banner

Podróże z Patronem

W 2009 roku wyjazd do Warszawy odbył się 30 sierpnia.

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2009r. rozpoczął się nowy rok szkolny 2009/2010. Gimnazjaliści przywitali Szkołę o godzinie 9.00, zaś uczniowie Szkoły Podstawowej - o godz. 11.00. Jak zawsze Pan Dyrektor powitał ciepło wszystkich uczniów, grono pedagogiczne oraz Rodziców.

Młodsi uczniowie przedstawili montaż wierszyków i piosenek dotyczący minionych wakacji, natomiast starsi, w związku z 70-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej, zaprezentowali krótki montaż związany tematycznie z tym wydarzeniem.

Dożynki '2009

Mieszkańcy Wałdowa Szlacheckiego, Białego Boru oraz Goście zebrali się 6 września 2009r. w naszej Szkole na polowej Mszy Świętej, dziękując Bogu za tegoroczne plony.

Po strawie dla duszy rozpoczął się festyn dożynkowy.

Było dużo konkursów, jednak największą frajdę młodzieży sprawiło przeciąganie liny :)

Dorośli w tym czasie mogli zjeść talerz pysznej grochówki albo spróbować ciasta.

Następnie był pokaz karate kyokushinkai- kan. Rozpoczął się od medytacji, która pozwoliła wyciszyć umysł i ciało. Zobaczyliśmy podstawowe techniki i bloki oraz krótką inscenizację z elementami karate.

Po pokazie rozpalono ognisko i wszyscy mogli zjeść kiełbaski.

Mimo tego, że nie dopisała pogoda, spędziliśmy wspaniale czas, zwłaszcza ci, którzy przyłączyli się do wspólnych tańców i śpiewów.

Rajd pieszy

12 września 2009r. członkowie Szkolnego Koła PTTK wraz z opiekunami wzięli udział w IV rundzie Pucharu Ekotona 2009.

Sport - biegi przełajowe

16 września 2009r. odbyły się w Wałdowie Szlacheckim indywidualne biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjalnych o mistrzostwo gminy Grudziądz. Dzielnie reprezentowaliśmy naszą Szkołę i zajęliśmy wysokie noty.

Wycieczka szkolna

19 września 2009r. o godzinie 7:00 kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów z naszej Szkoły wyruszyła na wycieczkę na Westerplatte. Podróż upłynęła nam na słuchaniu muzyki z radia, prowadzeniu rozmów oraz słuchaniu ciekawego nagrania wprowadzającego nas w patriotyczny klimat wycieczki.

Ok. godziny 10:00 dotarliśmy na Westerplatte - półwysep w Gdańsku, na którym w latach 1926-1936 mieściła się Wojskowa Składnica Tranzytowa; obecnie jeden z najbardziej znanych symboli polskiego oporu. Pan Dyrektor mówił o wydarzeniach, które rozpoczęły tragiczny okres II wojny światowej, o tych, którzy oddali życie za nasz kraj, o miejscach martyrologii polskiego narodu we wrześniu 1939, o tym, że musimy pamiętać o naszej przeszłości!

Zwiedzaliśmy Cmentarz Obrońców Westerplatte i w klimacie zamyślenia przywołaliśmy smutne wydarzenia, o których wcześniej mówił P. Dyrektor.

Podziwialiśmy monumentalny Pomnik Obrońców Wybrzeża i fotografowaliśmy się przy nim z każdej strony.

Następnym miejscem zwiedzanym przez nas na Westerplatte była wartownia oraz koszary.

Kolejnym punktem wycieczki była wystawa pt. "Droga do wolności" w Gdańsku, która przedstawiała okres historii z lat 1956-1989. Mówiła o narodzeniu się "Solidarności" oraz o ciężkich czasach przed nią.

Po owocnym pobycie w czasach 1956-1989 udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie podziwialiśmy pomnik Neptuna. Byliśmy zauroczeni pięknymi, bogato zdobionymi gdańskimi kamienicami. Mieliśmy okazję zobaczyć legendarną "Panienkę z okienka", po czym wybraliśmy się zapełnić głodne brzuchy :)

Spacerowaliśmy jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic Gdańska, długim Pobrzeżem, ciągnącym się wzdłuż Motławy. Dominującym akcentem panoramy był Wielki Żuraw.

Niesamowite wrażenie zrobiła na nas Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP - dzieło architektury gotyckiej, największa ceglana budowla sakralna na świecie, licząca 105,5m długości, mieszcząca w swoim wnętrzu 25 000 osób. Najciekawszym elementem wyposażenia jest kopia słynnego obrazu Hansa Memlinga "Sąd ostateczny".

Wyczerpani, ale zadowoleni wróciliśmy do autokaru i po krótkiej wycieczce krajoznawczej dotarliśmy do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po molo, robiąc sobie wiele wspólnych zdjęć i jedząc lody :)

O godzinie 18:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Naszą wycieczkę można podsumować następująco : podróże kształcą i bawią :)

Sport - biegi przełajowe

22 września 2009r., również w Wałdowie, odbyły się zawody w indywidualnych biegach przełajowych powiatu grudziądzkiego.

Wśród chłopców szkół podstawowych na dystans 1000m VIII miejsce zajął Andrzej Kwiatkowski z klasy VI SP.

Pośród dziewcząt ze szkół gimnazjalnych w biegu na dystans 1500m II miejsce zajęła Monika Beiger z klasy III G.

Sport - kolarstwo

28 września 2009r. w naszej Szkole odbyły się gminne zawody w kolarstwie górskim dla roczników 1996 - 1998.

W grupie dziewcząt '98 III miejsce zajęła Paulina Kalinowska, w grupie dziewcząt '96 I miejsce zajęła Marysia Przanowska, zaś w grupie chłopców '96 II miejsce zajął Damian Ząbek.

Dzień później w ALKS Stal Grudziądz odbył się powiatowy etap mistrzostw. Naszą Szkołę reprezentowali: Ania Kardas, Szymon Grabowski, Jakub Klimowicz, Kamil Sadowski, Krystian Ryznar, Damian Ząbek, Judyta Laskowska, Martyna Parteka oraz Marysia Przanowska, która zwyciężyła w grupie dziewcząt '96.

Sport - biegi przełajowe

Na zawodach wojewódzkich, które odbyły się 1 października w Bydgoszczy, powiat grudziądzki dzielnie reprezentowała Monika Beiger.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2009r. w Szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości uczniowie dziękowali wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły za czas, który im poświęcają. Po części oficjalnej odbył się krótki montaż słowno - muzyczny, przygotowany przez członków Koła Teatralnego Szkoły Podstawowej.

