Koncert w Parafii

25 marca 2018r. w kościele w Sarnowie odbył się Koncert Pasyjny w wykonaniu chóru szkolnego i koła teatralnego.

Poranek Wielkanocny

28 marca 2018r. odbył się tradycyjny Poranek Wielkanocny, przygotowany przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem Pani Marleny Szwaby-Wiśniewskiej.

Kawiarenki...

W Szkole coraz częściej pojawiają się "kawiarenki", organizowane przy pełnej współpracy z rodzicami przez uczniów, którzy w ten sposób zbierają dodatkowe fundusze na wyjazdy wiosenno - letnie.

Rajd pieszy

14 kwietnia 2018r. 18 harcerzy drużyny "Remus" wraz z czterema rodzicami wyruszyła do Swarożyna na długodystansową Imprezę na Orientację Szago.

Jeden zespół, składający się z drużynowego i przybocznych wystartował na trasie "trudnej" i pokonał 26 pełnych błota i gór kilometrów. Trzy zespoły - piętnastu harcerzy - startowały na trasie "mało trudna", która liczyła 12 km, jednak, jak to zwykle bywa, przeszli znacznie więcej.

Tym razem największą naszą nagrodą stała się sama przygoda i wspólnie spędzony czas.

Poza samą imprezą, całkowicie zasłużenie, plakietki Specjalności Turystyczno - Krajoznawczej powędrowały do harcerzy, którzy dopiero od tego roku są częścią drużyny i już poprzez udział w Imprezach na Orientację oraz rajdach czy grach długodystansowych pracują na utrzymanie specjalności drużyny.

Warsztaty przyrodnicze

20 kwietnia 2018r. w naszej Szkole odbyły się zajęcia edukacyjno - przyrodnicze, zorganizowane w ramach projektu pn. "Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być... na zielonym!", realizowanego przez województwo kujawsko - pomorskie. Zajęcia zostały przeprowadzone przez przedstawiciela Welskiego Parku Krajobrazowego i dotyczyły tematyki związanej z owadami.

Majowe święta

27 kwietnia 2018r., w ramach realizacji szkolnego programu "Dla Niepodległej", odbyło się spotkanie pn. "Kocham Cię Polsko".

Warsztaty fotograficzne

30 kwietnia 2018r. członkowie szkolnego kółka fotograficznego ćwiczyli portrety w magicznym, wiosennym ogrodzie.

Akcja charytatywna

W miesiącach marcu i kwietniu w Szkole odbywała się akcja "Pomoc dla Rwandy", w ramach której uczniowie przynosili lekką odzież w ciemnych kolorach albo ofiarę finansową.

Sport - LA

11 maja 2018r. na Stadionie Olimpii w Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w Trójboju i Czwórboju LA. Uczniowie naszej Szkoły zdobyli II miejsce w czwórboju chłopców i V miejsce w czwórboju dziewcząt oraz IV miejsce w trójboju dziewcząt i chłopców.

Indywidualnie III miejsce zdobyła Oliwia Wesołowska (kl. IVb) i Kacper Majorkiewicz (kl. VI).

Ś.p. Joanna Dulczewska

Można odejść na zawsze, by stale być blisko.

ks. Jan Twardowski

Z nieopisanym żalem zawiadamiamy, że dnia 12 maja 2018r. zmarła ś.p. Joanna Dulczewska - Żona naszego Kolegi, Przyjaciel i Członek naszej Szkolnej Rodziny, Osoba rozdająca dobro i tworząca piękno, Autorka niezapomnianych scenografii naszych przedstawień teatralnych.

Asiu, będzie nam Ciebie bardzo brakowało...

Pogrążeni w smutku Przyjaciele

Profilaktyka bez tajemnic

14 maja 2018r. odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Aktywności Twórczej Uczniów w Gminie Grudziądz "Profilaktyka bez tajemnic", organizowany rokrocznie przez Szkołę Podstawową w Piaskach, będący finałem zadań profilaktycznych, stawianych przed uczniami w każdym roku szkolnym, realizujących treści ściśle korespondujące ze szkolnymi programami wychowawczo-profilaktycznymi.

W finale chętnie biorą udział uczniowie ze szkół w Gminie Grudziądz, w tym roku było 58 uczestników. Uczniowie klas I-III pod czujnym okiem wychowawców oraz rodziców przygotowali plakaty zwiazane z tematyką profilakyki. Klasy IV-VI zmagały się z konkursem "Piosenka profilaktyczna - małą formą teatralną". Najstarsi uczniowie klas VII SP oraz gimnazjów zostali twórcami spotów reklamowych.

Uczniowie naszej Szkoły zajęli pierwsze miejsca w dwóch kategoriach:

 • Julian Wojanowski (kl. VII) w kategorii film profilaktyczny
 • Nikodem Kleczkowski (kl. IIIb) w kategorii plakat

Pozostali startujący otrzymali wyróżnienia.

