banner

Rozpoczęcie roku szkolnego

Wybiła już godzina. Dzwonek!

Rok szkolny się zaczyna.

Znów dni popłyną pracowite

nad szkolną książką, nad zeszytem...

Życzę Wam wszystkim na początek

szkolnego roku - samych piątek!

Uczcie się, jak mówicie, "w dechę"

i niech z Was Szkoła ma pociechę!

(j.Brzechwa)

Rajd pieszy

17 września 2005r. członkowie Szkolnego Koła PTTK wraz z opiekunami wzięli udział w XVI Rajdzie Pieszym "Pamięci Września '39".

Sprzątanie Świata

Jak co roku - sprzątaliśmy "świat", czyli teren naszej miejscowości. Wałdowo Szlacheckie, dzięki nam, jest teraz o wiele piękniejsze!

Sport - mityng

20 września 2005r. na stadionie przy ul. Słowackiego w Grudziądzu odbył się Młodzieżowy Mityng Sportowo - Obronny.

Celem spotkania było uczczenie święta Wojsk Lądowych oraz spędzenie czasu wolnego wśród przyjaciół. W mityngu uczestniczyło 4 uczniów. Podczas spotkania nasi uczniowi wysłuchali wspomnień i wręczyli kwiaty uczestnikowi bitwy pod Monte Casino.

Podróże z Patronem

24 września 2005r. odbyła się wycieczka do Warszawy pod hasłem "Wielkie bicie serc".

Rajd pieszy

1 października 2005r. członkowie Szkolnego Koła PTTK wraz z opiekunami wzięli udział w II Rajdzie Pieszym "Święto Ziemniaka".

Pasowanie "pierwszaków"

3 października 2005r. odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Po krótkiej części artystycznej, przygotowanej przez starsze Koleżanki i Kolegów, Pierwszaki zostali poddani "egzaminowi", a następnie pasowani przez Pana Dyrektora na Uczniów Szkoły Podstawowej imieniem Stanisława Broniewskiego "Orszy" w Wałdowie Szlacheckim. W uroczystości jako widzowie uczestniczyli Rodzice dzieci, nauczyciele oraz cała społeczność szkolna. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawczynią i Rodzicami udali się do swojej sali na poczęstunek.

Otrzęsiny gimnazjalistów

13 października odbyły się zwyczajowe otrzęsiny "świeżych" gimnazjalistów. Zabawy było co niemiara!

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2005r. obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Nie obyło się bez miłych słów, życzeń, kwiatków i uśmiechów. Tegoroczną nowością była Wielka Gala "Kasztaniaków" (na wzór amerykańskiej Gali Oscarów), podczas której wręczano Nauczycielom statuetki Kasztaniaków. Rozdanie nagród uświetnione zostało występami artystycznymi uczniów. Wszyscy świetnie się bawili!

Rajdy piesze

22 października 2005r. członkowie Szkolnego Koła PTTK wraz z opiekunami wzięli udział w V Rajdzie Pieszym "Szlakiem wojska polskiego", natomiast 5 listopada 2005r. w XVI Rajdzie Pieszym "Odzyskanie Niepodległości 1918".

Tydzień Dysleksji

W dniach 7-10 listopada 2005r. w Szkole miało miejsce kilka wydarzeń z okazji Tygodnia Dysleksji.

W kinie

18 listopada 2005r. uczniowie udali się do kina na film "Kurczak mały". Zapoznanie z tytułowym bohaterem - bardzo małego wzrostu, lecz pełnym uporu i odwagi - było miłym przeżyciem i sympatyczną rozrywką.

Andrzejki

30 listopada 2005r. w Szkole odbyła się zabawa andrzejkowa - tym razem uświetniona otwarciem "baru", w którym można było zjeść zapiekankę, frytki czy przepyszne ciasto, wypić herbatę lub kawę...

Potrawy zostały przygotowane przez uczniów klasy I Gimnazjum i ich Rodziców, a całością opiekowała się Pani Dorota Gralla.

Wszystkim bardzo spodobał się odpoczynek w takim "barze" po tańcach.

Mikołajkowy Konkurs Czytelniczy

6 grudnia 2005r. odbył się szkolny konkurs pięknego czytania i opowiadania pod hasłem "Lubimy baśnie Andersena".

Tego dnia pojawił się też w Szkole Mikołaj z paczuszkami dla dzieci.

Rajd pieszy

10 grudnia 2005r. członkowie Szkolnego Koła PTTK wraz z opiekunami wzięli udział w XI Rajdzie Pieszym "Zakończenie sezonu 2005".

