banner

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2019r. odbyła się msza św., inaugurująca rok katechetyczny 2019/2020, a po niej, w ramach obchodów 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej, uczniowie z rodzicami i nauczycielami uczcili pamięć jej ofiar poprzez wzięcie udziału w "Marszu dwóch pomników", zorganizowanym przez harcerzy. Po złożeniu kwiatów przy obelisku pułkownika Konstantego Druckiego-Lubeckiego nastąpiło wspólne przejście do pomnika pamięci ofiar II wojny św. w Białym Borze.

2 września 2019r. w Szkole odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020.

Uczniów i pracowników Szkoły powitała Pani Wicedyrektor Dorota Pawlikowska-Gralla.

Program artystyczny przygotowali uczniowie pod kierunkiem P. Marleny Szwaba-Wiśniewskiej, zaś dla uczniów najmłodszych - drugoklasiści pod kierunkiem P. Anity Wesołowskiej i Lucyny Małeckiej.

Innowacja pedagogiczna

Uczniowie klas II wraz z wychowawczyniami kontynuowali realizację innowacji pedagogicznej pn. "Poznaję Rozumiem Tworzę".

Zajęcia pozalekcyjne

9 września 2019r. odbyło się spotkanie z instruktorami, prowadzącymi w bieżącym roku szkolnym zajęcia pozalekcyjne z możliwością bezpośredniej konsultacji oraz zapisania dziecka na zajęcia. W ofercie m.in. koło fotograficzne, artystyczne (malarstwo), rytmika, nauka gry na instrumencie, drużyna zuchowa i harcerska, chór, basen (dla kl. III), a także zajęcia edukacyjne z klockami lego i robotyka (dla dzieci 3-12 lat), prowadzone przez firmę "Edukido" z Grudziądza.

Koło teatralne

13 września 2019r. odbyły się pierwsze zajęcia koła teatralnego pod kierunkiem Pań Marleny Szwaby-Wiśniewskiej i Magdaleny Krupińskiej. Uczestnicy wzięli udział w zajęciach z emisji głosu i dykcji. Nie zabrakło krótkich scenek teatralnych.

Warsztaty chemiczne

W dniach 14-15 września 2019r. w Szkole gościli wolontariusze Fundacji Przyszłość W Nauce, którzy zaprosili uczniów klas VI-VIII na ciekawe zajęcia z chemii, połączone z pokazami i doświadczeniami chemicznymi. Uczestnicy warsztatów poznawali tajniki chemii ogólnej, fizycznej i organicznej. Prawdziwą gratką była analiza jakościowa związków nieorganicznych, wykonana przez nich pod fachową opieką wolontariuszy.

Wydarzenie koordynowały Panie Anna Lewandowska-Czarnecka i Agnieszka Dolna.

Trochę historii...

17 września 2019r. odbył się apel z okazji 80 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939r. Uczniowie klasy Vb wraz z wychowawcą, w imieniu całej społeczności szkolnej, zapalili znicze przy obelisku, oddając hołd poległym.

W kinie

20 września 2019r. uczniowie klas IV-V udali się do grudziądzkiego kina "Helios" na film animowany pt. "Wyprawa Magellana".

Podróże z Patronem

W dniach 20-21 września 2019r. odbyła się coroczna wycieczka do Warszawy.

Sport - biegi przełajowe

25 września 2019r. na obiekcie G.O.W. "Delfin" odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dzieci i Młodzieży. Zawodnicy mieli do pokonania 10 pętli o długości 800m. Uczniowie naszej Szkoły zajęli miejsca na podium:

 • I miejsce - drużyna dziewcząt (rocznik 2007 i młodsze)
 • I miejsce - drużyna chłopców (rocznik 2007 i młodsi)
 • II miejsce - drużyna chłopców (rocznik 2006-2005)

Sprzątanie świata i nie tylko

26 września 2019r. uczniowie Szkoły podjęli akcję "Sprzątanie świata", zbierając śmieci na terenie Szkoły i okolicy.

Dla części uczniów zwieńczeniem trudu sprzątania było przygotowanie, upieczenie i zjedzenie pieczonego ziemniaka.

Dzień Wariacji

27 września 2019r. uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Wariacji. Tego dnia dzieci ubrały się bardzo kolorowo i wymalowały twarze w barwne wzorki.

Warsztaty fotograficzne

28 września 2019r. odbyły się zajęcia koła fotograficznego pod hasłem "Zwiastuny jesieni".

Sport - biegi przełajowe

30 września 2019r. na obiekcie G.O.W. "Delfin" odbyły się Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Przedstawiciele poszczególnych gmin powiatu grudziądzkiego biegali w dwóch kategoriach wiekowych na dystansie 10x800 metrów. Gminę Grudziądz reprezentowały szkoły w Wałdowie Szlacheckim, Nowej Wsi, Sztynwagu.

Uczniowie naszej Szkoły zajęli miejsca na podium:

 • I miejsce - drużyna chłopców (rocznik 2007 i młodsi)
 • III miejsce - drużyna dziewcząt (rocznik 2007 i młodsze)

Zawody były inauguracją sportowego roku szkolnego w powiecie grudziądzkim.

Opowieści z Afryki

3 października 2019r. Szkołę odwiedził misjonarz, Brat Zdzisław z Rwandy. Opowiadał uczniom, jak wygląda życie i nauka dzieci w Afryce.

Harcerskie życie

3 października 2019r. odbyła się pierwsza w bieżącym roku szkolnym zbiórka Drużyny Zuchowej "Elfy".

Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019r. miało miejsce w Szkole matematyczne wydarzenie - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie, pod kierunkiem Pani Magdaleny Kruzel-Klauza, doskonale bawili się, sprawdzając swoje matematyczne umiejętności.

