banner

Rozpoczęcie roku szkolnego

3 września 2018r. odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019.

Tradycyjnie uczniów i pracowników Szkoły powitał Pan Dyrektor Krzysztof Sulerzycki. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy II SP pod kierunkiem P. Darii Kopki-Gołeckiej.

Innowacja pedagogiczna

Uczniowie klas I SP wraz z wychowawczyniami rozpoczęli realizację innowacji pedagogicznej pn. "Poznaję Rozumiem Tworzę".

Sprzątanie świata

13 września 2018r. uczniowie brali udział w akcji "Sprzątanie świata", podczas której zadbali o czystość najbliższej okolicy Szkoły.

Warsztaty fotograficzne

15 września 2018r. odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty fotograficzne, prowadzone przez Panią Justynę Gross, pod hasłem "Babie lato w fotografii", z elementem makrofotografii. Frekwencja dopisała, pora była bardzo niezwykła jak na sobotę, a buty mokre :) Zajęcia zaowocowały powstaniem pięknych fotografii.

Sport - biegi sztafetowe

20 września 2018r. odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w Biegach Sztafetowych. Uczniowie naszej Szkoły stanęli wielokrotnie na podium zwycięzców:

 • Dziewczęta IV-VI SP - I miejsce
 • Chłopcy IV-VI SP - I miejsce
 • Dziewczęta VII-VIII SP i III G - I miejsce
 • Chłopcy VII-VIII SP i III G - II miejsce

Nareszcie!!!

17 września 2018r. rozpoczęły się zajęcia w nowym segmencie szkolnym. Budynek zasiedlili uczniowie klas I-III SP i przedszkolacy.

Prezentacja w Szkole

21 września 2018r. w Szkole odbyło się spotkanie z Panem Damianem Jabłońskim, fascynatem "Gwiezdnych wojen", w ramach projektu "Nasz świat zmysłami malowany", dofinansowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Małym Rudniku w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Inicjatywy lokalne 2018".

W spotkaniu uczestniczył również jego syn Sergiusz, który samodzielnie przygotował ciekawą prezentację i mnóstwo ciekawostek.

Pan Damian opowiadał o swojej pasji, przedstawiał samodzielnie wykonane zbroje, zdjęcia z imprez fascynatów, w których uczestniczył, zachęcał dzieci do rozwijania własnych zainteresowań, pasji. Uczestnicy mogli obejrzeć kolekcję autografów, otrzymanych od aktorów grających w filmach, dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat powstawania filmu i użytych do niego eksponatów, jak również procesu odwzorowywania strojów.

Do Hymnu!

24 września 2018r., w ramach szkolnego programu "Dla Niepodległej", uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie szkół podstawowych "Do Hymnu!".

Akademia Bezpieczeństwa

We wrześniu 2018r. Szkoła przystąpiła do lokalnego programu "Akademia Bezpieczeństwa".

Podróże z Patronem

W dniach 28-29 września 2018r. odbyła się coroczna wycieczka do Warszawy, tym razem tematycznie powiązana z realizacją szkolnego programu "Dla Niepodległej".

Warsztaty fotograficzne

30 września 2018r. członkowie koła fotograficznego udali się na 68. Grudziądzki Spacer Fotograficzny, który odbył się pod hasłem "Ten, ta, to i tamto - coś niecoś w ramce". Tam uczyli się stosować rekwizyty w fotografii - ramki i lustra. Odwiedzili również Kawiarnię Staropolską, gdzie ma miejsce wystawa fotografii pani Diany Skomry.

Sport - kolarstwo

3 października 2018r. w Ośrodku Delfin w Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w MTB. Mistrzem Powiatu w swojej kategorii został Jakub Mielewski |(kl. Vb SP), a II-Vice Mistrzynią Amelia Tkaczyńska (kl. VII SP). Na IV miejscu wyścig ukończyli Kacper Warduliński i Dawid Libera (kl. VI SP). Drużynowo uczniowie Gminy Grudziądz zajęli I miejsce.

Sport - biegi sztafetowe

9 października 2018r. w Ośrodku Delfin w Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Sztafetowych. Gminę Grudziądz reprezentowały trzy drużyny z naszej Szkoły. Wszystkie drużyny - dziewcząt SP, chłopców SP oraz dziewcząt Gimnazjum - zajęły II miejsce.

Święto Szkoły '2018

12 października 2018r. w ramach Święta Szkoły odbyło się oficjalne otwarcie nowego segmentu Szkoły.

Sport - piłka nożna

15 października 2018r. odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w "6" piłkarskich chłopców. Drużyna chłopców z klas IV-VI SP nie miała sobie równych i wywalczyła I miejsce oraz tytuł Mistrza Gminy Grudziądz.

17 października 2018r. na boisku w GOK-u w Małym Rudniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego. Po zwycięstwie w grupie chłopcy z naszej Szkoły zagrali finał z drużyną z Łasina i przegrali w wyrównanym spotkaniu 0:1. Tym samym zajęli II miejsce i uzyskali tytuł Vice Mistrza Powiatu.

Warsztaty fotograficzne

20 października 2018r. członkowie koła fotograficznego udali się spacer po Wałdowie Szlacheckim i okolicy, by uwiecznić w obiektywie piękne jesienne widoki oraz stworzyć album fotograficzny pn. "Jesienny katalog mody".

Warsztaty ekologiczne i konkurs plastyczny

22 października 2018r. w Szkole odbyły się prezentacje, dotyczące selektywnej zbiórki odpadów, recyklingu i sposobów na bycie bardziej ekologicznym.

Pasowanie "pierwszaków"

30 października 2014r. odbyło się uroczyste Pasowanie uczniów klas I Szkoły Podstawowej. Odbyło się ono w późniejszym niż zwykle terminie ze względu na minioną uroczystość otwarcia nowego segmentu Szkoły.

Część artystyczna została przygotowana i zaprezentowana przez "pierwszaki" pod kierunkiem wychowawczyń - Pań Lucyny Małeckiej i Anity Wesołowskiej. W części oficjalnej w obecności koleżanek i kolegów z Przedszkola i klas II i III, nauczycieli oraz rodziców uczniowie złożyli Ślubowanie i Przyrzeczenie, a następnie zostali pasowani przez Pana Dyrektora Krzysztofa Sulerzyckiego na pełnoprawnych członków społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej.

Po uroczystości uczniowie klas I wraz z wychowawczyniami i rodzicami udali się do własnych sal lekcyjnych na poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Sport - piłka ręczna

25 października 2018r. w hali sportowej w Mokrem odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w piłce ręcznej dziewcząt. Drużyna z naszej Szkoły zajęła V miejsce.

6 listopada 2018r. w hali sportowej w Sztynwagu odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w piłce ręcznej chłopców. Drużyna z naszej Szkoły zajęła III miejsce.

Konkurs plastyczny

W dniach 25 października - 07 listopada 2018r. został przeprowadzony Konkurs Plastyczny Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatura w Toruniu pn. "Na drodze świeć przykładem".