W trakcie uroczystości Pan Dyrektor Krzysztof Sulerzycki otrzymał nominację do konkursu "Wdzięczność Młodych Serc".

Pasowanie "pierwszaków"

15 października 2009r. w godzinach przedpołudniowych nastąpiło uroczyste Pasowanie Uczniów Klasy I Szkoły Podstawowej na pełnoprawnych członków społeczności uczniowskiej. Tradycyjnie już "maluchy" popisały się osiągniętymi w ciągu pierwszego miesiąca umiejętnościami. Tym razem zaprezentowali krótką inscenizację o tematyce związanej z Europą. Później Pan Dyrektor dokonał pasowania, a następnie "nowi" uczniowie wraz z wychowawczynią - Panią Renatą Jeziorowską udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez Rodziców, którzy również uczestniczyli w uroczystości i ze wzruszeniem oglądali swoje pociechy.

Otrzęsiny gimnazjalistów

15 października 2009r. w godzinach popołudniowych odbyły się otrzęsiny najmłodszych gimnazjalistów.

Klasa II Gimnazjum przygotowała mnóstwo interesujących zadań by sprawdzić czy "pierwszaki" mogą nazywać siebie gimnazjalistami.

"Koty" zaczęły od picia mleka (niby nic trudnego, a jednak było śmiesznie), następnie każdy z garnka bez pomocy rąk musiał wyciągnąć kawałek gruszki. Po przekąsce przyszedł czas, by sprawdzić czy "kociaki" "fizycznie" dadzą sobie radę w Gimnazjum. Czołganie się pod krzesłami, chodzenie po szyszkach i skakanie przez skrzynię to jednak żaden problem. Największe problemy sprawiło im jedzenie herbatnika z Tajemniczą Mazią i wypicie mikstury. Organizatorzy zostali posądzeni o dodanie substancji szkodliwych, dlatego musieli udowodnić w prosty sposób, że nic takiego nie miało miejsca - jeden z nich to wypił :)

Po przerwie nastąpiły kolejne testów. "Koty" po dotyku musiały rozpoznać różne przedmioty. Osoby, które nie zgadły - miało czekać picie surowego jajka, ale na skutek trudności technicznych podjęto decyzję, ze karą za nie wykonanie tego i następnych zadań będzie gra w klasy - po pokrzywach!!! Później uczniowie odpowiadali na pytania z różnych kategorii.

Było bardzo wesoło :)

Po "otrzęsinach" i pasowaniu "kotów" na pełnoprawnych gimnazjalistów odbyła się dyskoteka dla starszych klas "podstawówki" i wszystkich uczniów Gimnazjum.

Klasa II Gimnazjum zorganizowała kawiarenkę. Za niewielką opłatą można było spróbować ciasta, zjeść gofra, posmakować domowej pizzy (a nie z Real"a!!!), wypić napój.

JP2

19 października 2009r. obchodziliśmy w Szkole Dzień Papieski. Z tej okazji Pan Katecheta Wojciech Kubicki i Pani Joanna Błędowska razem z uczniami przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieliśmy sobie sylwetkę Wielkiego Polaka. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy "Barkę" - ulubioną pieśń Karola Wojtyły.

"Gdzie to jest?" w Akcencie

22 października 2009r. przedstawieniem "Gdzie to jest?" uświetniliśmy konferencję II Grudziądzkie Forum Porozumienia w Szkole. Nasz występ miał miejsce w grudziądzkim Klubie Akcent.

Rajd pieszy

24 października 2009r. członkowie Szkolnego Koła PTTK wraz z opiekunami wzięli udział w II Jesiennych Manewrach Ekotona.

Konkurs recytatorski

27 października 2009r. w Bibliotece Garnizonowej w Grudziądzu odbył się konkurs recytatorski pn. "Deszczowe wierszowanie". Wzięli w nim udział uczniowie z Grudziądza i okolic.

Naszą Szkołę reprezentowali:

 • Agata Wiśniewska - w kategorii klas I-III
 • Nikodem Pustuła - w kategorii klas IV-VI
 • Mikołaj Gralla - I miejsce w kategorii klas IV-VI

Wszyscy reprezentanci naszej Szkoły wystąpili wspaniale. Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Marlena Szwaba-Wiśniewska.

Zaduszki

"Śmierć na śmierć" - pod takim tytułem parafianie kościoła w Sarnowie mogli obejrzeć 2 listopada 2009r., w Dzień Zaduszny, montaż słowno - muzyczny przygotowany przez szkolne koło teatralne.

Prezentowana podczas występu poezja Jana Kochanowskiego i ks. Jana Twardowskiego dostarczyła zebranym odbiorcom okazji do zadumy i refleksji nad życiem i śmiercią.

Konkurs plastyczno - techniczny

3 listopada 2009r. rozstrzygnięto konkurs na "Najpiękniejszy Różaniec" zorganizowany przez Pana Katechetę Wojciecha Kubickiego. Różańce wykonane przez uczniów były bardzo piękne i wyjątkowe. Zrobione były z żołędzi, kasztanów, jarzębiny itp. Trzy pierwsze miejsca zajęli:

 • Paweł Beiger z klasy I SP,
 • Katarzyna Wiśniewska z klasy II SP,
 • Bartosz Franczak z klasy IV SP.

Wyróżnienia otrzymali:

 • z klasy I SP: Angelika Pawlikowska, Szymon Laskowski, Kamil Maziarz, Karolina Kałdowska, Milena Pinuszewska, Nikoletta Simson, Łukasz Warduliński,
 • Agata Wiśniewska z klasy II SP,
 • Paweł Szewa z klasy III SP,
 • Agnieszka Winkel z klasy IV SP,
 • Paulina Kantarska z klasy V SP.

Święto Niepodległości

11 listopada 2009r. w kościele parafialnym w Sarnowie uczniowie z Koła Teatralnego wystawili krótki montaż słowno-muzyczny dotyczący Święta Niepodległości. Po części artystycznej odbyła się Msza Święta oraz procesja do grobu zamordowanych Polaków.

Przedstawienie szkolne

19 listopada 2009r. klasa II Szkoły Podstawowej zaprosiła dzieci z Przedszkola oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej wraz z Nauczycielami na krótkie przedstawienie słowno - muzyczne pt. "W deszczowym rytmie". Gościnnie wystąpili również: Julia Rożek z klasy V SP oraz Mikołaj Gralla z klasy VI SP.

Młodzi artyści udowodnili, że pomimo pluchy za oknem nie trzeba siedzieć z nosem spuszczonym na kwintę i smucić się, bo deszczowe rytmy bywają całkiem radosne...