Sport - kolarstwo

W dniach 1 i 7 października 2019r. odbyła się jesienna edycja Mistrzostw Gminy Grudziądz w Kolarstwie Górskim. Uczniowie naszej Szkoły zajęli miejsca na podium:

 • Dziewczęta
  • Wiktoria Załęska - I miejsce w klasyfikacji klas VI
  • Marcelina Paprotna - II miejsce w klasyfikacji klas VI
  • Nina Witkowska - II miejsce w klasyfikacji klas VII
  • Wiktoria Deptuła - III miejsce w klasyfikacji klas VII
 • Chłopcy
  • Wiktor Gołębiowski - I miejsce w klasyfikacji klas IV
  • Dawid Wiecki - III miejsce w klasyfikacji klas V
  • Igor Pietrzak - I miejsce w klasyfikacji klas VI
  • Jakub Mielewski - III miejsce w klasyfikacji klas VI
  • Kacper Warduliński - I miejsce w klasyfikacji klas VII

W klasyfikacji generalnej nasza Szkoła zajęła I miejsce.

Sport - piłka nożna

4 października 2019r. na boisku GOK w Małym Rudniku odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w Piłce Nożnej Chłopców. Drużyna młodszych chłopców (rocznik 2007 i młodsi) z naszej Szkoły zajęła I miejsce.

8 października 2019r. odbyły się rozgrywki powiatowe, w których drużyna chłopców również zdobyła zwycięstwo, uzyskując tym samym awans do rozgrywek wojewódzkich.

Sport - kolarstwo

10 października 2019r. w Ośrodku Delfin w Białym Borze odbyły się Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w Kolarstwie MTB. Naszą Szkołę reprezentowało 16 uczniów, którzy wchodzili w skład reprezentacji Gminy Grudziądz. Indywidualnie Mistrzami Powiatu w swoich kategoriach wiekowych zostali: Igor Pietrzak (VIb) i Kacper Warduliński (VII). III miejsce zajęła Wiktoria Załęska (VIb).

Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2019r. miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, a członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali koncert życzeń dla nauczycieli.

Pasowanie "pierwszaków"

11 października 2019r. odbyło się Pasowanie Uczniów Klasy I, w obecności rodziców i uczniów klas II-III, pod kierunkiem Pani Anny Freli.

JP2

16 października 2019r. odbył się apel z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II, przygotowany przez uczniów klasy Vb pod kierunkiem Pana Wojciecha Kubickiego.

Sport - biegi przełajowe

16 października 2019r. w Myślęcinku pod Bydgoszczą odbyły się Zawody Wojewódzkie w Biegach Przełajowych. Tym razem uczniowie naszej Szkoły nie stanęli na podium, ale sam fakt startu w etapie wojewódzkim był sporym sukcesem.

W kinie

17 października 2019r. uczniowie klas VII-VIII udali się do grudziądzkiego kina "Helios" na seans filmu "Piłsudski".

Sport - piłka nożna

17 października 2019r. w Bydgoszczy odbyły się ćwierćfinały Kujawsko - Pomorskich Igrzysk Dzieci - Piłka Nożna Chłopców. Drużyna naszej Szkoły uzyskała IV lokatę.

Warsztaty fotograficzne

18 października 2019r. odbyły się zajęcia koła fotograficznego. Zainspirowani jesienią, uczniowie próbowali sił w makrofotografii oraz fotografii portretowej.

Prezentacje muzyczne

18 października 2019r. w Domu Kultury w Wąbrzeźnie odbył się Ogólnopolski Konkurs Pieśni Religijnej "Sakrosong", w którym nasza uczennica Agata Kasprzyk (VIII) zdobyła II miejsce.

Agata otrzymała również podziękowanie za udział w koncercie jesiennym razem z zespołem TiM działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury pod opieką pani Doroty Berent. Koncert był upominkiem młodych wokalistów dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grudziądzu przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "To-My".

W kinie

23 października 2019r. uczniowie klas drugich i Vb byli w grudziądzkim kinie Helios na filmie "Był sobie pies 2".

Sport - piłka ręczna

W dniach 21 i 24 października 2019r. na hali w Mokrem odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz (Igrzyska Młodzieży) w piłce ręcznej.

Drużyna chłopców zajęła II miejsce, uzyskując tytuł Vice Mistrzów Gminy.

Obie drużyny dziewcząt po zaciętej walce zakończyły rozgrywki na IV miejscu.

Integracja klasowa

24 października 2019r. uczniowie klasy Vb wraz z wychowawcą spotkali się w grudziądzkim "Radzie" na kręglach. Oprócz dobrej zabawy była też pyszna pizza.

W teatrze

26 października 2019r. odbył się pierwszy wspólny wyjazd rodziców i uczniów w ramach akcji "Mamo, Tato zabierz mnie do teatru". Dzieci wraz z rodzicami gościły w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu, gdzie wszyscy obejrzeli spektakl "Czerwony Kapturek".

Warsztaty plastyczne

Od września 2019r. odbywają się w Szkole zajęcia plastyczne, prowadzone przez Panią Magdalenę Klimkiewicz.

Foto

Akcja charytatywna

W październiku 2019r. uczniowie uczestniczyli w zainicjowanej przez Radę Gminy Grudziądz akcji "Zbieramy karmę dla zwierząt w schronisku w Węgrowie". W Szkole zebrano 130 kg karmy suchej i 43 kg karmy mokrej. Całość została przekazana do schroniska.

Ocalić od zapomnienia

W dniach poprzedzających Święto Zmarłych uczniowie zajęli się porządkowaniem terenu wokół Miejsc Pamięci Narodowej w okolicy Szkoły. Zapalili też znicze, by uczcić pamięć zmarłych.

Serce dla Inki

31 października 2019r. w Szkole odbyło się spotkanie uczniów klas VI-VIII z Panem Dyrektorem Krzysztofem Sulerzyckim, który przedstawił uczniom sylwetkę Danuty Siedzikównej ps. Inka.

Sport - piłka ręczna

5 listopada 2019r. na hali w Mokrem odbyły się Mistrzostwa Gminy chłopców w piłce ręcznej. Drużyna naszej Szkoły zajęła II miejsce, zdobywając Vice Mistrzostwo Gminy Grudziądz.

