banner

Być jak Ignacy to program naukowy skierowany do szkół podstawowych, powstały w 2016r., którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a patronat honorowy objął Minister Edukacji i Nauki.

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych Polakach, których nazwiska zatarł czas, mimo że bez nich rzeczywistość wyglądałyby dzisiaj zupełnie inaczej. Doskonałym przykładem takiej osoby jest patron organizatora - Ignacy Łukasiewicz - twórca podwalin przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Realizacja zadań oparta jest o scenariusze i filmy. Każda kolejna edycja ma swoje indywidualne hasło, a uczestnicy zapoznają się z różnymi dziedzinami nauki oraz postaciami kolejnych naukowców i wynalazców.

Nasza Szkoła po raz pierwszy przystąpiła do VII edycji programu w roku szkolnym 2022/2023.

Rok szkolny 2022/2023
Zostań ambasadorem nauki

Program realizowali uczniowie klasy Va pod kierunkiem Pani Agnieszki Dolnej.

10.2022 - Uczniowie wykonywali zadania w oparciu o scenariusz, którego temat brzmiał "Cząstki elementarne i chemia w życiu codziennym".

11.2022 - Uczniowie zapoznali się z postacią Stefana Drzewieckiego. Dowiedzieli się, jak tworzyć węzły żeglarskie, jak zbudować żaglówkę z papieru, wodoodporny pojemnik na zapałki czy kubek z butelki.