Rajd pieszy

21 listopada 2009r. członkowie Szkolnego Koła PTTK wraz z opiekunami wzięli udział w V rundzie Pucharu Ekotona 2009.

Spotkanie z policjantem

26 listopada 2009r. odbyło się spotkanie z policjantem i przedstawicielami firmy "Skanska".

Pan policjant rozmawiał z uczniami na temat bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty na drodze publicznej. Pan z firmy budującej autostradę opowiadał o jej budowie właśnie oraz przestrzegał przed wchodzeniem na teren budowy, gdzie grozi wiele niebezpieczeństw.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały w prezencie opaski odblaskowe.

Andrzejki

26 listopada 2009r. w naszej Szkole obyła się dyskoteka andrzejkowa. Dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej zaczeły się bawić już od godziny 15-tej. Dla gimnazjalistów i klas IV-VI SP zabawa zaczęła się od godziny 17-tej.

Jak zwykle nie mogło zabraknąć kawiarenki, czyli pysznego ciasta i pizzy. Te smakołyki przygotowały Mamy uczniów klasy V Szkoły Podstawowej.

Rok wcześniej do szkolnej tradycji dołączył konkurs karaoke. W bieżącym roku zostały zmienione zasady konkursu - uczestnicy musieli znać na pamięć teksty wykonywanych utworów.

Z 11 osób, które się zgłosiły, zaśpiewało 5:

 • I miejsce - Sandra Jaworska (III G)
 • II miejsce - Martyna Parteka (I G)
 • III miejsce - Karolina Lewandowska (III G) i Daria Makowska (III G)
 • wyróżnienie - Klaudia Ciesielska (I G)

To były bardzo udane Andrzejki :)

Wycieczka szkolna

5 grudnia 2009r. odbyła się wycieczka do Gniezna. Uczestniczyli w niej uczniowie Gimnazjum oraz starszych klas Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami.

Najpierw odwiedzili wytwórnię ozdób choinkowych KadPol, gdzie mieli okazję nie tylko zaobserwować cykl produkcji, ale także kupić ozdoby na domowe choinki. Oprócz tego każdy otrzymał w prezencie bombkę z własnym imieniem.

Następnie pojechali na Wzgórze Lecha, gdzie zwiedzaliśmy Bazylikę Prymasowską w Gnieźnie - Sanktuarium Św. Wojciecha. Zwiedzanie poprzedziła Msza Św.

Ostatnim etapem wycieczki było Muzeum Początków Państwa Polskiego. Oprócz obejrzenia zaprezentowanych tam wystaw wycieczkowicze mogli obejrzeć i wysłuchać spektakl audiowizualny pt. "Wielkopolska średniowieczna".

Mikołajki

7 grudnia 2009r. rano wszyscy uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami. Dla uczniów klasy II SP ukoronowaniem Mikołajek był wyjazd do hop-landu, gdzie oprócz żywiołowej zabawy oczekiwał na nich Mikołaj z workiem pełnym smakołyków.

Mikołajkowy Konkurs Czytelniczy

7 grudnia 2009r. odbył się szkolny konkurs pięknego czytania i opowiadania, którego motywem przewodnim były magia i czary.

Konkurs plastyczny

7 grudnia 2009r. ogłoszono wyniki konkursu plastycznego na najładniejszą ilustrację do wierszyka Janiny Porazińskiej "Dorotka". I miejsce zdobył Wiktor Mikulski z klasy IV SP. Jego praca wzięła udział w konkursie ogólnopolskim.

Uroczystość szkolna

9 grudnia 2009r. odbyła się uroczystość dla Pana Dyrektora Krzysztofa Sulerzyckiego z okazji przyznania Mu nagrody "Wdzięczność Młodych Serc".

Wigilia w UG

18 grudnia 2009r. w Urzędzie Gminy w Grudziądzu odbyło się coroczne spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli Radni wraz z Wójtem Janem Tesmerem, wszyscy pracownicy Urzędu oraz zaproszeni goście w osobach m.in. księży, dyrektorów szkół i sołtysów z terenu gminy Grudziądz.

Świąteczne spotkanie rozpoczęli swoim koncertem uczniowie wałdowskiego gimnazjum. Kolędy i pastoralki dla zebranych gości wykonali: Sandra Jaworska, Patrycja Elwertowska, Monika Beiger, Estera Pustuła, Klaudia Ciesielska i Martyna Parteka. Godnym uwagi jest fakt, że uczniowie samodzielnie przygotowali akompaniament: klawisze - Karol Biernacki, gitara - Monika Beiger, skrzypce - Martyna Parteka. Uczniów, również grą na skrzypcach, wspomagała pani Joanna Błędowska.

Wigilia w Szkole

22 grudnia 2009r. od rana był w Szkole bardzo świąteczny nastrój. Najpierw uczniowie zebrali się w swoich klasach z wychowawcami, później - jak co roku - spotkaliśmy się wszyscy razem, by posłuchać kolęd i obejrzeć "jasełka", które przygotowali uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Pana Wojciecha Kubickiego i Pani Joanny Błędowskiej.

Prezentacje muzyczne

7 stycznia 2010r. w Gminnym Domu Kultury w Małym Rudniku odbył się IV Przegląd Kolęd i Piosenek Świątecznych Szkół Gminy Grudziądz. Naszą Szkołę reprezentowali:

 • Martyna Parteka z klasy I G - "Kolędowanie"
 • Monika Beiger z klasy III G - "Maleńka miłość"
 • "Kolędę dla Nieobecnych" zaśpiewały zespołowo: Patrycja Elwertowska i Sandra Jaworska z klasy III G oraz Martyna Parteka i Klaudia Ciesielska z klasy I G; na instrumentach grali: Monika Beiger i Karol Biernacki z klasy III G.

Pasowanie na czytelników

15 stycznia 2010r. odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji Koło Teatralne Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Pani Marleny Wiśniewskiej przygotowało krótki program artystyczny, który zawierał montaż składający się z wierszy na temat roli książki w życiu ucznia, quiz znajomości najpopularniejszych baśni, a także zabawną inscenizację baśni "Czerwony Kapturek". Po przedstawieniu pierwszoklasiści złożyli ślubowanie.

Następnie Pan Dyrektor dokonał pasowania, uczniowie otrzymali dyplomy, a później udali się do biblioteki po pierwsze lektury.

Rajd pieszy

16 stycznia 2010r. członkowie Szkolnego Koła PTTK wraz z opiekunami wzięli udział w XXVIII Rajdzie Wielodyscyplinowym "Pamięci gen. Pruszyńskiego".