19 dni...

8 listopada 2019r. rozpoczęły się w Szkole działania w ramach kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży".

Święto Niepodległości

8 listopada 2019r. odbyły się akademie z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Dla najmłodszych akademię przygotowali uczniowie klas I i IV pod kierunkiem Pani Anny Freli, natomiast montaż poetycko - muzyczny dla starszych przygotowano pod kierunkiem Pani Bożeny Abramek.

11 listopada 2019r. członkowie Pocztu Sztandarowego naszej Szkoły brali udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości na Rynku Głównym w Grudziądzu.

Szwecja z klasą

W miesiącach jesiennych 2019r. uczniowie klasy VII z wychowawcą realizowali projekt konkursowy ogłoszony przez Szwecja z klasą.

19 dni...

14 listopada 2019r. odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VIII z Panem Łukaszem Piekarskim.

Harcerskie życie

23 listopada 2019r. pod wyjątkowym dębem, w nocnej scenerii i przy blasku ognia czworo harcerzy założyło na ramiona zielone sznury. Od tego dnia druhna Dorota Kurdziel i druhna Paulina Szewa są przybocznymi 52 TDH "Remus", a druhna Zuzanna Rejowska wraz z druhem Mateuszem Majorkiewicz są przybocznymi 52 DSH "Remus".

Sport - kolarstwo

Podczas dwudniowych zawodów w Poszukiwaniu Olimpijczyków w Pruszkowie zawodnicy UKS ORION Ruda Gmina Grudziądz zdobyli 8 medali, w tym uczniowie naszej Szkoły - Igor Pietrzak i Jakub Mielewski (klasa VIb).

Na ludowo

Na ludowo

25 listopada 2019r. w Szkole odbył się koncert pod hasłem "Na ludowo". Wystąpił chór szkolny pod kierunkiem P. Krzysztofa Zaremby oraz członkowie Koła Teatralnego pod kierunkiem PP. Marleny Szwaby-Wiśniewskiej i Magdaleny Krupińskiej. Dodatko było można podziwiać twórczość Pani Danuty Styperek oraz zakupić kartki świąteczne, wykonane ręcznie przez uczniów.

Listopad - migawki z lekcji i zajęć

Klasa VII zainspirowana lekturą "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" przygotowała interpretację wybranych wierszy i fragmentów powieści. Wszyscy uczniowie poczuli się jak członkowie tajnego stowarzyszenia.

Podczas realizacji projektu na lekcji geografii uczniowie klasy Vb przedstawili propozycje zmian wokół Szkoły. Ciekawe rozwiązania, tereny zielone, rekreacyjne, atrakcyjne boisko...

Klasa III pracowała nad ważnym tematem "Umiejętności".

Zajęcia plastyczne z Panią Magdalenę Klimkiewicz.

Andrzejki

28 listopada 2019r. uczniowie świętowali tradycyjne Andrzejki. Były wróżby, zabawy, dyskoteka oraz kawiarenka ze słodkościami.

Harcerskie życie

1 grudnia 2019r. harcerze rozpoczęli przygotowania do odebrania Betlejemskiego Światła Pokoju.

Akcja charytatywna

W listopadzie 2019r. uczniowie uczestniczyli w akcji "Świąteczna Zbiórka Żywności".

Wycieczka szkolna

4 grudnia 2019r. uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Gdańska, gdzie odwiedziły Wielką Fabrykę Elfów.

Kilka dni później na taką samą wycieczkę wyjechali uczniowie klas IV-V.

Konkurs plastyczny

W listopadzie 2019r. odbyły się w Szkole eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom". Spośród wielu prac wyłoniono 12, które wzięły udział w etapie gminnym, rozstrzygniętym 5 grudnia 2019r.

Kilka dni później (17.12.2019) przedstawiciele Urzęgu Gminy Grudziądz wręczyli nagrody laureatom:

 • grupa przedszkolna
  • I miejsce - Jan Sobociński
  • II miejsce - Wiktoria Lizakowska
 • klasy I-III
  • III miejsce - Paulina Behrendt (I)
  • wyróżnienie - Maja Stempska (III)
 • klasy IV-VI
  • wyróżnienie - Oliwia Wesołowska (VIb)
 • klasy VII-VIII
  • III miejsce - Julia Kwiatkowska (VII)

Praca plastyczna Mai Stempskiej została również wyróżniona na poziomie etapu powiatowego.

Mikołajki

6 grudnia 2019r. nie zabrakło słodkich upominków od świętego Mikołaja, które rozdawali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Mikołajkowy Konkurs Czytelniczy

6 grudnia 2019r. odbył się szkolny konkurs pięknego czytania i opowiadania pod hasłem "Świat dziecka".

Grudzień - migawki z lekcji i zajęć

Uczniowie klasy VIa pożegnali się z powieścią "W pustyni i w puszczy" pięknie czytając i interpretujac wybrane przez siebie fragmenty. Dzięki lekturze mogli odbyć niezwykłą podróż po Afryce. Wraz z dzielnym Stasiem i małą Nel wędrowali od Port Saidu do Mombasy, odkrywali egzotyczne smaki owoców - słodkich fig i daktyli.

Uczniowie klas V na lekcji biologii prezentowali wykonane samodzielnie modele komórek.

Sport - tenis stołowy

9 grudnia 2019r. na hali w Sztynwagu odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w Tenisie Stołowym. Naszą Szkołę reprezentowali: Antoni Dąbrowski i Maciej Mróz (VIII) oraz Joanna Ślizewska i Emila Janicka (VIII). Chłopcy zajęli I miejsce, zostając Mistrzami Gminy, natomiast dziewczęta zakończyły turniej na V miejscu.

Szkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

13 grudnia 2019r. nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Wzięło w nim udział wielu uczniów z klas I-III, którzy z pomocą swoich Rodziców wykonali świąteczne szopki.

