banner

Kto lekceważy osiągnięcia matematyki, przynosi szkodę całej nauce, ponieważ ten, kto nie zna matematyki, nie może poznać innych nauk ścisłych i nie może poznać świata.

Rogen Bacon

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Fenek" powstał z myślą o wszystkich uczniach klas I-III szkoły podstawowej. Organizatorem konkursu jest Centrum Rozwoju Edukacji w Kunowicach.

Konkurs ma za zadanie motywować uczniów do dalszego rozwoju i wzbudzić miłość do matematyki. Zadania wzbudzają ciekawość oraz logiczne myślenie u dzieci. Kolorowe ręcznie malowane rysunki oraz bardzo przejrzysta forma testu jest przyjazna dla uczniów i wzbudza w nich pozytywne emocje.

Testy konkursowe składają się z trzech poziomów trudności, dzięki czemu każde dziecko jest w stanie rozwiązać większość zadań bez najmniejszego problemu. Każdy test składa się z 21-22 zadań zamkniętych. Niektóre z zadań mogą mieć więcej niż jedną prawidłową odpowiedź. Testy są układane przez czynnych zawodowo nauczycieli.

Fenek

Rok szkolny 2022/2023

Pierwszy konkurs "Fenek" odbył się w Szkole 19 kwietnia 2023r. Wzięło w nim udział 38 uczniów, w tym 12 z klas I, 21 z klas II i 5 z klas III.

Laureatami zostali (podane miejsca są wynikami ogólnopolskimi, przyznawane ex aequo za liczbę uzyskanych punktów):

  • Radosław Warduliński (Ib) - 7 miejsce
  • Natalia Marciniak (Ia) - 8 miejsce
  • Oskar Bajor (IIb) - 9 miejsce