Ferie zimowe

Ferie zimowe trwały od 18 do 29 stycznia 2010r.

20 stycznia odbył się wyjazd do hali sportowej, do pobliskiego Robakowa. Uczniowie bardzo miło spędzili czas, grając m. in. w piłkę nożną i unihokeja.

Tego samego dnia uczniowie klas I i III SP uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w grudziądzkim Muzeum pn. "Wspomnienia z Afryki - warsztaty plastyczne - maski afrykańskie". Trwająca ponad godzinę lekcja muzealna składała się z dwóch części. W pierwszej części dzieci dowiedziały się dużo na temat zwierząt zamieszkujących Afrykę oraz kultury Czarnego Lądu, w drugiej - podczas zajęć plastycznych tworzyły afrykańskie maski obrzędowe.

Wyjazd do toruńskiego Aqua Parku i Cinema City zaplanowany na 19 stycznia niestety nie odbył się z powodu złych warunków pogodowych.

Dzień Babci i Dziadka

Tegoroczny Dzień Babci i Dziadka odbył się w naszej Szkole w późniejszym terminie - 5 lutego 2010r., ponieważ Święto Seniorów przypadało w czasie ferii.

Jak co roku - najmłodsi uczniowie zaprosili do Szkoły Babcie i Dziadków, by złożyć Im życzenia z okazji Ich święta oraz zaprezentować specjalnie przygotowane na tą okazję scenki teatralne.

Rajd pieszy

6 lutego 2010r. członkowie Szkolnego Koła PTTK wraz z opiekunami wzięli udział w XIX Zimowej Imprezie na Orientację Ekotona.

Bal Karnawałowy

Tegoroczny "Tłusty Czwartek" przypadł na 11 lutego 2010r.. Tradycyjnie już przed południem wszyscy zostali poczęstowani pączkiem, natomiast w godzinach popołudniowych odbył się Walentynkowy Bal Karnawałowy. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00.

Pierwszą część balu, przeznaczoną dla najmłodszych uczniów i przedszkolaków, rozkręcił DJ Piotrek. Odbyły się nieodłączne karnawałowe konkursy.

Konkurs Par wygrali Katarzyna Wiśniewska i Jakub Janicki z klasy II SP. Zdobyli tytuł Króla i Królowej Balu. Ex aequo zostali nagrodzeni Zuzanna Kowalska i Maciej Janicki z grupy przedszkolnej.

Indywidualny konkurs na najładniejszy strój balowy wygrała Jesika Czerwińska z klasy IV SP.

Podczas zabawy przedszkolacy zaprezentowali dwa tańce, specjalnie przygotowane na tą imprezę.

Drugą część balu, dla starszych uczniów, poprowadzili didżeje Jarek i Wojtek. Impreza rozpoczęła się scenką pn. "Randka w ciemno". Zabawę poprowadził Jarek Laskowski z klasy III G.

Później odbył się konkurs Karaoke, poprowadzony przez Karolinę Laskowską z klasy I G i Piotra Jurek IIG. Występujących oceniała komisja w składzie: P. Janina Maliszewska, P. Justyna Stopikowska oraz Oliwia Sentkowska z klasy III G.

 • I miejsce zajęła Martyna Parteka z klasy I G (Winna - A. Chylińska).
 • II miejsce zajęła Klaudia Ciesielska z klasy I G (Szansa - Doda).
 • III miejsce - duet Karolina Lewandowska i Ewa Nowicka z klasy III G (Agnieszka - Łzy).
 • Specjalne wyróżnienie otrzymał Kamil Stempski z klasy II G (Nadzieja - RH+).
 • Wystąpili też: duet Natalia Wardulińska i Sandra Jaworska (Nie kłam, że kochasz mnie - E.Flinta, Ł.Zagrobelny) oraz duet Damian Warduliński i Jarosław Laskowski (Jesteś szalona - Boys), wszyscy z klasy III G.
 • Na zakończenie, już poza konkursem, piosenkę Jesteś szalona zaśpiewali Pan Dyrektor Krzysztof Sulerzycki i Pan Piotr Dulczewski.

Wprawdzie starsi uczniowie nie przepadają za karnawałowymi strojami, jednak znaleźli się tacy, którzy uznali, że bal bez przebrania to nie bal. Zostali oczywiście zauważeni i wyróżnieni. Katarzyna Rzepka z klasy V SP wystąpiła jako Michael Jackson, natomiast Michał Czaplicki z klasy III G - jako Michalina :)

Podobnie jak przedszkolacy, uczniowie klasy III G pochwalili się swoimi umiejętnościami tanecznymi, prezentując zorbę.

Podczas całego balu działała kawiarenka, przygotowana i obsługiwana przez uczniów i Rodziców klasy I G.

Zabawa była wyśmienita, stąd też trwała godzinę dłużej, niż zostało zaplanowane.

Koncert w Szkole

1 marca 2010r. z okazji obchodów Roku Chopinowskiego odbył się w Szkole koncert muzyki Fryderyka Chopina w wykonaniu: Zofii Dulemby (fortepian), Beaty Prus (skrzypce), Tomasza Winiarskiego (fortepian) i Mateusza Dobosza (saksofon) z grudziądzkiej Szkoły Muzycznej. Koncert składał się z dwóch części, jednej przeznaczonej dla przedszkolaków i uczniów klas I-V Szkoły Podstawowej (godz.11.00), drugiej - dla uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej oraz uczniów Gimnazjum (godz. 12.00).

Koncert dostarczył wszystkim wielu wrażeń i emocji.

Wycieczka szkolna

2 marca 2010r. odbyła się wycieczka do Torunia. Uczniowie najpierw obejrzeli w kinie Cinema filmy: starsi - Avatar, młodsi - Alvin i Wiewiórki 2. Po seansie skorzystali z uroków aquaparku.

Turniej Wiedzy Pożarniczej

12 marca 2010r. w Urzędzie Gminy odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą Szkołę dzielnie reprezentowały: Estera Pustuła, Klaudia Ciesielska i Martyna Parteka z klasy I Gimnazjum.

Rajd pieszy

13 marca 2010r. członkowie Szkolnego Koła PTTK wraz z opiekunami wzięli udział w II rundzie Pucharu Ekotona 2010.

Ocalić od zapomnienia

26 marca 2010r. odbyła się w Wałdowie Szlacheckim uroczystość związana z obchodami 70-tej rocznicy "Wydarzeń Katyńskich".