Spośród wielu prac nagrodzono:

 1. Oliwier Czepłowski (I)
 2. Nikodem Lachowski (I) i Nikodem Robełek (III)
 3. Joanna Wardulińska (IIb)
 • wyróżnienia - Agata Libera (IIb), Izabela Michna (III), Maciej Mirodka (IIb)

Część prac wzięła udział w konkursie gminnym, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Małym Rudniku. Ogłoszenie wyników nastąpiło 15 grudnia 2019r. podczas Wieczoru Wigilijnego:

 1. Nikodem Robełek (III)
 2. Oliwier Czepłowski (I)
 • wyróżnienie - Joanna Wardulińska (IIb)
Foto

Warsztaty fotograficzne

14 grudnia 2019r. w atelier "W moim pałacu" w Klęczkowie odbyły się kolejne warsztaty fotograficzne, podczas których członkowie Koła Fotograficznego robili świąteczne zdjęcia i poznawali tajniki studyjnego oświetlenia.

Sport - tenis stołowy

17 grudnia 2019r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Grudziądzkiego w Tenisie Stołowym. Drużyna z naszej Szkoły w składzie: Antoni Dąbrowski i Maciej Mróz (VIII) zajęła II miejsce w kategorii rocznik 2005-2006.

Wieczór wigiliny

18 grudnia 2019r. w restauracji "Spiżarnia" w Białym Borze odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli uczniowie, pracownicy Szkoły, Rodzice oraz zaproszeni Goście. Wieczór przy wspólnym stole oraz opłatku umilił występ członków Koła Teatralnego pod kierunkiem PP. Marleny Szwaby-Wiśniewskiej i Magdaleny Krupińskiej oraz koncert szkolnego chóru pod kierunkiem Pana Krzysztofa Zaremby z towarzyszeniem Pani Grażyny Rutkowskiej-Kusy - aktorów Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu.

Wigilia w Szkole

20 grudnia 2019r. miały miejsce w Szkole uroczystości wigilijne. Oprócz jasełek, przygotowanych przez uczniów klasy III (dla klas I-III) oraz członków Koła Teatralnego (dla klas IV-VIII) oraz rozstrzygnięcia konkursów świątecznych odbyły się spotkania klasowe.

Dzięki harcerzom zagościło w Szkole Betlejemskie Światło Pokoju.

Dzięki harcerzom zagościło w Szkole Betlejemskie Światło Pokoju.

Harcerskie życie

20 grudnia 2019r. harcerze śpiewali na grudziądzkim Rynku i rozdawali Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom.

Następnego dnia spotkali się na wigilijnej zbiórce, podczas której szukali Rudolfa, robili ozdoby świąteczne, spisywali wigilijne menu, śpiewali pastorałki.

Sport - piłka siatkowa

8 stycznia 2020r. na hali w Sztynwagu odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz Dzieci w Piłce Siatkowej. Naszą Szkołę reprezentowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Po bardzo ciężkich zmaganiach chłopcy zdobyli brązowy medal, a dziewczynki zajęły IV miejsce.

10 stycznia 2020r. na hali sportowej w Mokrem odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz Grudziądz Młodzieży w Piłce Siatkowej. Reprezentacja naszej Szkoły, w skład której wchodziły dziewczęta z klasy VII i VIII, zajęła III miejsce, zdobywając brązowy medal.

Idziemy kolędować

Idziemy kolędować

10 stycznia 2020r. w grudziądzkim Klubie "Akcent" odbył się trzeci już w tym miejscu Koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu chóru szkolnego "Serduszka" pod kierunkiem P. Krzysztofa Zaremby i Koła Teatralnego pod kierunkiem PP. Marleny Szwaby-Wiśniewskiej i Magdaleny Krupińskiej. Imprezę uświetnił występ zespołu "Synowie" z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

Z tym samym koncertem uczniowie wystąpili 19 stycznia 2020r. na scenie Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" w Toruniu.

W teatrze

15 stycznia 2020r. uczniowie klas IV-VI obejrzeli w grudziądzkim teatrze przedstawienie pt. "Chłopcy z Placu Broni" na podstawie powieści Ferenca Molnára.

Sport - tenis stołowy

13 stycznia 2020r. w Laskowicach odbyły się ćwierćfinały Kujawsko - Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W tenisie stołowym chłopców I miejsce zajęła drużyna z naszej Szkoły w składzie: Antoni Dąbrowski i Maciej Mróz (VIII).

21 stycznia 2020r. w Chełmnie odbyły się półfinały wojewódzkie, podczas których chłopcy wywalczyli IV miejsce.

Styczeń - migawki z lekcji i zajęć

Uczniowie klasy VIb podsumowali pracę z powieścią "W pustyni i w puszczy" - czytali najciekawsze fragmenty lektury i częstowali się egzotycznymi owocami.

Uczniowie klasy Vb podczas zajęć z wychowawcą budowali relacje koleżeńskie.

Miniprojektem teatralnym klasa Va zakończyła pracę z lekturą "Opowieści z Narnii".

Zajęcia plastyczne z Panią Magdalenę Klimkiewicz.

Uczniowie klasy Vb pożegnali się z magiczną Narnią, wcielając się w role bohaterów.

Dzień Babci i Dziadka

W dniach 20-23 stycznia 2020r. uczniowie klas I-III zaprosili Babcie i Dziadków na uroczystości, podczas których zaprezentowali programy artystyczne i złożyli Seniorom życzenia z okazji Ich święta.

100 rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy

23 stycznia 2020r. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w obchodach 100 rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy.

Najstarsi, pod opieką nauczycieli, przeszli w "Błękitnym Marszu" od budynku Starostwa Powiatowego do Rynku Miejskiego, gdzie odbyły się główne uroczystości.

Zgromadzeni tam przedstawiciele władz, delegaci wielu szkół i organizacji oraz mieszkańcy obejrzeli inscenizację, opowiadającą o wydarzeniach stycznia 1920r. w Grudziądzu, a następnie odbyła się część oficjalna, podczas której wartę honorową pełnił między innymi szkolny Poczet Sztandarowy.

W międzyczasie uczniowie wszystkich klas wzięli udział w grze miejskiej, przygotowanej przez PP. Monikę Dbrzeniecką i Bożenę Abramek, mającej na celu utrwalenie wiedzy o Grudziądzu i jego historii. Na zakończenie wszyscy posilili się pyszną pizzą :)

Noc z eksperymentami

24 stycznia 2020r. miała miejsce w Szkole niecodzienna impreza. O godz. 18:00 uczniowie spotkali się z Paniami Agnieszką Dolną i Anną Lewandowską - Czarnecką na warsztatach, podczas których wykonywali ciekawe doświadczenia chemiczne i biologiczne, bawiąc się doskonale do... 8:00 dnia następnego.

Trochę historii...

24 stycznia 2020r. w Szkole odbyło się spotkanie uczniów klas VII-VIII z Panem Dyrektorem Krzysztofem Sulerzyckim, który opowiedział uczniom o historii obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau w świetle 75 rocznicy jego wyzwolenia.

Harcerskie życie

25 stycznia 2020r. druhna Ewelina Majorkiewicz została Komendantką V Szczepu "Żywioły" im. phm. Tadeusza Maślonkowskiego "Sosny".

Warsztaty literackie

11 lutego 2020r. w Szkole odbyły się warsztaty literackie, przeprowadzone przez wykładowcę z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika pod patronatem Kuratorium Oświaty w Toruniu.

Uczestniczyli w nich uczniowie klas VI-VIII. Pracowali w dwóch grupach nad interpretacją fragmentów lektur szkolnych oraz tekstów noblistki P. Olgi Tokarczuk, wypowiadali się na temat swoich oczekiwań w wyborze literatury.

Walentynki

13 lutego 2020r. odbyła się dyskoteka szkolna z okazji trwającego karnawału, ale też zbliżających się Walentynek.

Przedstawienie profilaktyczne

17 lutego 2020r. w Szkole gościli aktorzy ze Studia Artystycznego "Akada" w Suwałkach. Zaprezentowali uczniom klas I-III i przedszkolakom przedstawienie pt."Trudna droga do zwycięstwa, czyli kilogramy szczęścia", mające charakter profilaktyczny, które bardzo podobało się dzieciom.

Bal karnawałowy

19 lutego 2020r. odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III.

Dzień Języków Obcych

20 lutego 2020r. uczniowie klas IV-VIII wybrali się w "podróż po krajach świata" w ramach Dnia Języków Obcych. W poszczególnych klasach, reprezentujących wylosowany kraj, można było zapoznać się z informacjami na temat tegoż państwa, posłuchać muzyki, obejrzeć fotografie i obrazy, a także zjeść charakterystyczne przysmaki.

Trochę historii...

20 lutego 2020r. gościła w Szkole mała grupa rekonstrukcji historycznej "Rekonstrukto" z pokazem pt. "Wrzesień '39". Uczniowie poznali historię wojskowości, niuanse związane z wyposażeniem żołnierza, próbowali porozumiewać się w maskach wojskowych i przekonali się, że w mundurze im do twarzy.

Warsztaty fotograficzne

22 lutego 2020r. odbyły się kolejne warsztaty fotograficzne. Uczestnicy, pomimo deszczowej pogody, szukali w lesie nadchodzącej wiosny.

Luty - migawki z lekcji i zajęć

Zajęcia plastyczne z Panią Magdalenę Klimkiewicz.

Uczniowie klasy VIa przenieśli się do świata fantasy - czytali najciekawsze fragmenty lektury "Hobbit". W wyobrażaniu sobie tych fantastycznych miejsc i niesamowitych przygód pomogly elementy kostiumu i przygotowane rekwizyty. Nikodem to prawie Bilbo Baggins :)

Pasowanie na czytelników

28 lutego 2020r. uczniowie klasy I zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Pasowania, w obecności wychowawczyni P. Anny Freli, nauczycieli i uczniów klas II-III, dokonała Pani Dyrektor Dorota Pawlikowska - Gralla przy asyście bibliotekarki, Pani Małgorzaty Kowalewskiej.

Przed aktem pasowania pierwszacy wysłuchali tekstów, traktujących o książkach, przede wszystkim o tym, jak należy się z nimi obchodzić. Rozwiązywali też zagadki, dotyczące tytułów znanych baśni. Montaż tekstów przygotowali uczniowie klasy VIb pod kierunkiem bibliotekarki.

Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz owoce. Po uroczystości udali się z wychowawczynią do biblioteki, gdzie wypożyczyli pierwsze książki.

Warsztaty plastyczne

Luty 2020r. - zajęcia plastyczne z Panią Magdalenę Klimkiewicz.

Harcerskie życie

29 lutego 2020r. harcerze i zuchy spędzili na turnieju gier planszowych.

Na kolejnej zbiórce uczyli się trudnej sztuki musztry, dowiedzieli się wszystkiego o umundurowaniu oraz odpowiednim zachowaniu na apelu.

Serce dla Inki

1 marca 2020r., przy okazji obchodzonego Dnia Żołnierzy Wyklętych, w Szkole odbyła się wieczornica harcerska, wieńcząca akcję "Serce dla Inki".

Gminny Konkurs Recytatorski

5 marca 2020r. odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego.

Zajęcia edukacyjne

5 marca 2020r. dziewczęta z klas VI spotkały się z przedstawicielką firmy Always, realizującej projekt "Między nami kobietkami". Spotkanie dotyczyło okresu dojrzewania, zmian w tym okresie, higieny, stosowania środków higienicznych.

Rekrutacja do szkół średnich

5 marca 2020r. z uczniami klasy VIII spotkali się przedstawiciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego z Chełmna w celu zaprezentowania swojej placówki.

Konkurs matematyczny

6 marca 2020r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Galileo", organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej. Wzięli w nim udział uczniowie klas VII (10 osób) i VIII (10 osób). Najwyższe wyniki osiągnęli:

 • kl. VII - Julia Czerwińska - 25 miejsce w kraju
 • kl. VIII - Maciej Mróz - 16 miejsce w kraju

Konkurs plastyczny

W marcu odbyły się w Szkole eliminacje do konkursu plastycznego pn. "Księżyc", którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 16 w Grudziądzu. Najlepsze prace, przekazane organizatorowi, wykonali:

 • Natalia Biernath (I)
 • Łukasz Biernath (Va)
 • Karolina Jankowska, Zuzanna Kleczkowska, Nadia Wesołowska, Dawid Wiecki (Vb)
 • Luiza Kawalec (VIa)
 • Marcelina Paprotna, Martyna Paprotna (VIb)

Koronawirus

Od dnia 12 marca 2020r. zostały zawieszone w Szkole zajęcia dydaktyczno - wychowawcze z powodu epidemii wirusowej.

Zdalna Szkoła

Od 16 marca 2020r. zaczęły odbywać się zdalne zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem różnych dostępnych sposobów komunikacji na odległość. Powstała m.in. strona, zawierająca komunikaty i dodatkowe materiały edukacyjne.

Szkoła w Minecraft

W marcu 2020r., po kilku dniach od zamknięcia Szkoły, uczniowie udowodnili, że czas spędzany przed ekranem może być konstruktywną pracą zespołową - mimo, że na odległość. Połączone siły klas VIII i VII wykorzystały popularną grę Minecraft, która może służyć nawet jako platforma edukacyjna, do stworzenia wirtualnej kopii naszej Szkoły.

Twórcy:

 • Marcin Ryznar - główny pomysłodawca oraz inspektor przedsięwzięcia;
 • Jakub Kraśniewski i Kacper Warduliński - główni budowniczy;
 • Jędrzej Krzyżykowski i Patryk Rożek - pomocnicy, współpracownicy.

Warsztaty fotograficzne

Już w marcu 2020r. opiekunka Koła Fotograficznego, P. Justyna Gross, zachęciła uczniów do szukania "pięknych, optymistycznych rzeczy pod stopami" oraz wykonywania i przysyłania zdjęć. Zaoferowała również pomoc i doradztwo.

Zajęcia wirtualnego Koła Fotograficznego zaowocowały wieloma, pięknymi fotografiami, wykonywanymi w kolejnych tygodniach kwarantanny.

Zdalna Szkoła - marzec - migawki z lekcji i zajęć

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - klasa VIb w swoich domach w geście solidarności prezentowała się znakomicie!!!

Eksperymentalna uprawa fasoli Oskara F. z klasy III.

Desery Izy M. z klasy III i dekoracje Wiktora G. z klasy IV.

Wiosna, wiosna, ach to Ty - uczniowie klasy IIb wykonali prace plastyczne w dowolnej technice.

Wypieki przygotowane przez Nikodema M. z klasy III z mamą.

Harcerskie życie

Prace związane z wiosną oraz z nadchodzącymi świętami wykonane w ramach lekcji techniki.

Wiosna, wiosenka... - wystawa prac klasy IIa.

Czas na piosenkę

W kwietniu odbył się konkurs wokalny on-line "Czas na piosenkę", zorganizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu oraz Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Zbigniewa Wodeckiego w Węgrowie. Wzięła w nim udział Agata Kasprzyk (VIII).

Życzenia

8 kwietnia 2020r.

Drodzy Przyjaciele z wałdowskiej Szkoły!

Serdecznie mocno i jeszcze mocniej witam Was wszystkich i pozdrawiam. Kolejny dzień upływa nam w swoistym stanie oblężenia przez niewidzialną niepewność. Trudno w tych warunkach skupić się nad zdobywaniem wiedzy, czyli nauce. A jednak wiem, że uczycie się w szkole wirtualnej pod kierunkiem swoich nauczycieli, przy ogromnym wsparciu rodziców; w szczególności rodziców uczniów młodszych. Pierwsze skojarzenie - to powstała swoista "szkoła domowa" - oparta o synergię edukacyjną dzieci i ich rodziców, a ukierunkowywana przez nauczycieli. Trzeba tu wielkiego wzajemnego zrozumienia, ale i obowiązkowości. Wszystkie te procesy muszą odbywać się na miarę możliwości technicznych, otwartości umysłu i siły woli. Niezwykła to szkoła.

Ta sytuacja z całą pewnością powoduje różne lęki i niepewności. Nie bójmy się. Musimy mocniej wierzyć i ufać Panu Bogu. Kto się modli, wtedy mniej się boi. Zatem modlitwa jest odwagą. Trzeba się modlić, kiedy się boimy, wtedy rośnie w nas odwaga. Musimy być pełni nadziei, czyli cierpliwego czekania na powrót do Szkoły, na bieganie po ulicy, na pójcie do kina, na podanie sobie rąk na dzień dobry, na wędrowanie przez życie.

Nie martwcie się, wszystko wróci. Dzisiaj trzeba uruchamiać wyobraźnię, aby przekraczać i kruszyć skorupę naszych niemocy i iść w przestrzeń nieskończoności wspomnień, dobrych chwil, zapamiętanych krajobrazów i dobrych ludzi, którzy także czekają na nas.

Święta Zmartwychwstania Pańskiego, choć tak inne w tym czasie, mogą być Świętami, Świętami nieskończonej Bożej Nadziei, wbrew wszystkiemu - Nieskończonej Nadziei do powrotu do pełni życia.

Niech Pan Zmartwychwstanie tak mocno i przywróci nam życie. Takiej wielkiej nadziei i mocy zdrowia na nadchodzące Święta Wielkanocne życzy: Kochanym Uczniom, Rodzicom i Przyjaciołom z pracy -

Krzysztof Sulerzycki

Zdalna Szkoła

Od 15 kwietnia 2020r. zdalne zajęcia edukacyjne zostały przeniesione na platformę edukacyjną Moodle.

Zdalna Szkoła - kwiecień - migawki z lekcji i zajęć

Klasa I uczyła się zdalnie: uczniowie pisali, liczyli, wykonywali prace plastyczno - techniczne.

Zajęcia kulinarne podczas kwarantanny? Oczywiście, wystarczy chcieć! Maja i Maciek zaprezentowali swoje wyroby.

Prace plastyczne uczniów klas IV-VII.

Uczniowie klasy IIb w ramach zdalnego nauczania wykonali przepiękne wielkanocne zajączki.

Koszyczki Wielkanocne wykonane w ramach lekcji techniki.

Świąteczne życzenia od klasy IIa.

Wiosenne pozdrowienia z sadu od klasy IIa.

Klasa IIa świętowała Dzień Ziemi.

Promowanie postaw proekologicznych w ramach lekcji techniki. Segregacja - wiem co jest "eco", znam środki czystości stosowane w gospodarstwie domowym.

Tobie Polsko - efekty pracy zdalnej na zajęciach z techniki.

Poetyckie refleksje

Jak przywrócić rzeczom blask utracony? Odpowiedzi szukali uczniowie klasy VIII.

To się wydarzyło... Niespodziewanie...

To pierwszy raz jak sięga pamięć.

Po raz pierwszy widzę blask,

moje życie się odmienia.

Tyle chwil patrzeć i nie widzieć nic.

Noc dorównać pragnie dniu,

ujawnia świecące gwiazdy z każdej strony.

A ja? Tyle lat błądzić jak we mgle?

Stoi tu słońce nad słońcami,

stoi tu i od razu wiem.

Jeden gest i jasny jest

nieznany życia sens.

To tu jest mój świat,

po raz pierwszy widzę blask,

żadnych mgieł i chmur już nie ma.

Wreszcie otworzyłam oczy i widzę latarni światło,

która nigdy nie wyglądała tak żywo.

Wreszcie dostrzegam tych ludzi, zwierzęta,

te małe rzeczy, ich wcześniej nie było. (...)

Przyjdź,

powiedz, jak naprawdę było.

Czemu brakło mi tlenu..?

A. Nalaskowska

Nasze myśli krążą wokół jednego tematu:

Co będzie dalej?

Wszystko się zmienia,

również nasze przyzwyczajenia.

Ludzie chorują i umierają.

To, kim byli, już nie ma znaczenia.

Liczby i statystyki -

to teraz widzimy.

Lecz również tym naszą historię tworzymy.

Dostrzegamy teraz

zieloną trawę,

kwitnące kwiaty,

błękitne niebo,

ptaki, które budzą nas piosenką,

promyki słońca muskające nasze twarze.

To wszystko przestało być przez nas zauważane.

To wszystko zawsze było i będzie nasze.

J. Ślizewska

Majowe święta

30 kwietnia 2020r. społeczność Szkoły obejrzała film, ilustrujący przedsięwzięcie podjęte przez uczniów klasy VIb pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kowalewskiej z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz narodowego Święta Trzeciego Maja.

Zdalna Szkoła - maj - migawki z lekcji

Klasa IIa gotowa do apelu!

Biało - czerwonej twórczości ciąg dalszy...

Mając zdalne lekcje - w domu pomagamy i o środowisko również dbamy. Sami robimy torby i doniczki ze zużytych butelelek. Mamy własne kwiatki i swój szczypiorek... Pozdrawiamy z lekcji techniki.

Zajęcia z przyrody w praktyce. Maja i Maciek zakładali ogródek. Siali marchewkę, rzodkiewkę, koperek, pietruszkę i seler. I mieli przy tym mnóstwo frajdy.

Święto Rodziny

Mamom - na technice...

Śniadanie Mistrzów - klasa IIa

Światowy Dzień bez Tytoniu - plastyka

Kulinarne przeboje...

Moje życie w zamknięciu

W czasie pandemii UNICEF ogłosił akcję "Moje życie w zamknięciu" (ang. My life in the lockdown), do której w maju 2020r. przystąpili uczniowie i uczennice naszej Szkoły.

OTUCHA do ucha

W dniach 7-17 maja 2020r. trwała akcja, polegająca na stworzeniu kartki z życzeniami dla pacjentów grudziądzkiego szpitala.

JP2

18 maja 2020r., z okazji 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły - Papieża Jana Pawła II, Miłochna Wiśniewska i Szczepan Łukasik (VIII) opublikowali film, będący wynikiem pracy uczniów klasy VIII w ramach lekcji religii.

Charytatywny trening z Mistrzem

W akcję na rzecz grudziądzkiej pielęgniarki angażowało się wiele osób. W ramach zbiórki można było licytować m.in. różne aktywności.

Szczepan Łukasik (VIII) wraz ze swoją ciocią wzięli udział w akcji i wygrali licytację. Szczepan miał więc przyjemność odbyć blisko 95-kilometrowy trening z Mistrzem Polski z 2017 roku, wielokrotnym reprezentantem naszego kraju, m.in. w Tour de Pologne, Adrianem Kurkiem, pokonując trasę do Lisewa przez Wąbrzeźno.

Trening z Mistrzem był dla Szczepana ważnym doświadczeniem, ponieważ chłopiec również trenuje kolarstwo. Jest zawodnikiem ALKS Stal Grudziądz, odbywa około 6-7 treningów w tygodniu i jak sam mówi, trenuje od IV klasy, ale obecnie to trzeci "taki prawdziwy" sezon.

Szczepan opowiedział o treningu i innych swoich działaniach w filmiku Lockdown.

Foto
Foto

Konkurs fotograficzny

20 maja 2020r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs fotograficzny "Mój dzień w czasie pandemii".

Uczestnicy utrwalali aparatem lub telefonem, w 5 fotografiach, swoje codzienne życie - wykonywane czynności, towarzyszące im emocje, przyrodę, piękno "pod stopami", bliskie przedmioty, zainteresowania.

Laureatką konkursu została Marika Łucka (VII). W nagrodę otrzymała bon upominkowy na profesjonalną, indywidualną lub rodzinną sesję fotograficzną w studiu albo plenerze.

Wyróżnienie uzyskała Julia Mirodka (VIa), otrzymując bon na portret wykonany w plenerze.

Święto Szkoły '2020

24 maja 2020r. przypadła 18 rocznica przyjęcia przez naszą Szkołę imienia Naczelnika Szarych Szeregów - Stanisława Broniewskiego "Orszy".

Znowu w Szkole!

Od 25 maja 2020r. uczniowie częściowo powrócili w mury szkolne. Odbywały się zajęcia opiekuńcze dla dzieci przedszkolnych, zajęcia opiekuńczo - wychowawcze z elementami dydaktyki dla uczniów klas I-III oraz konsultacje przedegzaminacyjne dla uczniów klasy VIII. Od 1 czerwca 2020r. uruchomione zostały konsultacje edukacyjne dla uczniów z klas IV-VII.

Dzień Dziecka

... ale dzięki Pani Iwonie M. pojawiły się w niej "cudowne dzieci" :)

Pożegnania nadszedł czas...

25 czerwca 2020r.

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice!

Zbliża się koniec roku szkolnego, jakże inny niż te dotychczasowe. Obwarowany reżimem sanitarnym z ograniczeniem liczebnym uczestników poszczególnych spotkań z rozdaniem świadectw.

Kochana Młodzieży! Corocznie wspólnie czekamy na ten dzień, który jest poprzedzony rocznym maratonem edukacyjnym. Zazwyczaj jesteśmy zmęczeni wczesną pobudką, pośpiechem, szybkim rytmem dnia, obowiązkami, nauką. Marzymy, aby pobyć w domu, leniwie spędzać dzień i być w końcu wolnym. I gdyby był wówczas wybór, wielu z Was nie odwiedzałoby zbyt często Szkoły.

Dzisiejsza perspektywa jest jednak inna. Potrafimy dziś spojrzeć inaczej na to znane i bliskie nam miejsce. Większość z nas chce normalnie chodzić do Szkoły i zwyczajnie przeżywać szkolną codzienność, spotykać się z rówieśnikami, pisać klasówki w klasie i tłumaczyć się wychowawcy z każdego wybryku, patrząc mu prosto w oczy.

W każdej trudnej sytuacji należy jednak znaleźć jakieś pozytywy. Zazwyczaj potrafimy docenić pewne rzeczy nawet po ich chwilowej utracie. Tak też jest i w tym przypadku, kiedy życie uczy nas pokory.

Wyjątkowa sytuacja i zmiana form i metod nauczania sprawiły, że musieliście w dużej mierze przejąć na siebie ciężar odpowiedzialności za własną edukację, w przypadku młodszych uczniów zrobili to ich Rodzice. Zarówno młodsi, jak i uczniowie klas starszych, mieli okazję wykazać się pracowitością, starannością i systematycznością w realizacji codziennych obowiązków. I nie zawsze wzorowi dotychczas uczniowie byli prawdziwymi wzorami, a Ci, którzy dotąd w klasie nie mieli tzw. "siły przebicia", potrafili niejednokrotnie swoja pracą zachwycić nas nauczycieli.

Dziękujemy Wam za to, że pomogliście nam dostrzec w Was właśnie te cechy, których dotychczas z różnych powodów mogliśmy nie zauważać i doceniać.

Jeśli w zespole panuje wzajemne zrozumienie i pewna elastyczność, można "góry przenosić". Myślę, że w tym względzie możemy podziękować sobie nawzajem. Jeśli jest jakieś "ale", pamiętajmy, że świat nie jest idealny, a ludzie różni. Jednak mimo różnych trudności, które pojawiały się na drodze zdalnego nauczania, możemy cieszyć się, że wszyscy uczniowie otrzymali promocję do następnej klasy, a 26 tegorocznych absolwentów złoży Przyrzeczenie Uczniów Orszy i wpisze się do naszej Księgi Pamiątkowej.

Raz jeszcze składam gorące podziękowania zarówno Uczniom, ich Rodzicom oraz Nauczycielom i wszystkim pozostałym Pracownikom Szkoły za ogromny wysiłek włożony w edukację naszych dzieci oraz funkcjonowanie Szkoły. Życzę wszystkim uzasadnionego optymizmu, poczucia bezpieczeństwa i swobody w trakcie zasłużonych wakacji i letnich urlopów.

Do zobaczenia we wrześniu.

Pozdrawiam - Dorota Pawlikowska-Gralla

Zakończenie roku szkolnego

26 czerwca 2020r. miało miejsce nietypowe zakończenie nietypowego roku szkolnego.

Tego dnia dopisała pogoda, więc uczniowie klasy VIII spotkali się z wychowawczynią, Panią Magdaleną Kruzel-Klauza, z Panią Wicedyrektor i innymi nauczycielami na dziedzińcu szkolnym. Podczas uroczystości ósmoklasiści złożyli Przyrzeczenie Uczniów "Orszy", odebrali świadectwa ukończenia Szkoły, a uczniowie wyróżniający się - nagrody książkowe. (Prawie) absolwenci przygotowali również krótki program artystyczny "Ostatnie chwile".

Podobne spotkania dla uczniów pozostałych klas odbyły się w dniach 29 czerwca - 1 lipca 2020r. Wszyscy uczniowie otrzymali upominek w postaci plakietki-magnesu.

Pani Wicedyrektor wręczyła wychowawcy klasy Vb, Panu Wojciechowi Kubickiemu, czek na kwotę 300 PLN - nagrodę, ufundowaną po raz pierwszy przez Radę Rodziców dla klasy, w której rodzice dokonali najwięcej wpłat na fundusz Rady Rodziców.

Foto

Uczniowie klas I-III przygotowali film z okazji zakończenia roku szkolnego, żegnając jednocześnie trzecioklasistów, którzy od września przejdą do starszej grupy wiekowej.

Magnes

Czek

Serce dla Inki

30 czerwca 2020r. ks. Jarosław Wąsowicz przywiózł do Szkoły srebrne serduszko.