Wigilia w Szkole

22 grudnia 2005r., jak co roku, odbyła się w Szkole Wigilia. Uczniowie spotkali się w swoich salach z Wychowawcami, podzielili opłatkiem, wręczyli sobie gwiazdkowe podarunki. Później wspólnie obejrzeli "jasełka", przygotowane przez Panią Hannę Bagińską.

Pasowanie na czytelników

13 stycznia 2006r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej na czytelników biblioteki szkolnej.

Na wstępie pierwszoklasiści obejrzeli krótki występ starszych koleżanek i kolegów związany tematycznie z czytelnictwem i zasadami dbania o książki. Następnie zostali poddani krótkiemu sprawdzianowi, by po chwili złożyć przyrzeczenie i zostać pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

Po tej krótkiej uroczystości "nowi" czytelnicy udali się do biblioteki, by zapoznać się z jej organizacją, zasadami wypożyczania książek oraz by wypożyczyć pierwsze książeczki.

Bal karnawałowy

13 stycznia 2006r. odbyła się pierwsza w nowym roku dyskoteka szkolna. Podczas niej miał miejsce konkurs tańca, zorganizowany przez klasę VI. Przed zgromadzonymi uczniami i komisją konkursową, w skład której wchodzili zarówno nauczyciele jak i uczniowie - organizatorzy, wystąpiły grupy oraz pary taneczne.

Dzień Babci i Dziadka

19 stycznia 2006r., zgodnie z kilkuletnią już tradycją Szkoły, miało miejsce spotkanie Seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jako, że co roku odwiedza nas coraz więcej osób, w tym roku uroczystość odbyła się w Domu Weselnym w Białym Borze.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem szanownych Gości przez Pana Dyrektora. Następnie członkowie Szkolnego Koła Teatralnego przedstawili krótki montaż o tematyce bożonarodzeniowej, przeplatany kolędami w wykonaniu chóru międzyszkolnego, składającego się z uczniów Zespołu Szkół w Małym Rudniku i naszej Szkoły.

Po krótkiej przerwie nastąpiły występy najmłodszych uczniów, na które chyba najbardziej czekają Babcie i Dziadkowie. Maluchy z klas I-II recytowały wiersze, śpiewały piosenki, zaś uczniowie klasy III przedstawiły inscenizację o królewnie Śmieszce.

Przedstawienie szkolne i konkurs plastyczny

9 lutego 2006r. Szkolne Koło Teatralne zaprosiło uczniów klas młodszych na montaż poetycki, w którym zaprezentowali teksty o królowej pór roku - zimie.

Po przedstawieniu zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pn. "Pani Zima". Dyplomy i drobne upominki odebrali uczniowie klasy I SP:

 • I miejsce - Aneta Biernacka,
 • II miejsce - Julia Rożek
 • III miejsce - Karolina Kozłowska
 • wyróżnienia - Sandra Ryznar, Paulina Kalinowska, Szymon Kamiński.

W teatrze

10 lutego 2006r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej wyjechali do grudziądzkiego Centrum Kultury Teatr na przedstawienie pt. "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak".

Ferie zimowe

Ferie zimowe obfitowały w nieco mniej spotkań i wydarzeń, niż zwykle, ale za to były one bardzo atrakcyjne.

13 lutego 2006r. nastąpił wyjazd do Grudziądza. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum, w którym odbyła się projekcja filmów wideo nawiązujących do wystawy "Zwierzę zaklęte w przedmiocie", a także zajęcia edukacyjne pn. "W świecie pradawnych garncarzy i szklarzy", w trakcie których można było własnoręcznie wykonać naczynia i ozdoby z gliny i modeliny. Ponadto miały miejsce zajęcia przy makiecie Grudziądza pt. "Miasto jak na dłoni", które dały odpowiedź na liczne pytania z zakresu przestrzennego rozwoju miasta w okresie XII - XVIII w. Podobny charakter miało spotkanie przy makiecie grudziądzkiej warowni pt. "Tajemnice Cytadeli".

Logicznym następstwem zajęć w Muzeum było zwiedzanie grudziądzkiej Cytadeli. Opowieść przewodnika, połączona ze spacerem mrocznymi podziemnymi korytarzami była bardzo interesująca. Oczywiście pomiędzy wizytą w Muzeum i w Cytadeli był spacer po Błoniach Nadwiślańskich i ciepły posiłek.

14 lutego 2006r. chętni uczniowie pojechali do Parku Wodnego w Chojnicach. Wodne szaleństwo trwało ponad trzy godziny.