Poranek Wielkanocny

31 marca 2010r., w ostatni dzień nauki przed feriami wiosennymi, odbyła się szkolna uroczystość "Poranek Wielkanocny". Uczniowie klasy III Gimnazjum pod kierunkiem Pana Wojciecha Kubickiego zaprezentowali pełne zadumy teksty o człowieczeństwie i miłości bliźniego, usłyszeliśmy też utwór "Tolerancja" w wykonaniu Moniki Beiger. Zespół wokalno-muzyczny uczennic klas IV i V Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Pani Joanny Błędowskiej zaprezentował krótki opis tradycji świątecznych, ilustrowany pieśniami i przyśpiewkami wielkanocnymi.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

7 kwietnia 2010r. odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym szkół Gminy Grudziądz. Nasze Gimnazjum reprezentowali: Karol Warduliński, Karol Biernacki i Jarosław Laskowski z klasy III.

Turniej składał się z dwóch etapów: teoretycznego - ze znajomości przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy oraz praktycznego - pokonanie rowerem technicznego toru przeszkód.

Gimnazjaliści zajęli miejsce I, co dało im "awans" do następnego etapu (zawodów powiatowych).

W hołdzie ofiarom katastrofy

12 kwietnia 2010r. wszyscy uczniowie i pracownicy Szkoły zebrali się, by minutą ciszy uczcić pamięć ofiar katastrofy polskiego samolotu rządowego, który rozbił się 10 kwietnia w Smoleńsku. W katastrofie zginął Prezydent Lech Kaczyński i Jego Małżonka Maria Kaczyńska, wielu wysokich urzędników, posłów, hierarchów kościoła, m.in. ksiądz Józef Joniec, Prezes Stowarzyszenia "Parafiada". Wszyscy mieli uczestniczyć w uroczystościach 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Pan Dyrektor odczytał przemówienie, przygotowane przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na sobotnią uroczystość w Katyniu. Zwrócił się też do wszystkich o zachowanie godnej postawy w dniach ogłoszonej żałoby narodowej. Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem hymnu państwowego.

13 kwietnia 2010r. w godzinach porannych w Kaplicy w Wałdowie Szlacheckim odbyła się msza św. w intencji ofiar katastrofy polskiego samolotu rządowego. W mszy udział wzięli uczniowie i pracownicy Szkoły, by oddać hołd zmarłym.

Nasza Szkoła łącząc się w bólu z rodzinami ofiar katastrofy w Smoleńsku zorganizowała 14 kwietnia 2010r. wyjazd do Warszawy, by oddać hołd tragicznie zmarłym, Prezydentowi RP - Lechowi Kaczyńskiemu oraz Jego Żonie Marii.

W wyjeździe brali udział: Pan Dyrektor Krzysztof Sulerzycki, Nauczyciele, członkowie Rady Rodziców oraz kilkunastu uczniów.

Spod Szkoły wyruszyliśmy punktualnie o godz. 5:00. Podróż upłynęła nam na wspólnej modlitwie.

Po dojechaniu udaliśmy się pod Pałac Prezydencki, tam zapaliliśmy znicz i złożyliśmy kwiaty, by uczcić pamięć ofiar sobotniej katastrofy. Panu Dyrektorowi oraz Panu Januszowi Kamińskiemu udało się wejść do środka Pałacu i pomodlić się przy trumnach Pary Prezydenckiej.

Następnie ruszyliśmy w kierunku Placu Piłsudskiego, by zapalić znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Potem wróciliśmy do autokaru, gdzie odmawiając różaniec z ks. Jarkiem dojechaliśmy do sanktuarium w Siekierkach. Tam udaliśmy się do kaplicy i uczestniczyliśmy we Mszy Świętej odprawianej przez ks. Jarosława za dusze osób, które zginęły w katastrofie lotniczej, szczególnie za o. Józefa Jońca - prezesa Stowarzyszenia Parafiada.

Po Mszy Św. poszliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży i tu również złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz pod obrazem o. Jońca, odmawiając przy tym krótką modlitwę w Jego intencji.

Ok. godziny 15-tej powróciliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną.

Dzisiejszy wyjazd był dla nas wyjątkowym przeżyciem i dostarczył nam nieopisanych emocji i wzruszeń, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Warsztaty ekologiczne

W dniach 16-17 kwietnia 2010r. na terenie dwóch Parków Krajobrazowych: Welskiego oraz Górznieńsko - Lidzbarskiego odbyły się warsztaty ekologiczne MEPTA '2010, w których uczestniczyli - pod opieką P. Janiny Maliszewskiej - Natalia Wardulińska i Sandra Jaworska z klasy III Gimnazjum oraz Kamil Stempski i Piotr Jurek z klasy II Gimnazjum.

Wyjazd spod Szkoły nastąpił o godz. 8.15. Na miejsce dojechaliśmy - jadąc dość okrężną drogą - około godz. 10.30.

Pierwszego dnia warsztatów zajęcia odbyły się na wczesnośredniowiecznym grodzisku w Tarczynach, gdzie znajduje się stanowisko archeologiczne. Mieliśmy okazję obserwować czytelne ślady wałów obronnych i fos byłego grodu. Na temat historii tego terenu opowiadała Pani Wioletta Pacuszka - archeolog z Muzeum w Grudziądzu. W Muzeum Przyrody w Jeleniu pracownik Welskiego Parku Krajobrazowego przekazywał nam interesujące wiadomości z zakresu przyrody i ekologii. W czasie marszu na terenie Leśnictwa Kiełpiny informacje na temat gospodarki leśnej przybliżali Pani Hanna Grudziecka z Nadleśnictwa Jamy oraz Pan Tadeusz Kosman z Nadleśnictwa Lidzbark. O florze lasów ciekawie opowiadała Pani Janina Tarnawska - znakomity przyrodnik i wychowawcza młodzieży.

Około godz. 15-tej nadszedł czas na długo wyczekiwany obiad =). Po posiłku zostaliśmy podzieleni na grupy i wysłano nas do sal noclegowych w celu zostawienia bagaży.

Następnym punktem warsztatów były odwiedziny w gospodarstwie agroturystycznym "Farma Noego" w Kiełpinach, gdzie braliśmy udział w zajmujących zajęciach z pszczelarstwa (po zajęciach każdy mógł zrobić własną świeczkę z wosku pszczelego), ognisku oraz gawędzie łowieckiej prowadzonej przez doświadczonego łowczego Pana Śmiechowskiego.

Po tych atrakcjach znów udaliśmy się na miejsce zakwaterowania, gdzie przywitano nas kolacją.