W konkursie brali udział uczniowie klas I-III SP (w ramach zajęć świetlicowych) oraz uczniowie klas IV-VII SP (w ramach lekcji plastyki i techniki). Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych zwycięskie prace przesłano do WORD w Toruniu:

 • kl. Ib - Dorian Polek
 • kl. IVa - Ewelina Groszewska, Łukasz Biernath
 • kl. IVb - Agata Całka
 • kl. Va - Luiza Kawalec, Oliwia Kmiecik
 • kl. Vb - Anna Bończoszek
 • kl. VII - Antonina Kubicka, Emilia Janicka, Szczepan Łukasik

Prace, które nie zostały wysłane z przyczyn nie zakwalifikowania się w myśl wymagań konkursowych, zostały wyróżnione i wyeksponowane na poziomie wewnątrzszkolnym.

Październik/listopad - migawki z lekcji

Uczniowie klasy VII inscenizowali "Małego Księcia". Podobno była to "fajna lekcja"...

Na lekcji języka polskiego w klasie III G miała miejsce prezentacja projektu "Krzyżacy".

W ramach lekcji plastyki uczniowie wykonywali "karty urodzinowe" dla Polski.

100 lat naszej Wolności

7 listopada 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku odbyło się spotkanie teatralne szkół Gminy Grudziądz, związane z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Akcja zdrowotna

8 listopada 2018r. uczniowie klas I SP uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie Daje Moc". Dzieci najpierw poznały zasady zdrowego odżywiania się, po czym przystąpiły do przygotowania, a później skonsumowania wspólnego śniadania.

Świetlica szkolna

8 listopada 2018r. - jesienne zabawy...

Harcerskie życie

8 listopada 2018r. reprezentacja 52 TDH "Remus" uczestniczyła w warsztatach związanych z InO, które odbyły się w siedzibie LOK-u w Grudziądzu. Na początku wszyscy uczestnicy wypełniali ankietę dotyczącą motywacji, następnie skorzystali z atrakcji, jaką była strzelnica. Każdy harcerz wrócił do domu z książką pt. "Przygoda z radiem i kompasem". Dzięki warsztatom drużyna wzbogaciła się również o 11 kompasów.

Dla Niepodległej

W dniach 8-9 listopada 2018r. odbyły się szkolne obchody Święta Niepodległości.

Warsztaty fotograficzne

17 listopada 2018r. członkowie koła fotograficznego podczas zajęć pod hasłem "Perspektywa i światło" mieli za zadanie zaprojektować i stworzyć własną kartę świąteczną.

Dzień Misia

26 listopada 2018r. uczniowie klas I-III oraz przedszkolacy świętowali Światowy Dzień Misia w myśl powiedzenia "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".

Warsztaty fotograficzne

1 grudnia 2018r. odbyły się zajęcia koła fotograficznego pod hasłem "Fotografie mrozem malowane".

Warsztaty muzyczne

W dniach 1-2 grudnia 2018r. członkowie szkolnego chóru "Serduszka" uczestniczyli w warsztatach muzycznych, które odbyły się w Ośrodku Rehabilitacyjno - Wypoczynkowym w Sobieszewie. Zajęcia poprowadził opiekun chóru, Pan Krzysztof Zaremba. Oprócz pracy była też świetna zabawa.

Sport - tenis stołowy

5 grudnia 2018r. na hali sportowej w Sztynwagu odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w tenisie stołowym. Reprezentacja naszej Szkoły, w skład której weszli uczniowie klasy VII - Antoni Dąbrowski i Maciej Mróz - zajęła I miejsce.

Mikołajki

Dzień 6 grudnia 2018r. pozwolił wszystkim w Szkole poczuć świąteczną atmosferę. Od samego rana Pan Dyrektor w towarzystwie Pani Wicedyrektor witali dzieci cukierkami, a nauczycieli kawą, w klasach pojawiły się kolorowe paczki i unosił się zapach pierników. Ponadto klasa III przygotowała kawiarenkę.

Mikołajkowy Konkurs Czytelniczy

6 grudnia 2018r. odbył się szkolny konkurs pięknego czytania i opowiadania pod hasłem "Polskie miasta w literaturze", który zakończył roczne obchody Roku Niepodległości i realizację programu "Dla Niepodległej".

Konkurs plastyczny

6 grudnia 2018r. Szkołe odwiedzili przedstawiciele Urzędu Gminy Grudziądz, którzy ogłosili wyniki gminnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom" i wręczyli nagrody.

 • Marcel Chyliński - II miejsce (kat. Przedszkola)
 • Natalia Biernath - III miejsce (kat. Przedszkola)
 • Oskar Fitzermann (kl. II) - III miejsce (kat. SP I-III)
 • Marcelina Paprotna (kl. Vb) - I miejsce (kat. SP IV-VI)
 • Antonina Kubicka (kl. VII) - III miejsce (kat. SP VII-VIII i III G)
 • P. Iwona Maciulewicz - I miejsce (kat. Dorośli)

Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Przy okazji wręczono także nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu o tematyce odpadowej kampanii "Segregacja na piątkę!".

Koncert w Grudziądzu

7 grudnia 2018r. szkolny chór "Serduszka" wystąpił na Jarmarku św. Mikołaja w Grudziądzu ze świątecznym repertuarem.

Warsztaty fotograficzne

8 grudnia 2018r. odbyły się zajęcia koła fotograficznego. Uczestnicy podziwiali świat odbity w kałuży i pokonali wiele kilometrów.

Sport - LA

10 grudnia 2018r. na hali Olimpii w Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Gminy w LA. W zawodach uczniowie naszej Szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki w swoich kategoriach wiekowych:

 • Wiktoria Załęska (kl. Vb) - II miejsce w biegu na 600m
 • Szymon Sowa (kl. Vb) - I miejsce w biegu na 1000m i II miejsce w skoku w dal
 • Jakub Mielewski (kl. Vb) - IV miejsce w biegu na 1000m
 • Igor Pietrzak (kl. Vb) - IV miejsce w biegu na 300m
 • Waleria Bubnowicz (kl. VI) - II miejsce w biegu na 300m i IV miejsce w biegu na 60m
 • Kacper Warduliński (kl. VI) - IV miejsce w biegu na 60m
 • Wiktoria Deptuła (kl. VI) - IV miejsce w skoku w dal
 • Amelia Tkaczyńska (kl. VII) - I miejsce w skoku w dal
 • Szczepan Łukasik (kl. VII) - III miejsce w biegu na 1000m
 • Wiktoria Groszewska (kl. III G) - I miejsce w biegu na 600m i IV miejsce w skoku w dal
 • Iga Wiklińska (kl. III G) - II miejsce w biegu 600m i IV miejsce w biegu na 300m.
 • Marcel Tkaczyński (kl. III G) - IV miejsce w biegu na 300m
 • Maciej Janicki (kl. III G) - IV miejsce w biegu na 1000m

Code & Share

11 grudnia 2018r. w Szkole odbyła się poprowadzona przez Panią Magdalenę Kruzel-Klauza lekcja, która była elementem akcji bicia rekordu Guinnessa w jak największej liczbie uczniów uczestniczących w tym samym czasie w zajęciach o tematyce technologii przyszłości. W akcji uczestniczyły szkoły z Polski i z Litwy. Celem akcji jest promocja nauki i rozwój kompetencji cyfrowych od najmłodszych lat.