15 lutego 2006r. minął na zabawie w Hoplandzie. Po południu odbył się bal karnawałowy, w czasie którego funkcjonowała tradycyjna już kawiarenka z zapiekankami, ciastem i napojami. W przerwie między tańcami nagrodzono uczniów w najładniejszych strojach karnawałowych oraz wybrano Królową i Króla Balu:

 • I miejsce - ex aequo - Piotr Jurek (IV SP) i Damian Warduliński (V SP)
 • II miejsce - Wojtek Chyliński (V SP)
 • III miejsce - Mikołaj Gralla (II SP)
 • wyróżnienia - Milena Zaborowska (III SP), Andrzej Kwiatkowski (II SP), Marta Adwent (II SP)
 • Królowa Balu - Oliwia Skowrońska (VI SP)
 • Król Balu - Grzegorz Look (II SP)

Konkurs recytatorski

2 marca 2006r. odbyły sie w Szkole eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który już po raz czwarty zorganizował Zespół Szkół w Mokrem. Hasło konkursu brzmiało "Śmiech to zdrowie". Uczniowie prezentowali recytację dowolnie wybranego tekstu literackiego. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie Szkoły Podstawowej oraz uczniowie Gimnazjum.

Po wysłuchaniu prezentacji dwuosobowych zespołów uczniowskich komisja w składzie: P. Krzysztof Sulerzycki oraz Panie Dorota Pawlikowska-Gralla i Magdalena Kruzel postanowiła wyróżnić:

 • Szkoła Podstawowa
  • Justyna Jarosińska i Karolina Fitzermann z klasy VI
  • Monika Beiger i Karol Biernacki z klasy IV
  • Oktawia Szymańska i Sandra Kępińska z klasy VI
 • Gimnazjum
  • Adrian Wiśniewski i Karol Sulerzycki z klasy III
  • Paweł Jankowski z klasy II

Uczniowie Ci wzięli udział w konkursie na szczeblu gminy, który odbył się 11 marca 2006r.

Rajd pieszy

18 marca 2006r. członkowie Szkolnego Koła PTTK wraz z opiekunami wzięli udział w połączonych w jeden V Rajdzie Pieszym "Szlakiem Kopernika" i VI "Powitanie wiosny".

Dzień Wiosny

21 marca 2006r. połączono obchody Europejskiego Dnia Wiosny z Dniem Teatru.

JP2

31 marca 2006r. minutą ciszy oraz pieśnią "Barka" uczciliśmy pierwszą rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II.

Konkurs recytatorski

1 kwietnia 2006r. uczennice naszej Szkoły wzięły udział w rejonowym konkursie recytatorskim, który odbył się w Radzynie Chełmińskim.

Uroczystość religijna

9 kwietnia 2006r. w Kościele parafialnym w Sarnowie odbyła się inscenizacja związana z Męką Pana Jezusa, którą przygotowali nasi koledzy z Kółka Teatralnego.

Przedstawienie szkolne

5 maja 2006r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej zaprosili przedszkolaków na inscenizację teatralną pt. "Spotkanie z Andersenem".

Święto Szkoły '2006

Tegoroczne Święto Szkoły było wyjątkowe. Stało się to dzięki Gościom, którzy zawitali w progi naszej Szkoły.

Rajd pieszy

27 maja 2006r. członkowie Szkolnego Koła PTTK wraz z opiekunami wzięli udział w Imprezie na Orientację "Lampion Ekotona 2006".

Dzień Dziecka

1 czerwca 2006r. oczywiście lekcji nie było!!! Udaliśmy się do Domu Weselnego w Białym Borze, gdzie obejrzeliśmy sztukę Aleksandra Fredry "Zemsta", wystawioną przez Szkolne Koło Teatralne. Po powrocie do Szkoły czekały na nas gorące kiełbaski i słodkości.

Biwak szkolny

W dniach 19-21 czerwca 2006r. tradycyjnie już byliśmy na biwaku. W tym roku odbył się on w Charzykowych koło Chojnic. Spędzaliśmy czas na plaży, korzystaliśmy z placów zabaw, przejażdżek rowerami wodnymi, kajakami i łodzią po jeziorze, spacerowaliśmy. Oczywiście nie obyło się bez dyskoteki i ogniska. Pogoda dopisała, humory również...

Zakończenie roku szkolnego

23 czerwca 2006r. zakończył się rok szkolny. Podczas uroczystej akademii Wychowawcy z Panem Dyrektorem wręczyli świadectwa, nagrody i dyplomy wyróżniającym się uczniom, pożegnaliśmy Panie: Hannę Bagińską, Elżbietę Rumińską i Elżbietę Rejek oraz absolwentów Gimnazjum, a także obejrzeliśmy zabawne inscenizacje w wykonaniu uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum.