banner

W dniach 21-22 września 2007r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Przewodnie hasło wyprawy brzmiało: Patriotyzm - wczoraj, dziś, jutro.

Młodzież uczyła się historii w czasie uroczystego apelu i spotkania z kapelanem Szarych Szeregów, ks. Stefanem Wysockim na Powązkach; wędrując po warszawskiej Starówce; zwiedzając Muzeum Powstania Warszawskiego i uczestnicząc w projekcji filmu "Katyń". Zobaczyła współczesny obraz stolicy, korzystając z metra, będąc w nowoczesnym Multikinie, a także podziwiając panoramę miasta ze szczytu Pałacu Kultury i Nauki. Trzeba podkreślić, że w zestawieniu z wcześniejszymi, program tegorocznej wycieczki był naprawdę bogaty.

Była to piękna lekcja, która na pewno pozostawi trwały ślad w pamięci i świadomości tych młodych ludzi. Z doświadczenia wiadomo, o ile więcej można zrozumieć i zapamiętać, wykraczając w procesie dydaktycznym poza przysłowiowy podręcznik.

Dorota Pawlikowska-Gralla

W czerwcu 2007r. nasza Szkoła przystąpiła do konkursu na projekty wycieczek historyczno - kulturowych i jako jedna z nielicznych szkół w regionie otrzymała aprobatę i finansowe wsparcie Kuratorium. Warunkiem otrzymania oświatowego dofinansowania było pozytywne zaopiniowanie projektu przez Wójta Urzędu Gminy w Grudziądzu. Dzięki temu spośród 43 uczniów wałdowskiej szkoły aż 19 z rodzin o trudnej sytuacji materialnej skorzystało z bezpłatnego wyjazdu, a pozostali opłacali jedynie niewielką część faktycznych kosztów.

Dyrektor Krzysztof Sulerzycki wraz z wychowawcami składa serdeczne podziękowania za wsparcie i pomoc w organizacji wycieczki p. Wójtowi J. Tessmerowi i kier. Wydziału Oświaty p. B. Drozdowskiemu oraz Radzie Rodziców przy Zespole Szkół, a także firmie "Daltras" za komfortowy i bezpieczny transport.

Szczególne podziękowania kieruje do p. Witolda Broniewskiego i p. Anny Trojanowskiej - dzieci Patrona Szkoły, którzy otoczyli grupę serdeczną opieką i służyli bezinteresowną pomocą w stolicy.

Gazeta Polska

26.09.2007

Gazeta Polska