Sport - tenis stołowy

12 grudnia 2018r. w Rogoźnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Uczniowie naszej Szkoły - Antoni Dąbrowski i Maciej Mróz (kl. VII) zajęli II miejsce, uzyskując tytuł Wicemistrzów Powiatu.

Foto

Spotkanie autorskie

13 grudnia 2018r. uczniowie klasy III G pod opieką Pani Doroty Pawlikowskiej-Gralla uczestniczyli w spotkaniu autorskim pn. "Psim zaprzęgiem przez życie" z Panem Krzysztofem Nowakowskim, autorem książki "23 kilometr", lektury o podróży i życiu, nacechowanej pasją, emocjami, miłością, będacej zapisem ludzkich zmagań z dziką przyrodą, słabością, książki zabierającej czytelnika w niezwykłą wyprawę na Daleką Pólnoc. Organizatorem spotkania była Biblioteka Gminna w Małym Rudniku.

Uczniowie otrzymali od autora egzemplarz książki z dedykacją.

Wycieczka szkolna

18 grudnia 2018r. uczniowie klas I oraz dzieci z oddziału przedszkolnego "0" pod opieką wychowawczyń byli na wycieczce w Bydgoszczy, gdzie bawili się w Family Park oraz zwiedzili wytwórnię ozdób choinkowych "Sopel".

Wigilia środowiskowa

19 grudnia 2018r. w restauracji "Spiżarnia" w Białym Borze odbyła się wigilia środowiskowa, w której uczestniczyli przedstawiciele społeczności uczniowskiej i Rodzice uczniów, nauczyciele oraz Przyjaciele Szkoły. Uroczystość okraszona została występem chóru szkolnego pod kierunkiem P. Krzysztofa Zaremby.

Wigilia w Szkole

A gdy zabłyśnie gwiazdka

w błękitnej dalekości,

będziemy z sobą dzielić

Opłatek - chleb Miłości...

 

21 grudnia 2018r. w Szkole miały miejsce wigilijne uroczystości klasowe, a także przedstawione zostały "Jasełka". Inscenizację dla klas I-III SP przygotowały dzieci z klasy Ia pod kierunkiem P. Lucyny Małeckiej, natomiast dla starszych uczniów - grupa pod kierunkiem P. Wojciecha Kubickiego.

Spotkanie ze sportowcami

8 stycznia 2019r. na Hali Sportowej przy ul. Nauczycielskiej w Grudziądzu w ramach projektu "Lekcja WF-u z Mistrzami Kickboxingu" odbyło się spotkanie z największymi gwiazdami polskiego kickboxingu, w którym uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII SP. Na arenie pojawili się: Marcin Różal Różalski, Maksymilian Bratkowicz, Róża Gumienna, Jarosław Daschke oraz Jan Lodzik.

Akcja charytatywna

W dniach 2-10 stycznia 2019r. odbywała się zbiórka karmy dla zwierząt z grudziądzkiego schroniska.

Plakat

Koncert w teatrze

11 stycznia 2019r. w grudziądzkim Klubie "Akcent" odbył się koncert kolęd pn. "Dobra nowina!" w wykonaniu szkolnego chóru "Serduszka" pod kierunkiem P. Krzysztofa Zaremby oraz - gościnnie - aktorów Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu.

Ferie zimowe

14 stycznia 2019r., w pierwszym dniu ferii zimowych, ponad 70-osobowa grupa uczniów wzięła udział w wyjeździe do kina "Helios" w Grudziądzu oraz w interesującym spacerze z przewodnikiem po grudziądzkiej Starówce. Jedną z atrakcji była wizyta u Pana Prezydenta w Ratuszu Miasta, gdzie m.in. uczniowie otrzymali drobne upominki. Równie wyczekiwana była wizyta w jednej z pizzerii.

15 stycznia 2019r. odbyła się wycieczka do Świecia, gdzie uczestnicy zwiedzili Zamek z przewodnikiem, Panem Michałem Golińskiem, który zaprezentował ciekawy wykład dotyczący historii Zamku. Później uczniowie spędzili czas na kąpieli w krytym basenie. Kolejną atrakcją dnia była wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu, gdzie Panowie strażacy oprowadzili uczestników wycieczki po jednostce, omówili tajniki ich zawodu oraz przybliżyli zasady zachowania się podczas okresu grzewczego i bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych. Na zakończenie uczniowie z opiekunami udali się do pizzerii na posiłek.

Również w drugim dniu Białych Ferii w Szkole odbył się tradycyjny bal karnawałowy, na którym bawili się najmłodsi uczniowie i przedszkolacy.

Harcerskie życie

26 stycznia 2019r. 52 Turystyczna Drużyna Harcerska "Remus" zorganizowała w Szkole imprezę pn. "Moc planszówek". Uczestnicy otrzymali możliwość zwiedzania kilkunastu stanowisk z ponad 35 różnymi grami, przy których prowadzący uczyli zasad gier i prowadzili rozgrywki. Wśród gier znalazły się m.in. "Catan", "Munchkin","Prawo Dżungli", "Smallworld", "Ligretto", "Splendor","Ryzyko".

Jeden pokój przeznaczony został jedynie dla królewskiej gry - szachów. Tam można było zmierzyć się z przeciwnikiem na szachownicy, poznać zaawansowane strategie czy też uczyć się od podstaw pod okiem prowadzących, mających na koncie sukcesy w szachowych turniejach.

Kolejną z atrakcji były Mega Gry, gdzie każdy mógł wcielić się w rolę pionka i prowadzić rozgrywkę na ogromnej planszy. Wieczorem natomiast, gdy zrobiło się bardziej klimatycznie, uczestnicy tropili przestępców grając w grę "Mafia".

O zaspokojenie głodu dbała kawiarenka, serwując pyszne ciasta, babeczki, galaretki i inne słodkości.

Akcja charytatywna

31 stycznia 2019r. uczniowie klasy IVa SP pod kierunkiem wychowawczyni, P. Magdaleny Krupińskiej, zorganizowali aukcję słodkości oraz samodzielnie wykonanych lalek pod hasłem "Wszystkie kolory świata". Dochód ze sprzedaży został przeznaczony dla UNICEF.

Doradztwo zawodowe

14 lutego 2019r. w Szkole gościli przedstawiciele Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. W interesujący sposób zachęcali uczniów kl. VIII SP i III G do rozpoczęcia nauki w ich szkole. Uzyskali oni informacje o zawodach z branży budowlanej, odbył się też pokaz umiejętności praktycznych uczennic technikum fryzjerskiego oraz prezentacja działań artystycznych "plastyka".

Wycieczka szkolna

15 lutego 2019r. uczniowie klas III G i VIII SP odwiedzili Kamienicę Alchemika w Toruniu, gdzie odbyły się zajęcia, podczas których mogli zgłębiać tajniki chemii poprzez zabawę, samodzielnie wykonać eksperymenty chemiczne.

