banner

Rodacy Bohaterom to program stworzony w 2009r. przez Stowarzyszenie Odra-Niemen, dzięki spotkaniu z płk. Weroniką Sebastianowicz, Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi. Zaczęło się od zbiorki darów na Święta pod nazwą "Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach". Obecnie program, obok zbiórki darów dla weteranów, obejmuje także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, szeroką współpracę ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami. Od 2020r. stałym partnerem projektu jest Federacja Patriotyczna.

Nasza Szkoła przystąpiła do akcji po raz pierwszy w 2022r. Uczniowie zbierali żywność długoterminową, białe i czerwone znicze oraz tworzyli kartki z życzeniami świątecznymi.

Wcześniej, w 2018r., włączyliśmy się do podobnej akcji "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach", organizowanej od 2014r. przez Fundację Polskich Wartości i Caritas Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska, zbierając słodycze, żywność długoterminową, chemię gospodarstwa domowego, kosmetyki, przybory toaletowe, przybory szkolne, nowe ubranka dla dzieci.