Na zakończenie dnia odbyła się prezentacja zdjęć fotograficznych, które uczniowie z grupy plastycznej podczas całego dnia robili pod okiem Pana Michała Kosowicza oraz prelekcja na temat zasobów wodnych i budowy Ziemi wygłoszona przez Pana Kazimierza Sobótkę, kierownika Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

Około 22.30 przyszedł czas na sen (co nie znaczy, że położyliśmy się spać ;) )

Drugiego dnia warsztatów na leśnej ścieżce dydaktycznej Ośrodka Hodowli Zwierzyny w Konopatach chłonęliśmy wiedzę na temat lasu przekazywaną przez pracownika Nadleśnictwa Lidzbark. Następne zajęcia odbywały się w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym, gdzie podziwialiśmy piękno leśnego rezerwatu przyrody Jar Brynicy. Mogliśmy podziwiać m.in. Dąb Rzeczypospolitej.

O godzinie 15.45 wyruszyliśmy do domu...

Podsumowaniem warsztatów był zorganizowany tydzień później Międzygminny Ekologiczny Przegląd Twórczości Artystycznej w Szkole Podstawowej w Kiełpinach koło Lidzbarka Welskiego.

Po oficjalnym otwarciu XVI Ekologicznego Przeglądu Twórczości Artystycznej uczniowie SP Kiełpiny przedstawili program artystyczny w postaci pantomimy. Następnie krótki koncert akordeonowy zaprezentował uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia z Grudziądza Dawid Mielewczyk. Po koncercie rozpoczęły się zmagania turniejowe. Uczestnicy warsztatów przystąpili do rozwiązywania testu. Na estradzie trwały zmagania młodych piosenkarzy oraz artystów prezentujących krótkie inscenizacje o tematyce ekologicznej. Szkolną stołówkę objęli we władanie reprezentujący szkoły podstawowe kucharze (uczniowie) startujący w konkursie "Zdrowa żywność". W jednej z klas szkolnych pracownię urządzili sobie młodzi plastycy, wykonujący prace w ramach konkursu "Cuda natury". Po zmaganiach artystów estradę zajęli finaliści quizu ekologicznego - 6 osób w każdej kategorii wiekowej. Tym razem każdy z nich musiał odpowiedzieć na 5 pytań zadawanych przez ekspertów (jurorów).

Podczas pokonkursowej narady jury z krótkim przestawieniem wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku. Po tym występie przystąpiono do wręczania nagród laureatom.

W quizie ekologicznym w grupie szkół gimnazjalnych Sandra Jaworska zajęła I miejsce, zaś Kamil Stempski - V miejsce.

Konkurs recytatorsko - plastyczny

21 kwietnia 2010r. ogłoszone zostały wyniki konkursu recytatorsko - plastycznego, który odbył się poprzedniego dnia.

Etap szkolny konkursu przygotowały Panie: Dorota Gralla i Renata Jeziorowska. Recytatorów oceniała komisja w składzie: P. Hanna Kurowska, P. Justyna Stopikowska, P. Dyrektor Krzysztof Sulerzycki. Prace plastyczne oceniały Panie: Renata Jeziorowska i Joanna Błędowska.

W konkursie wzięło udział wielu uczniów z klas młodszych i starszych. W konkursie recytatorskim laury zdobyli:

 • klasy I-III SP
  • Justyna Kulczyk i Milena Pinuszewska z klasy I
  • wyróżnienia: Sylwia Kulczyk, Karolina Kozłowska i Agata Wiśniewska z klasy I, Paweł Szewa z klasy III
 • klasy IV-VI SP
  • Alina Jurek z klasy IV i Mikołaj Gralla z klasy VI
  • wyróżnienie: Bartosz Franczak z klasy IV
 • Gimnazjum
  • do konkursu zgłosili się: Estera Pustuła z klasy I i Karol Biernacki z klasy III.

Nagrodzone prace plastyczne zostały wykonane przez Wiktora Mikulskiego i Natalię Adwent z klasy IV.

Konkurs ortograficzny

21 kwietnia 2010r. zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu ortograficznego i ładnego pisania.

Przedstawienie szkolne

22 kwietnia 2010r., z okazji Dnia Ziemi, klasa II zaprezentowała uczniom Szkoły Podstawowej i przedszkolakom przedstawienie pt. "Chrońmy Ziemię!".

Gminny Konkurs Recytatorski

24 kwietnia 2010r. odbył się coroczny Gminny Konkurs Recytatorski. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: "Dusza muzyki przeleciała nad światem..." w związku z Rokiem Chopina. Uczniowie recytowali wiersze o kompozytorze na tle dźwięków jego muzyki.

Reprezentanci naszej Szkoły wrócili z nagrodami:

 • klasy I-III SP
  • III miejsce - Milena Pinuszewska z klasy I;
 • klasy IV-VI SP
  • I miejsce - Mikołaj Grala z klasy VI,
  • II miejsce - Alina Jurek z klasy IV;
 • Gimnazjum
  • I miejsce - Karol Biernacki z klasy III.

Konkurs recytatorski

24 kwietnia 2010r. odbył się Rejonowy Konkurs Recytatorski w Radzyniu Chełmińskim "Piosenka jest dobra na wszystko". I miejsce w kategorii "wiersz- piosenka" zajął Damian Warduliński z klasy III Gimnazjum.

Prezentacje muzyczne

14 maja 2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się VII Prezentacje Muzyczne Szkół Gminy Grudziądz.

Reprezantami naszej Szkoły był zespół instrumentalno-wokalny w składzie: Martyna Parteka, Monika Beiger, Patrycja Elwertowska, Sandra Jaworska, Damian Warduliński, Jarosław Laskowski.

Nasi reprezentanci zaśpiewali dwie piosenki: "Modlitwa o wschodzie słońca" (z rep. Jacka Kaczmarskiego) oraz "Kronika" (z rep. Marka Grechuty), do których Martyna Parteka zagrała na skrzypcach, a Monika Beiger na gitarze. Zespół dał z siebie wszystko, co zaowocowało zdobyciem I miejsca.

Święto Szkoły '2010

21 maja 2010r. odbyła się oficjalna część Święta Szkoły, 22 maja - część artystyczna.

Piknik Ekologiczny

27 maja 2010r. w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się XIV Gminny i VIII Powiatowy Piknik Ekologiczny. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Węgrowie przy współudziale samorządu gminnego i powiatowego. W pikniku wzięły udział sześcioosobowe reprezentacje 17 szkół. podstawowych, a także reprezentanci szkół z Kiełpin, Bryńska i Słupa z gminy Lidzbark.