Dzień Języka Ojczystego

21 lutego 2019r. w Szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Panie polonistki przeprowadziły lekcje związane z tematem, a uczniowie przygotowali w klasach tematyczne gazetki ścienne.

Serce dla Inki

24 lutego 2019r. z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w bazylice kolegiackiej pw. św. Mikołaja w Grudziądzu odsłonięto "Serce dla Inki". W ciągu półtora roku funkcjonowania tej ogólnopolskiej inicjatywy to już dziewiąte serce w Polsce upamiętniające w tej sposób Danutę Siedzikównę ps. Inka. W jej osobie upamiętnione zostaje pokolenie niezłomnych bohaterów, którzy w okresie II konspiracji upominali się wytrwale o niepodległą i suwerenną Polskę.

W grudziądzkich uroczystościach uczestniczyli m.in. przedstawiciele rodziny "Inki", kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych, harcerze, dzieci i młodzież szkolna, w tym grupa uczniów naszej Szkoły wraz z Panem Dyrektorem Krzysztofem Sulerzyckim. Okolicznościowy list skierował do uczestników uroczystości minister Jan Jozef Kasprzyk, Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, a odczytał go ks. kan. Dariusz Kunicki.

Warsztaty kulinarne

W piątkowe popołudnie 25 lutego 2019r. w Szkole roznosił się wszechobecny zapach pysznych rogali z marmoladą. To dzieło kółka kulinarnego pod wodzą Pani Ewy Żurawskiej.

Konkurs recytatorsko - plastyczny

26 lutego 2019r. odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Recytatorsko - Plastycznego pod hasłem "Nie ma nic piękniejszego niż pobudzać ludzi do śmiechu". Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-VIII SP, a miejsca na podium zajęli:

 • klasy I-II
  1. Anna Świderska (Ia)
  2. Agata Libera (Ib)
  3. Maja Gruszewska (Ia)
  • wyróżnienia - Aleks Łepek (Ib), Nikodem Wroniecki (II)
 • klasy III-IV
  1. Virginia Jones (III)
  2. Aurelia Łucka (IVb)
  3. Elżbieta Łęgowska (III)
  • wyróżnienie - Amelia Chałubowicz (IVa)
 • klasy V-VI
  1. Martyna Paprotna (Vb)
  2. Marcelina Paprotna (Vb)
  3. Wiktoria Piątkowska (VI)
  • wyróżnienie - Oliwia Wesołowska (Vb)
 • klasy VII-VIII
  1. Joanna Ślizewska (VII), Kacper Bądkowski (VIII)
  2. Miłochna Wiśniewska (VII)
  3. Amelia Tkaczyńska (VII)
  • wyróżnienie - Agata Kasprzyk (VII)

Przygotowaniom do konkursu recytatorskiego towarzyszył konkurs plastyczny, tematycznie powiązany z recytatorskim, ogłoszony we wszystkich szkołach gminy Grudziądz przez Panią Iwonę Maciulewicz. Na etapie szkolnym wyróżnione zostały prace następujących uczniów:

 • klasy IV-V
  1. Marcelina Paprotna (Vb)
  2. Lena Piotrowska (IVb)
  3. Nataniel Chamela (IVa)
  • wyróżnienia - Maja Zalewska (Vb), Jacek Kasprzyk (IVb)
 • klasy VI-VIII
  1. Valeryia Bubnovich (VII)
  2. Jędrzej Mikulski (VI)
  3. Zuzanna Włódyka (VII)
  • wyróżnienia - Emilia Janicka (VII), Amelia Tkaczyńska (VII), Maria Rzepka (VI)

Spotkanie autorskie

26 lutego 2019r. uczniowie najstarszych klas wysłuchali prelekcji P. Adama Mikulskiego pn. "Egipt i Jordania".

Trochę historii...

27 lutego 2019r. do Szkoły zawitał wehikuł czasu i porwał uczniów w niezwykłą podróż przez wieki i wydarzenia historii Polski: od zaborów do odzyskania niepodległości. Sytuację pradziadów niezwykle barwnie przybliżyła grupa Rekonstrukto, demonstrując wyposażenie walczących o wolność kraju. Widzowie dowiedzieli się m.in. jak szybko uzbroić chłopa (specjalistą był Kościuszko), jak wystraszyć armię wroga wysoką czapką (pomysł pewnego znanego, niskiego cesarza z Francji), jak działała broń czarnoprochowa, jak zabezpieczyć rannego i jak skutecznie fechtować!

Dzień Babci i Dziadka

28 lutego 2019r. odbyła się spóźniona uroczystość dla Seniorów. Uczniowie klas I-III przygotowali dla Babć i Dziadków inscenizacje, zaś ich Mamy - słodkości.

Warsztaty fotograficzne

2 marca 2019r. odbyły się zajęcia koła fotograficznego. Uczestnicy uczyli się "zamrażać" ruch w obiektywie.

Gminny Konkurs Recytatorsko - Plastyczny

9 marca 2019r. w Szkole Podstawowej w Mokrem odbył się finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Wirginia Jones (kl. III SP) zdobyła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Ogłoszono też wyniki konkursu plastycznego, zorganizowanego z inicjatywy P. Iwony Maciulewicz. Uczniowie naszej Szkoły uzyskali miejsca:

 • klasy IV-V
  • II miejsce - Marcelina Paprotna (Vb)
  • wyróżnienie - Lena Piotrowska (IVb)
 • klasy VI-VIII
  • wyróżnienie - Valeryia Bubnovich (VI)

W teatrze

11 marca 2019r. uczniowie najstarszych klas odwiedzili piękny, wyremontowany grudziądzki teatr. Obejrzeli spektakl w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego pt. "Internetowy porywacz". To pouczająca historia dla widza w każdym wieku pokazująca, jak nowoczesne technologie zmieniają świat i jak łatwo za ich sprawą można utracić zdolność do realnej oceny rzeczywistości.

Po spektaklu P. Adrian Wiśniewski - absolwent naszej Szkoły - zaprosił chętnych uczniów na scenę, umożliwiając im wypróbowanie rekwizytów.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych odbyły się warsztaty teatralne dla uczniów klas VII-VIII SP i IIIG poprowadzone przez P. Adriana Wiśniewskiego.

Konkurs przyrodniczy

12 marca 2019r. w Szkole po raz pierwszy odbył się Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik".

Rekolekcje w Szkole

W dniach 13-15 marca 2019r. w Szkole miały miejsce rekolekcje wielkopostne.

Foto

Konkurs plastyczny

15 marca 2019r. w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Zapobiegajmy pożarom". W uroczystości uczestniczyło dwoje naszych uczniów, którzy znaleźli się w gronie laureatów: Oskar Fitzermann (kl. II SP) i Antonina Kubicka (kl. VII SP). Opiekę artystyczną nad uczniami sprawowała P. Iwona Maciulewicz.

Przedstawienie szkolne

15 marca 2019r. uczniowie klasy Ia SP zaprezentowali swoim Rodzicom przedstawienie pt. "Let's go to the Zoo". Uczniowie przygotowywali się do niego w ramach zajęć innowacyjnych z języka angielskiego. Podczas występu Rodzice usłyszeli mini-dialogi oraz piosenki w języku angielskim. Dzieci przygotowała P. Justyna Sakra.

