banner

Szwecja z klasą to program aktywności fizycznej, organizowany przez firmę Stena Line Polska Sp. z o.o.

Celem corocznego Konkursu jest budowanie wśród uczniów szkół podstawowych pozytywnych skojarzeń związanych ze Szwecją, a także (w szczególności poprzez profil na portalu społecznościowym Facebook) zwiększanie umiejętności społecznych, propagowanie aktywności fizycznej, dbałości o zdrowie i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, a także promowanie kultury i obyczajów polsko - szwedzkich oraz podróżowania do krajów skandynawskich. Ponadto celem jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do kreatywności, zespołowego działania oraz motywowania innych do aktywnego stylu życia.

W roku 2019 do konkursu przystąpili uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią, Panią Izabelą Tkaczyńską.

9 listopada 2019r. o godzinie 12:00 uczestnicy konkursu, którzy przyjęli nazwę "Lagom Wałdowo", zaczęli realizację zadania konkursowego. Termin realizacji akcji nie był przypadkowy, gdyż uczestnicy połączyli go z obchodami polskiego Święta Niepodległości (stąd pomysł flag i hymnów).

Na rozpoczęcie zagrały dwa hymny - najpierw Szwecji, później Polski. Po tym rozpoczął się trening na trampolinkach, który prowadziła Pani Iza - instruktorka zajęć fitness. Trening polegał na prostych układach kroczków o coraz wyższej intensywności, po której nastąpiła część oparta na biegu. Wszystko to w rytmie ponadczasowej ABBY, której muzyka wg uczestników, tak jak i miłość do ruchu, łączy narody Szwecji i Polski :)