Po oficjalnym otwarciu pikniku odbyła się prezentacja szkół połączona z pokazem mody ekologicznej. W dalszej części imprezy dzieci świetnie bawiły się przy projektowaniu znaczka przyszłorocznego, jubileuszowego pikniku ekologicznego oraz podczas gier i zabaw ruchowych. Wytężały głowy przy rozwiązywaniu skomplikowanych, a zarazem ciekawych krzyżówek przy stoisku "Ekołamigłówki". Odbył się także "ekozwiad" terenowy. Trasa biegła lasem i parkiem w pobliżu szkoły w Węgrowie. Podczas marszu uczestnicy wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą i ekologiczną przy punktach kontrolnych rozmieszczonych wzdłuż trasy. Wszyscy mieli okazję najeść się przygotowaną przez organizatorów pyszną grochówką i upieczoną przy ognisku kiełbaską.

Na zakończenie imprezy młodzież otrzymała upominki w postaci książek, dyplomów i maskotek. Każda ze szkół zabrała ze sobą sadzonkę drzewka przekazaną przez Nadleśnictwo Jamy. W tym roku były to cisy, które w Polsce podlegają ochronie już od czasów Władysława Jagiełły. Pięć szkół, których prezentacje zostały najwyżej ocenione, otrzymało tomiki wierszy ofiarowane przez autorkę, Janinę Tarnawską, przyrodnika-poetę. Impreza zakończyła się wspólnym zdjęciem przy budynku szkoły.

Uroczystość religijna

Z okazji zbliżającej się uroczystości Beatyfikacji Ks. Jerzego Popiełuszki, która będzie miała miejsce 6 czerwca 2010r. w Warszawie, uczniowie z klasy III G pod kierunkiem Pana Katechety Wojciecha Kubickiego i Pani Joanny Błędowskiej zaprezentowali 2 czerwca montaż słowno - muzyczny "Zło dobrem zwyciężaj!", w którym zapoznali słuchaczy z życiem i męczeńską śmiercią księdza Jerzego Popiełuszki.

Lednica '2010

5 czerwca 2010r. na Polach Lednickich miało miejsce XIV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych, w którym uczestniczyliśmy wraz z Nauczycielami. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem "Kobieta - dar i tajemnica".

Na miejsce przybyliśmy w godzinach porannych.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnych śpiewów i tańców. Tegorocznej Lednicy przewodniczyła "Pieśń Karoliny - Córka Króla". Radosne pląsy przeplatane były filmem, przypominającym słowa Jana Pawła II, skierowane do młodzieży lednickiej. W międzyczasie każdy miał możliwość "oczyszczenia duszy" podczas Spowiedzi Świętej.

O godz. 14.00 rozpoczął się Zlot Wizerunków Matki Boskiej. Drogą III Tysiąclecia przeszły delegacje niosące wizerunki Matki Boskiej.

Później wysłuchaliśmy wykładu dr Wandy Półtawskiej "Wy jesteście moją nadzieją...". Dr Wanda Półtawska jest lekarzem psychiatrą, wykładowcą wielu uniwersytetów, bliskim współpracownikiem Jana Pawła II, autorką książki pt. "Eros et iuventus", którą otrzymał każdy uczestnik Spotkania. W swojej konferencji powiedziała nam m.in. o pięknej miłości i szacunku do własnego ciała.

O godz. 16.45 nastąpił Akt Nadania Ziemi Lednickiej młodzieży polskiej. Ojciec Cyprian Klahs OP, przeor Klasztoru Dominikanów w Poznaniu, wręczył młodzieży sztandar, ufundowany przez świętej pamięci Prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego. Wcześniej sztandar ten został poświęcony przez ojca Walentego Potworowskiego OP. Na kopiec z Bramą - Rybą została wniesiona bransoleta - pierścień, znak zaślubin i wierności. Bransoletę tę ojciec Przeor wręczył młodzieży. Jako ostatni znak zaślubin Przeor przekazał młodzieży grudę ziemi, mówiąc: "abyście na tej ziemi budowali przyszłość naszej Ojczyzny".

Zaraz po tym na Polach Lednickich wylądowało 96 skoczków spadachronowych na pamiątkę 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Po wylądowaniu złożyli kwiaty przed wizerunkiem Matki Boskiej Katyńskiej oraz zmówiliśmy modlitwę za Ojczyznę.

O godz. 17.15 przy akompaniamencie pieśni "Bogurodzica" i "Hymnu III Tysiąclecia" Drogą III Tysiąclecia przyszli przedstawiciele władz świeckich i hierarchowie Kościoła. Harcerze ZHP nieśli relikwie św. Wojciecha, a ojcowie Paulini wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Prymas Senior abp Henryk Muszyński, JM Rektor UAM w Poznaniu Zbigniew Pilarczyk i ojciec Jan Góra OP przywitali wszystkich uczestników Spotkania.

Następnie Pan Jerzy Zelnik czytaL fragmenty tekstów, m. in. "Bogurodzicy", "Księgi Henrykowskiej", zapisków więziennych Prymasa Wyszyńskiego i przemówienia Jana Pawła II z Gniezna, z 1979 roku.

W kolejnej Procesji szły kobiety przebrane za tulipany, jechały ułani i amazonki, szła też procesja Orłów. Tulipanowi zostało uroczyście nadane imię "Jan Paweł II" - "JP2". W zastępstwie ojca chrzestnego tulipana, kardynała Stanisława Dziwisza, imię nadał ojciec Jan Góra OP.

O godz. 19.00 Prymas Senior arcybiskup Henryk Muszyński odczytał Przesłanie Benedykta XVI. Po przesłaniu modlitwę za Benedykta XVI celebrował arcybiskup Stanisław Gądecki. Później śpiewaliśmy nieszpory.

O godz. 19.40 nastąpiło uroczyste przekazanie relikwii bł. Karoliny Kózkówny młodzieży Polski i Europy. Drogą III Tysiąclecia przeszły siostry zakonne, pielęgniarki i uczone kobiety. Odbyło się uroczyste wniesienie relikwii św. Jadwigi Królowej. Grupa młodzieży tarnowskiej niosła relikwiarz bł. Karoliny Kózkówny. Wszyscy śpiewali "Pieśń Karoliny".

Później delegacje międzynarodowe przekazały pozdrowienie i dokonały Wyboru Chrystusa. Akt ten celebrował Prymas Senior arcybiskup Henryk Muszyński, który następnie uroczyście bierzmował młodzież lednicką.

Mszę Świętą, która rozpoczęła się o godz. 21.00 celebrował Prymas Senior arcybiskup Henryk Muszyński. Słowo Boże głosił ojciec profesor Jacek Salij OP. W trakcie Mszy śpiewaliśmy specjalnie na tę okazję ułożone "Hosanna", "Kyrie" i "Sanctus".