Konkurs plastyczny

18 marca 2019r. zostały ogłoszone wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego "Ja w przyszłości - zawód moich marzeń", organizowanego przez Szkołę Podstawową w Nowej Wsi. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice naszej Szkoły: III miejsce zajęła Emilia Wojtanowska (kl. VIII SP), a wyróżnienie uzyskała Miłochna Wiśniewska (kl. VII SP).

Turniej Wiedzy Pożarniczej

19 marca 2019r. grupa uczniów naszej Szkoły wzięła udział w finale Gminnego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Zapobiegajmy pożarom", nie zdobywając niestety żadnego premiowanego miejsca.

Targi Edukacyjne

20 marca 2019r. uczniowie klas VIII SP i III G udali się do Szkoły Podstawowej nr 21 w Grudziądzu na XII Ogólnomiejskie Targi Edukacyjne szkół ponadgimnazlanych/pondapodstawowych, jedno z największych wydarzeń mających na celu prezentację szerokiej oferty grudziądzkich szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych. W jednym miejscu młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną, a także zasięgnąć informacji i opinii o poszczególnych szkołach i profilach kształcenia.

Dzień Wiosny

21 marca 2019r., jak co roku z okazji pierwszego dnia wiosny, odbył Szkolny Przegląd Talentów, podczas którego chętni uczniowie zaprezentowali wszystkich zgromadzonym na sali gimnastycznej swoje umiejętności, zainteresowania i pasje. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w "wesołych" lekcjach bądź wcielali się w rolę nauczycieli i sami prowadzili lekcje, a także obejrzeli przedstawienie cyrkowe.

Uczniowie uczcili dzień barwnymi strojami (została wybrana Pani Wiosna), a także kolorowymi skarpetkami w związku ze Światowym Dniem Zespołu Downa. Pojawiła się wystawa fotograficzna pn. "Inni... czy tacy sami?", związana z tym świętem. Materiały zostały wypożyczone z grudziądzkiego Towarzystwa Przyjaciół Downa.

Dopełnieniem była kawiarenka, zorganizowana przez uczniów klasy IIIG oraz zabawa przy muzyce.

Profilaktyka uzależnień

21 marca 2019r. uczniowie klas VI-VIII SP obejrzeli w GOK w Małym Rudniku spektakl profilaktyczny "Laboratorium życia", poruszający problem zażywania dopalaczy i picia alkoholu, wystawiony przez Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa.

Sport - biegi przełajowe

22 marca 2019r. na Plaży Delfin w Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w Biegach Przełajowych. Naszą Szkołę reprezentowały dwie drużyny dziewcząt z klas V-VI SP oraz VII-VIII SP i III G, zdobywając laury:

 • drużynowo
  • dziewczęta z klas V-VI - I miejsce
  • dziewczęta z klas VII-VIII SP i III G - I miejsce
  • chłopcy z klas V-VI - III miejsce
  • chłopcy z klas VII-VIII SP i III G - II miejsce
 • indywidualnie
  • Valeryia Bubnovich (VI) - I miejsce
  • Wiktoria Groszewska (III G) - I miejsce
  • Iga Wiklińska (III G) - II miejsce
  • Szymon Sowa (Vb) - IV miejsce

Konkurs przyrodniczo - techniczny

22 marca 2019r. w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu odbył się II etap Konkursu Przyrodniczo - Technicznego pn. "Od przyrodnika do technika". Do konkursu, po szkolnych eliminacjach, zakwalifikowali się: z klasy VIII SP Julian Wojanowski, Kacper Bądkowski, Dominik Wroniecki i Wiktor Rożek oraz Marcel Tkaczyński z klasy III G. Niestety, chłopcom nie udało się przejść do finału, ale mieli okazję zwiedzić ciekawą szkołę i obejrzeć przygotowane przez jej uczniów prezentacje.

Konkurs plastyczny

25 marca 2019r. zakończył się I etap IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci pn. "Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje", organizowanego przez KRUS. Z naszej Szkoły wpłynęło ponad 30 przepięknych prac.

Marzec - migawki z lekcji

Na lekcji biologii uczniowie klasy Va przygotowali hodowlę pantofelków.

Na lekcji biologii uczniowie klasy Vb przygotowali mini warzywniak.

Uczniowie klasy IIIG przeprowadzili doświadczenie związane z badaniem wpływu ilości składników mineralnych zawartych w glebie na rozwój jęczmienia. Były dyskusje i obliczenia dawki nawozowej oraz organiczna praca z glebą i nasionami. Wyznaczono nawet dyżury do podlewania wschodzących roślin.

Uczniowie klasy VII podczas lekcji języka polskiego inscenizowali "Zemstę" Aleksandra Fredry.

Uczniowie klasy Vb na lekcji biologii sprawdzali najlepsze warunki do hodowli glonów w ramach trzech wariantów doświadczenia.

Uczniowie klasy IV wykonywali modele różnych form ukształtowania terenu.

Uczniowie klasy Vb przenieśli się do fantastycznej Narnii. Przygotowali scenki "Spotkanie Łucji z p. Tumnusem", samodzielnie opracowując scenariusz oraz przygotowując kostiumy i rekwizyty. Zabawę kontynuowali na kolejnych lekcjach.

Dzień otwarty w Szkole

Plakat

27 marca 2019r. w godzinach popołudniowych miał miejsce dzień otwarty, na który zaproszono dzieci, zapisane do oddziałów przedszkolnych i do klasy I na następny rok szkolny oraz ich rodziców. W programie znalazły się m.in. spotkanie informacyjne oraz zwiedzanie Przedszkola i Szkoły, warsztaty rytmiczne, matematyczne i plastyczne, pokaz doświadczeń chemiczno - biologicznych, krótkie prezentacje artystyczne i poczęstunek, przygotowany przez uczniów klasy VII SP.

Konkurs plastyczno - techniczny

28 marca 2019r. P. Arleta Karwowska ogłosiła wyniki szkolnego konkursu pn. "Mój Układ Słoneczny", polegającego na wykonaniu makiety Układu Słonecznego.

Na lekcjach historii uczniowie poznawali budowę naszej galaktyki oraz dokonania Mikołaja Kopernika. Dowiedzieli się, jak poznawano wszechświat i jakie są najnowsze odkrycia w tej dziedzinie.

W konkursie wzięło udział 27 uczniów klas IV-V SP. Wykonali przepiękne i bardzo pomysłowe prace, zawierające informację na temat budowy i warunków panujących na poszczególnych planetach.

Najwyższą notę uzyskali:

 • I miejsce - Lena Piotrowska (IVb)
 • II miejsce - Oliwia Kmiecik (Va)
 • III miejsce - Jacek Kasprzyk (IVb)

W role jurorów wcielili się uczniowie klas I-IV. Modele utworzyły kilkudniową wystawę w Szkole.

