Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu "Polski Internet" była The World Internet Foundation, fundacja zarejestrowana w Polsce z siedzibą we Wrocławiu.
W Konkursie "Polski Internet" mogli wziąć udział:
- na własne zgłoszenie: firmy, instytucje, urzędy miast i gmin, organizacje non-profit, szkoły w kilku kategoriach, przedstawiciele kultury i sztuki (muzea, teatry, galerie), osoby prywatne;
- wskutek zgłoszenia Organizatora lub Kapituły Konkursu:
- ambasady w Polsce (strony polskojęzyczne),
- firmy, które w minionym roku miały duży wpływ na Polski Internet, a ich inicjatywa, działanie, nowości informatyczne i internetowe wzbogaciły sieć Internet,
- banki, które proponują obsługę kont przez Internet.
Konkurs miał zasięg ogólnopolski, co pozwalało każdej firmie, instytucji, organizacji non-profit i szkole w całej Polsce oraz osobom prywatnych, tworzącym strony i aplikacje internetowe, wziąć w nim udział. W II edycji konkursu - w 2011 roku - udział wzięło ponad 1000 stron internetowych w różnych kategoriach. Wyboru Laureata i dwóch Wyróżnionych w każdej kategorii dokonywali członkowie Kapituły Konkursu, a także Internauci poprzez głosowanie na stronie internetowej Konkursu w zupełnie niezależnym i osobnym głosowaniu niż Kapituła.
Członkowie Kapituły Konkursu (Jury Konkursu) oceniając strony brali pod uwagę:
- szatę graficzną (unikalność oraz spójność dla danej kategorii witryn);
- nawigację (menu pomagające w poruszaniu, wyszukiwarka na stronie, mapa strony i inne elementy);
- dostępność (spójność danych, dostosowanie do różnych rozdzielczości, działanie pod różnymi przeglądarkami, kontrast między tłem a tekstem, wielkość czcionki, łączenie kolorów);
- szybkość działania (czas ładowania strony głównej i podstron);
- zawartość (treść, zdjęcia i inne elementy);
- zgodność (zgodność z przeznaczeniem strony i tematyką).
Konkurs pozwalał wyłonić najlepsze polskojęzyczne strony internetowe w wielu kategoriach, zgodnie z kryteriami wyznaczonymi przez Organizatora, aby docelowo wyłonić Najlepszą Stronę Internetową danego roku.
W 2011 roku Organizatorzy zaproponowali 35 kategorii o różnej tematyce, wśród nich kategorie przeznaczone dla firm, urzędów miast, organizacji non-profit, instytucji, znanych osób (polityków, aktorów, celebrytów itp.), szkół (podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych ), a także osób prywatnych.
Ponadto Konkurs pozwalał wyłonić Najlepszą Firmę Roku oraz Przyjazne Konto Internetowe Roku.
W 2010r. Konkurs "Polski Internet" został objęty Patronatem Honorowym Ministerstwa Infrastruktury oraz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W 2011r. obie te instytucje również objęły Konkurs Patronatem i dołączyła do nich, obdarzona ogromnym autorytetem, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. Członkami Izby były podmioty gospodarcze, prowadzące działalność w sektorze teleinformatyki - telekomunikacji i informatyki. Projekt "Polski Internet" był wówczas jedynym w Polsce konkursem na najlepszą stronę internetową, który miał tak prestiżowe Patronaty Honorowe.
Patronat Medialny nad konkursem objęła Telewizja Polska w części regionalnych ośrodków, Radio Roxy FM, Gazeta Bankowa oraz niektóre portale internetowe.
Strona naszej Szkoły została zgłoszona do Konkursu w sierpniu 2011r. w kategorii "szkoły podstawowe", gdzie znalazła się obok kilkadziesięciu innych stron. W pierwszym etapie konkursu wyłoniono strony, które zostały nominowane do drugiego etapu, a następnie do finału.
Zgłoszone do konkursu strony internetowe oceniała Kapituła Konkursu oraz internauci. Było mało prawdopodobne, aby strona niewielkiej, wiejskiej szkoły uzyskała nominację w wyniku głosowania internautów. Fakt, iż nominowana została do II etapu przez Kapitułę, stanowi niezaprzeczalny dowód na wielkie walory naszego serwisu.
28 listopada 2011r. otrzymaliśmy zaproszenie na uroczystą Galę wręczenia Tytułów i Statuetek.
20 stycznia 2012r. we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala II edycji Konkursu "Polski Internet 2011".
W każdej kategorii do finału przeszło pięć stron, spośród których wyłoniono dwie strony wyróżnione i jedną zwycięską. Do ostatniej chwili nie był więc znany ani werdykt Kapituły, ani wynik głosowania internautów. To niesłychanie podnosiło napięcie wśród zgromadzonych na Gali reprezentantów stron, biorących udział w Konkursie.
W wyniku głosowania Kapituły strona naszej Szkoły uzyskała tytuł Laureata, czyli zajęła I miejsce w kategorii. Otrzymaliśmy statuetkę oraz pamiątkowy dyplom.