Konkurs ortograficzny

17 maja 2018r. w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się Regionalny Konkurs Ortograficzny.

Spotkanie autorskie

17 maja 2018r., w ramach realizacji szkolnego programu "Dla Niepodległej", odbyło się spotkanie autorskie z P. Sylwią Winnik, będące również elementem NPRC.

Sport - LA

22 maja 2018r. na Stadionie Olimpii w Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w LA. W zawodach tych Sylwia Kulczyk (kl. III G) zdobyła srebro na 300m, a Karolina Różyńska (kl. III G) brąz na 800m. Sztafeta z udziałem Sylwii zdobyła złoto.

Spotkanie integracyjne

22 maja 2018r. członkowie chóru szkolnego uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym w kręgielni, gdzie spędziły sympatycznie czas podczas gry w kręgle oraz zajadając się pizzą.

Konkurs plastyczny

24 maja 2018r. odbył się kolejny gminny konkurs plastyczny "Świeżo malowane" . W tym roku dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów tworzyła swoje prace na temat "Jak widzę swoją wolność tu gdzie mieszkam i żyję".

W konkursie uczestniczyli uczniowie naszej Szkoły, a wyróżnienia uzyskali:

 • w kategorii: szkoły podstawowe, klasy I-III - I miejsce Nadia Wesołowska (kl. IIIb)
 • w kategorii: szkoły postawowe, klasy IV-VII - II miejsce Martyna Sankiewicz (kl. VII)

Konkursy artystyczne

W dniach 15-25 maja 2018r. odbyły się konkursy artystyczne, powiązane z realizacją szkolnego programu "Dla Niepodległej".

Wycieczka szkolna

25 maja 2018r. odbyła się wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu oraz do Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie. Uczestniczyli w niej uczniowie klas V SP i II G pod opieką wychowawczyń.

Harcerskie życie

25 maja 2018r. w godzinach popołudniowych 22 Gromada Zuchowa "Wesołe Elfy", działająca w naszej Szkole, uczestniczyła w Miejskiej Grze Harcerskiej "Ideały", zorganizowanej przez Hufiec ZHP Grudziądz w ramach "Grudziądzkiej majówki na trawie". Celem interaktywnej gry miejskiej było przybliżenie osobom biorącym w niej udział wartości, którymi kierują się w życiu harcerze. Nasza gromada zuchowa zajęła w tej grze III miejsce.

Sport - kolarstwo

28 maja 2018r. w naszej Szkole odbył się wyścig kolarski MTB o Puchar Wójta Gminy Grudziądz. Jak każdego roku, ponownie pokonaliśmy rywali zajmując w klasyfikacji drużynowej I miejsce.

Indywidualnie w swoich grupach wiekowych na podium stanęli:

 • Martyna Paprotna (kl. IVb) - I miejsce
 • Wiktoria Załęska (kl. IVb) - III miejsce
 • Jakub Mielewski (kl. IVb) - II miejsce
 • Igor Pietrzak (kl. IVb) - III miejsce
 • Wiktoria Deptuła (kl. V) - I miejsce
 • Kacper Warduliński (kl. V) - III miejsce
 • Amelia Tkaczyńska (kl. VI) - II miejsce
 • Szczepan Łukasik (kl. VI) - II miejsce

Dzień Dziecka - Dzień Sportu

W tym roku Dzień Dziecka - Dzień Sportu odbył się 30 maja 2018r. i miał charakter patriotyczny.

W teatrze

5 czerwca 2018r. uczniowie klas I-IV SP udali się pod opieką wychowawców do Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu na przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia". Wyjazd został zorganizowany przez Panią Małgorzatę Kowalewską.

Piknik rodzinny

15 czerwca 2018r. odbył się Piknik Rodzinny z udziałem uczniów klas I-III SP i ich Rodziców.

Biwak szkolny

W dniach 18-20 czerwca 2018r. odbył się biwak szkolny w Jantarze dla uczniów klas III-VII SP i II-III G.

Gminne zakończenie roku szkolnego

21 czerwca 2018r. odbyła się uroczystość zakończenia Gminnego Roku Kulturalno - Oświatowego 2017/2018, której organizatorem była nasza Szkoła.

Zakończenie roku szkolnego

22 czerwca 2018r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018, podczas której wyróżnieni uczniowie odebrali nagrody, a wszyscy świadectwa ukończenia danej klasy.

Dzień zakończył długi i obfitujący w wydarzenia rok szkolny. Wszyscy obecni życzyli sobie dużo odpoczynku i słońca.

Obóz harcerski

W dniach 15-25 sierpnia 2018r. harcerze z 52 DH "Remus" i zuchy z 22 GZ "Wesołe Elfy" obozowali w Ocyplu w Borach Tucholskich.