Sport - biegi przełajowe

28 marca 2019r. w Świeciu nad Osą odbyły się Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w Biegach Przełajowych. Obie drużyny z naszej Szkoły - dziewcząt młodszych (V-VI SP) i starszych (VII-VIII SP i IIIG) - biegły w osłabieniu z powodu chorób "silnych" zawodniczek. Efekt... starsze Mistrzyniami Powiatu! Młodsze Vice Mistrzyniami Powiatu! Indywidualnie Wicemistrzynią Powiatu została Wiktoria Groszewska (IIIG).

Wycieczka szkolna

29 marca 2019r. uczniowie klas IIIG i VI-VIII SP po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Kamienicy Alchemika w Toruniu, tym razem dotyczące chemii organicznej.

Prezentacje muzyczne

2 kwietnia 2019r. odbył się VII Festiwal Piosenki "Wesoła Nutka" Łasin '2019, którego organizatorami są: Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Łasinie oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Do konkursu zgłoszonych zostało 105 wokalistów oraz 5 zespołów, łącznie na scenie Domu Kultury zaprezentowało się 185 młodych artystów. Uczestnicy reprezentowali 30 placówek.

W konkursie wystartowała uczennica naszej Szkoły - Agata Kasprzyk (kl. VII SP), reprezentując Gminny Ośrodek Kultury w Małym Rudniku i uzyskała wyróżnienie.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

3 kwietnia 2019r. w GOK w Małym Rudniku odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Z naszej Szkoły dwie startujące drużyny wywalczyły miejsca na podium:

 • Jędrzej Krzyżykowski, Szczepan Łukasik, Maciej Mróz (kl. VII SP) - II miejsce
 • Marcelina Paprotna, Martyna Paprotna, Dawid Grajkowski, Igor Piotrowski (kl. Vb SP) - III miejsce

W bibliotece

4 kwietnia 2019r. uczniowie klasy IVb SP wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Miejskiej w Grudziądzu. Najpierw zwiedzili piękny stary gmach biblioteki. Oprócz czytelni i wypożyczalni mieli okazję zobaczyć magazyny i introligatornię. Wzięli też udział w ciekawych zajęciach dotyczących książki "Mikołajek".

Sport - piłka nożna

5 kwietnia 2019r. na boiskach GOK w Małym Rudniku odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej dziewcząt. Młodsze dziewczęta ukończyły turniej na IV miejscu, starsze wywalczyły III miejsce.

Kwiecień - migawki z lekcji

Dwa ślimaki winniczki (Helix Pomatia) szczęśliwie dotarły do Szkoły i w roli głównej brały udział w obserwacjach przyrodniczych. Uczniowie byli zachwyceni... miejmy nadzieję, że ślimaki również :)

Uczniowie klasy Va wybrali się na spacer do lasu w celu dokonania obserwacji wiosennych zmian w przyrodzie. Po powrocie wykonali doświadczenie, mające udzielić odpowiedzi na pytanie "Ile wody wypije mech?".

Poranek Wielkanocny

17 kwietnia 2019r. odbył się w Szkole tradycyjny Poranek Wielkanocny, przygotowany przez uczniów klas V i VI SP pod kierunkiem P. Marleny Szwaby - Wiśniewskiej.

Majowe święto

30 kwietnia 2019r. odbyła się w Szkole akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, przygotowana przez uczniów klasy IIIG pod kierunkiem Pani Arlety Karwowskiej.

Również uczniowie klas I-III uroczyście rozpoczęli obchody Świąt Majowych. W nastrój świąt państwowych wprowadziła klasa Ia, która przedstawiła krótką inscenizację, przygotowaną pod kierunkiem Pani Lucyny Małeckiej. Odbył się konkurs przyrodniczy, zorganizowany przez Panią Darię Kopkę-Gołecką. Wyniki były zaskakujące, wszystkie klasy zdobyły tą samą liczbę punktów.

Maj - migawki z lekcji

Uczniowie klasy Va odbyli "teatralną" lekcję, związaną z lekturą "Opowieści z Narnii".

Warsztaty ekologiczne

W dniach 10-11 maja 2019r. w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi zorganizowane zostały XIII Powiatowe Warsztaty Ekologiczne pod hasłem "Skarby doliny Osy". Uczniowie z kilkunastu szkół poszerzali wiedzę z zakresu przyrody.

Z naszej Szkoły w warsztatach uczestniczyło pięć dziewcząt pod opieką P. Anny Lewandowskiej-Czarneckiej. Trzy z nich zdobywały wiedzę z zakresu zarządzania odpadami w Zakurzewie, poznawały las idąc leśnymi ścieżkami (Nadleśnictwo Jamy), zgłębiały tajniki hodowli ryb w stawach (Mokre) a także pszczelarstwa. Pozostałe dwie to artystki, zdobywające kolejne umiejętności plastyczne i fotograficzne.

Przerwa na czytanie

13 maja 2019r. nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pn. "Przerwa na czytanie".

Sport - LA

17 maja 2019r. na Stadionie Olimpii w Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Gminy w LA. W zawodach brali udział uczniowie i uczennice z klas VII i VIII oraz Gimnazjum:

 • Wiktoria Groszewska (III G) - I miejsce w biegu na 800m, I miejsce w biegu na 300m;
 • Amelia Nalaskowska (III G) - III miejsce w biegu na 300m;
 • Zuzanna Kowalska (III G) - II miejsce w pchnięciu kulą;
 • Marcel Tkaczyński (III G) - IV miejsce w biegu na 100m i 300m;
 • Dominik Wroniecki (VIII SP) - IV miejsce w pchnięciu kulą.

Prezentacje muzyczne

18 maja 2019r. już po raz osiemnasty w Zespole Szkół w Radzyniu Chełmińskim odbył się Festiwal Piosenki Krajów Unii Europejskiej. Patronat nad festiwalem objęli: Starosta Powiatu Grudziądzkiego i Burmistrz Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński. Festiwalowi towarzyszyły wystawy pod hasłem "Magiczne odkrywanie Europy", przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Dzieci z przedszkola i z młodszych klas szkoły podstawowej uświetniły imprezę pięknymi tańcami.

W kategorii uczniów z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum III miejsce zajęła uczennica naszej Szkoły - Agata Kasprzyk (kl. VII SP), reprezentując Gminny Ośrodek Kultury w Małym Rudniku.

Wycieczka szkolna

21 maja 2019r. uczniowie klas I SP oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego "0" uczestniczyły w nauce zasad bezpiecznego poruszania się po drodze w Miasteczku Ruchu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Grudziądzu.

Sport - LA

21 maja 2019r. na Stadionie Olimpii w Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Trójboju i Czwórboju LA. Reprezentacja dziewcząt z naszej Szkoły zajęła III miejsce.

Indywidualnie III miejsce i brązowe medale zdobyły: Nina Witkowska (VI SP) w rzucie piłeczką palantową i Wiktoria Deptuła (VI SP) w biegu na 60m.

22 maja 2019r. na Stadionie Olimpii w Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w LA. Drużyna naszej Szkoły jak zwykle dzielnie walczyła, uzyskując miejsca medalowe:

 • Wiktoria Groszewska (III G) - I miejsce w biegu na 300m oraz I miejsce w sztafecie szwedzkiej;
 • Zuzanna Kowalska (III G) - III miejsce w pchnięciu kulą.