Po zakończeniu Mszy Świętej opuściliśmy Pola Lednickie z wiarą, że to było nasze pierwsze, ale na pewno nie ostatnie spotkanie...

Biwaki szkolne

W dniach od 8 do 10 czerwca 2010r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej przebywali na biwaku szkolnym w Gdyni. Wycieczkowicze nocowali w Stanicy Harcerskiej Hufca ZHP Gdynia, posiłki serwowała restauracja przy Klubie Tenisowym "Arka".

W trakcie pobytu na biwaku dzieci płynęły statkiem wycieczkowym po gdyńskim porcie, zwiedziły oceanarium, uczestniczyły w mini-seansie astronomicznym w planetarium, oglądały eksponaty na ekspozycji plenerowej broni i uzbrojenia morskiego Muzeum Marynarki Wojennej, zaś ostatniego dnia zwiedziły gdańską Starówkę. Dodatkowymi atrakcjami były zabawy na placu zabaw na plaży oraz przejażdżki samochodzikami elektrycznymi.

Opiekunami uczniów byli: P. Renata Jeziorowska, P. Małgorzata Kowalewska, P. Anna Frela, P. Wojciech Kubicki.

W dniach od 9 do 12 czerwca 2010r. uczniowie klas I-III Gimnazjum oraz IV-VI Szkoły Podstawowej przebywali na biwaku szkolnym w Międzyzdrojach. Wycieczkowicze nocowali w ośrodku "Stilo" w Międzyzdrojach.

Pierwszego dnia zwiedzili najciekawsze zakątki Szczecina. Następnego, grupa uczniów z Gimnazjum odpoczywała spacerując po molo, plaży i zwiedzając miejscowość, a grupa młodszych uczniów udała się do Wolińskiego PN, weszła na górę Gosań, zwiedziła Muzeum Bunkier oraz weszła na latarnię morską w Świnoujściu. Trzeciego dnia role się zamieniły. Młodsi odpoczywali, a starsi zwiedzali. Ostatniego dnia przed wyjazdem wszyscy pożegnali się z morzem oraz przespacerowali Aleją Gwiazd.

PEK

14 czerwca 2010r. w Baju Pomorskim w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie VIII Programu Edukacji Kulturalnej dla dzieci z gmin województwa kujawsko - pomorskiego.

Konkurs Interpretacji Teatralnej

21 czerwca 2010r. w Toruniu, w Teatrze "Baj Pomorski", odbył się coroczny Konkurs Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży. Naszą Szkołę reprezentowali Monika Beiger i Karol Biernacki z klasy III Gimnazjum. W roli "własnej" publiczności w "Baju Pomorskim" pojawili się również: Pani Dorota Pawlikowska-Gralla, Klaudia Ciesielska i Mikołaj Gralla.

Nasi aktorzy wypadli naprawdę bardzo dobrze! Zarówno Monika, jak i Karol zostali zauważeni przez profesjonalne jury, w którym zasiadali Aktorzy teatru "Baj Pomorski".

Monika, która w ubiegłym roku otrzymała wyróżnienie, teraz o mały włos nie wygrała...! Za swój monolog ("Tego lata w Zawrociu") zdobyła II miejsce. Jest to naprawdę duży sukces, biorąc pod uwagę to, że konkurencja 41 uczestników z całego województwa była na wysokim poziomie.

Gdyby werdykt zależał od "naszej" komisji - Karol "Mrówa" ze swoim tekstem pt. "Między niebem a ziemią" również otrzymałby nagrodę, chociażby za to, że na scenie przeistaczał się w prawdziwego Anioła.

Moniko i Karolu, dziękujemy Wam za wiele przeżyć i emocji związanych nie tylko z tym sukcesem i konkursem, ale też z tymi, które wspólnie przeżywaliśmy przez ostatnie lata. Będzie nam Was na pewno brakowało!

Dorota Pawlikowska-Gralla

Pożegnania nadszedł czas...

24 czerwca 2010r. uczniowie zakończyli szkolny rok katechetyczny, uczestnicząc we mszy św. w wałdowskiej kaplicy.

Po powrocie do Szkoły czekało już na nich rozpalone na boisku szkolnym ognisko, w którym piekli kiełbaski.

Później odbyło się spotkanie z wychowawcami oraz prace porządkowe na terenie Szkoły.

W godzinach popołudniowych odbyło się pożegnalne spotkanie uczniów klasy III Gimnazjum, ich Rodziców oraz Nauczycieli i Pracowników Szkoły.

Uroczystość rozpoczęli Monika Beiger i Karol Biernacki przedstawiając monologi, które trzy dni wcześniej prezentowali na deskach toruńskiego teatru.

W imieniu uczniów Jarek Laskowski podziękował Nauczycielom i Pracownikom Szkoły. Pani Izabela Tkaczyńska pożegnała swoich wychowanków, życząc im sukcesów w kolejnych latach nauki. Również Pan Dyrektor złożył uczniom gratulacje. W imieniu Rodziców głos zabrała Pani Lucyna Beiger.

Wychowawczyni i Pan Dyrektor wręczyli listy gratulacyjne Rodzicom wyróżniających się uczniów oraz dyplomy "Przyjaciel Szkoły" Rodzicom, którzy szczególnie aktywnie działali na rzecz Szkoły.

W trakcie całego spotkania uczniowie, ale również dorośli wspólnie śpiewali.

Zakończenie roku szkolnego

25 czerwca 2010r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010.

O godz. 9.00 na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie Gimnazjum, natomiast o 11.00 - uczniowie Szkoły Podstawowej. Uroczystość poprowadził Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Piotr Jurek.

Do uczniów przemówił Pan Dyrektor Krzysztof Sulerzycki, gratulując osiągniętych wyników, promocji do następnych klas, zaś najstarszym - zakończenia edukacji w naszej Szkole i powodzenia na dalszej życiowej ścieżce.

Życzenia uczniom i Nauczycielom złożyli również Księża i Rodzice.

W obecności wszystkich wychowawcy wręczyli nagrody i świadectwa "z paskiem" wyróżniającym się uczniom. Nagrodzeni zostali także najlepsi czytelnicy oraz uczniowie, którzy zyskali uznanie za szczególnie aktywną działalność na niwie szkolnej lub klasowej, za sukcesy w zawodach sportowych czy też za 100% frekwencję w minionym roku szkolnym.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetnili występami artystycznymi uczniowie najstarszych klas Gimnazjum i Szkoły Podstawowej.