Doradztwo zawodowe

22 maja 2019r. w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy VIII SP udali się na wycieczkę do zakładu, produkującego podeszwy do obuwia - MSU oraz zakładu, produkującego tekstylne dywaniki samochodowe - P.P.H.U. "Visscher-Caravelle Poland".

Foto

23 maja 2019r. uczniowie klasy III G spotkali się z przedstawicielami Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich, zachęcających do podejmowania nauki na nowo otwieranych kierunkach, związanych z szyciem.

Uczniowie klas VIII SP i III G uczestniczyli również w pokazach z okazji Dni Otwartych w grudziądzkich szkołach średnich.

Warsztaty ekologiczne

23 maja 2019r. odbył się Finał XIII Powiatowych Warsztatów Ekologicznych pod hasłem "Skarby doliny Osy" w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi i roztrzygnięcie konkursów: wiedzowego, fotograficznego i plastycznego. Kiedy grupy "wiedzowe" zmagały się z trudnymi pytaniami konkursowymi, pozostali uczestnicy pracowali nad wspomnieniami z warsztatów. III miejsce w konkursie fotograficznym zajęła Antonina Kubicka (kl. VII SP).

Wycieczka szkolna

24 maja 2019r. członkowie chóru szkolnego udali się na wycieczkę do Torunia. Niewątpliwie największą atrakcją okazał się "Niewidzialny Dom", który pokazuje świat z wyłączeniem zmysłu wzroku, a zajęcia te prowadzą osoby niewidome. Ponadto były lody, "szał zakupów" i dobra zabawa.

Zajęcia edukacyjne

27 maja 2019r. miały miejsce spotkania uczniów z przedstawicielami Fundacji Orange, którzy przeprowadzili zajęcia związane z bezpieczeństwem dzieci w sieci oraz ekologią.

Wycieczka szkolna

28 maja 2019r. uczniowie klas II i III SP pod opieką wychowawczyń odbyli wycieczkę do Torunia.

Święto Szkoły '2019

Święto Szkoły '2019 odbyło się w całości na terenie placówki.

Lednica '2019

1 czerwca 2019r. grupa uczniów pod opieką Pani Justyny Sakry i Pana Wojciecha Kubickiego wzięła udział w XXIII Spotkaniu Młodych w Lednicy.

Konkurs plastyczny

4 czerwca 2019r. nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pn. "Jan Paweł II w oczach dzieci", zorganizowanego dla najmłodszych uczniów przez Pana Katechetę Wojciecha Kubickiego. Najwyższe noty uzyskali:

 • I miejsce - Nikodem Robełek (kl II);
 • II miejsce - Dominik Grajkowski (kl. Ia), Aleks Łepek (kl. Ib), Nikodem Wroniecki (kl. II);
 • III miejsce - Maja Kaczor i Wiktoria Filcek (kl. II);
 • wyróżnienie - Joanna Wardulińska (kl. Ib).

Sport - LA

4 czerwca 2019r. na stadionie Olimpii w Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w Trójboju i Czwórboju lekkoatletycznym. Pomimo osłabienia z racji nieobecności dwóch "mocnych" zawodników drużyny z naszej Szkoły wywalczyły jeden złoty medal (trójbój chł.) i dwa srebrne (czwórbój dz. i czwórbój chł.).

Sport - kolarstwo

6 czerwca 2019r. w Mniszku na boiskach Stali odbyły się Mistrzostwa Powiatu MTB. Drużyna naszej Szkoły zajęła I miejsce. Indywidualnie uczniowie wywalczyli:

 • Igor Pietrzak (kl. Vb) - I miejsce;
 • Wiktoria Deptuła (kl. VI) - II miejsce;
 • Martyna Paprotna (kl. Vb) - III miejsce;
 • Jakub Mielewski (kl. Vb) - III miejsce.

Warsztaty przyrodniczo - techniczne

10 czerwca 2019r. dzieci ze szkół podstawowych z terenu powiatu grudziądzkiego uczestniczyły w warsztatach pn. "Uszyj z nami misia!", podczas których wspólnie szyły misie. Inicjatorem przedsięwzięcia była Fundacja "Pomimo Wszystko", a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Grudziądzu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie naszej Szkoły - Michalina Radacka, Maja Zalewska i Krzysztof Włódyka z klasy Vb, pod opieką Pani Iwony Maciulewicz. Każde dziecko zabrało dla siebie jednego misia, natomiast pozostałe misie trafiły na Odział Chirurgii Dziecięcej Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. Otrzymały je dzieci, które uległy wypadkom komunikacyjnym. Uczestnicy warsztatów zobaczyli również pszczoły, strój pszczelarza i skosztowali pysznego miodziku.

Biwaki i wycieczki szkolne

W dniach 10-12 czerwca 2019r. Szkoła opustoszała...

Uczniowie klas V-VIII SP przebywali na biwaku szkolnym w Jarosławcu, natomiast uczniowie klasy IIIG - na wycieczce w Krakowie.

Wyjechali również młodsi uczniowie: 10 czerwca klasy I do Biskupina, 11 czerwca klasy IV do Bydgoszczy, 12 czerwca klasy V w Bory Tucholskie.

Z uczniami klas Ia i Ib na wycieczkę wyruszyły także dzieci z Oddziału Przedszkolnego "0". W Biskupinie dzieci miały warsztaty garncarskie, gdzie samodzielnie lepiły z gliny. Następnie udały się do Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji, gdzie również zobaczyły ruiny średniowiecznego zamku. Na koniec przejechały się ponownie kolejką do Żnina.

W Bydgoszczy uczniowie klas IVa i IVb własnoręcznie zrobili mydło, poznali historię bydgoskiej "Wenecji", odwiedzili barkę Lemara, wstąpili do Fary i płynęli tramwajem wodnym po Brdzie. Nie zabrakło również pysznych lodów.

Uczniowie klas Va i Vb w bajecznej krainie Borów Tucholskich przeszli ścieżką przyrodniczą, wytyczoną w południowo - wschodniej części Tucholskiego Parku Krajobrazowego nad rzeką Stążką. Obserwowali cudowną roślinność, uciekające sarny i słuchali śpiewu ptaków.

Lider Sportu

11 czerwca 2019r. w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu odbyło się uroczyste podsumowanie szkolnego roku sportowego. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła Gmina Grudziądz, w czym wydatnie pomogli uczniowie naszej Szkoły. Nagrodzeni zostali także liderzy sportu z poszczególnych gmin, którzy pracowali na ten tytuł przez cały rok szkolny. Tytuł Lidera Sportu Gminy Grudziądz uzyskała uczennica klasy III G - Wiktoria Groszewska.

Profilaktyka bez tajemnic

12 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej w Piaskach dla wszystkich uczniów Gminy Grudziądz po raz piąty odbył się konkurs "Profilaktyka bez tajemnic". Jak co roku, przygotowano trzy kategorie tematyczne i wiekowe tak, by każde dziecko mogło nabyć nowe umiejętności oraz wdrażać się do wyrażania swoich poglądów i uzasadniania własnego zdania. Konkurs odbył się we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grudziądzu.

W kategorii klas "0" i I-III SP w konkurencji muzycznej "Zdrowo żyj, z całych sił!" wszystkim uczestnikom przyznano pierwsze miejsca. Naszą Szkołę wspaniale reprezentowali: z grupy "0" - Maja Piotrowska, Natalia Biernath, Marta Mroczkowska oraz z klasy III - Virginia Jones, Natalia Dziubak i Błażej Mirodka.

Uczniowie klas VII-VIII SP i gimnazjów przygotowywali reklamę społeczną "Uzależnienia - nie bądź obojętny!". Uczniowie z klasy VII - Antonina Kubicka, Miłochna Wiśniewska oraz Szczepan Łukasik zdobyli I miejsce.

Innowacja pedagogiczna

Uczniowie klas I SP wraz z wychowawczyniami podsumowali pierwszy rok innowacji pedagogicznej pn. "Poznaję Rozumiem Tworzę".

Karta rowerowa

W drugim tygodniu czerwca 2019r. na terenie Szkoły odbył się egzamin na kartę rowerową pod nadzorem Straży Miejskiej i Ośrodka Szkolenia Kierowców World w Grudziądzu.

Pożegnania nadszedł czas...

14 czerwca 2019r. po raz ostatni w bieżącym roku szkolnym spotkali się członkowie chóru szkolnego.

17 czerwca 2019r. w sali GOK w Małym Rudniku odbyła się uroczystość pożegnalna uczniów klas VIII SP i IIIG. Swoich wychowanków żegnały wychowawczynie - Pani Marlena Szwaba-Wiśniewska i Pani Justyna Sakra. Do prawie już absolwentów zwrócił się również Pan Dyrektor. Jak zawsze przy takich okazjach, nie zabrakło chwil wzruszenia... Po części "oficjalnej" nastąpiła zabawa taneczna.

18 czerwca 2019r., w przeddzień zakończenia roku szkolnego, uczniowie Szkoły udali się do kaplicy w Wałdowie Szlacheckim na mszę św., kończącą rok katechetyczny. Po powrocie do Szkoły wraz z wychowawcami porządkowali sale lekcyjne oraz urządzili "śniadanie na trawie".

Gminne zakończenie roku szkolnego

19 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej w Mokrem odbyło się gminne zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Najlepsi z najlepszych zostali uhonorowani przez Wójta Gminy Grudziądz stypendium naukowym i/lub sportowym. Na uroczystość uczniowie zostali zaproszeni wraz z rodzicami, którzy również odebrali gratulacje.

Zakończenie roku szkolnego

19 czerwca 2019r. odbyły się uroczystości, kończące rok szkolny 2018/2019. Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu, sporcie, czytelnictwie czy aktywności społecznej otrzymali nagrody książkowe, wszyscy zaś - świadectwa ukończenia klasy czy Szkoły. Życzenia zdrowych i pogodnych wakacji złożyli uczniom nauczyciele, zaś wszystkim - przedstawicielka Rady Rodziców, Pani Joanna Gołębiowska.

Półkolonie w Szkole

W dniach 5-9 sierpnia 2019r. w Szkole miały miejsce półkolonie, odbywające się pod hasłem "W pięć dni dookoła świata".

Dzień 1 - Wyruszyliśmy już w naszą podróż - solidnie przygotowani, z globusem i mapą, z zapałem i zachwytem nad pięknem naszej planety. Już w pierwszy dzień naszej podróży powstała z nas niezła drużyna, zobaczymy, co będzie dalej. Odezwiemy się z trasy, jak znajdziemy chwilę na oddech i kawałek internetu Ahoj, przygodo!

Dzień 2 - Dziś przemierzaliśmy Afrykę. Żółtą, złotą, zieloną i niebieską - Afrykę wielu kolorów i kontrastów. Podróżowaliśmy autobusem i pociągiem, towarzysząc Simbie w odkrywaniu swojej tożsamości i walce o swoją ziemię. Zasiedliśmy do długiego, specjalnie dla nas ustawionego stołu na uczcie - każdy zjadł swojego ulubionego naleśnika, były pyszne! Nie było za dużo czasu na zdjęcia, bo lody, bo zabawy afrykańskie, bo bitwa na banany, bo Masajowie, bo utrwalanie wspomnień z Afryki... Zmęczeni... Dobranoc!

Dzień 3 - Azja zaskoczyła nas bogactwem kolorów, zapachów i smaków. Próbowaliśmy dzisiaj wielu nowych rzeczy: w laboratorium i w kuchni indyjskiej. Nie możemy się połapać w przyprawach i ziołach, ale będziemy się z nimi powoli zaprzyjaźniać. Widzieliśmy na własne oczy to, że woda wędruje oraz to, że kwiaty się najpierw piecze, a dopiero potem sadzi. Ziemia jest cudowna: sama produkuje dla nas lekarstwa i smaki, pozwala ulepić z siebie naczynie - dzieło sztuki albo fantastyczne kwiaty, które u niesamowitych Państwa Mikulskich kwitną przez cały rok... Ach, Azja, Indie, cuda...

Dzień 4 - Indianie okazali się bardzo przyjaźni i zachwycili nas swoimi umiejętnościami tropienia. Cały dzień tropiliśmy z nimi. W mieście szukaliśmy śladów historii, czytaliśmy dzieje miasta z jego murów, cegieł i średniowiecznych graffiti. Znaleźliśmy rewelacyjne lody i super pizzę, magnesy na lodówkę i Kopernika, który okazał się inżynierem i ekonomistą. Wiemy, gdzie w Grudziądzu można wypatrzeć lwa i kto najlepiej szkolił konie. Na koniec, kiedy posiedliśmy sztukę dmuchania ze śmiercionośnych dmuchawek z jadem żaby z Amazonii okazało się, że tak naprawdę dotarliśmy na nowy kontynent. I nie kpijcie z nas, żeśmy odkryli Amerykę, bo z nas już prawdziwi Indianie i wiemy też, jak łapać sny i marzenia!

Dzień 5 - Dziś poznawaliśmy kontynent tak różny od pozostałych, że mógłby być inną planetą. Australia - najbardziej niezwykłe miejsce na Ziemi. Nie mogliśmy przywieźć ze sobą żadnego jedzenia, niczego, co mogłoby zaszkodzić unikalnym gatunkom zwierząt i roślin występujących tylko tam. Oglądaliśmy kangury, koale, diabły tasmańskie, emu, krokodyle, psy dingo, wombaty i inne cuda, przysłuchując się niezwykłym dźwiękom Didgeridoo. Wielka Rafa Koralowa podbiła nasze serca na zawsze... Uczyliśmy się aborygeńskich wzorów, którymi udekorowaliśmy nasze bumerangi. Jeśli chodzi o rzucanie bumerangiem, to spieszymy z informacją, że pięknie leci, ale jeszcze nie zawsze wraca... To nic, i tak będzie pamiątką z tej wyprawy. Wracamy, chyba bardziej otwarci na inne, nowe i nieznane.

A podróż tak naprawdę nigdy się nie kończy, zawsze jest coś do odkrycia!