banner
Harmonogram

28 maja 2021r.

  • 08:00-13:00 - wyjazd dla uczniów klas I-III na wycieczki do Grudziądza i Szkoły Leśnej na Barbarce w Toruniu
  • 08:00-13:00 - "Dzień z Patronem" dla uczniów klas IV-VII - spotkanie z wychowawcą, audycja, film i wystawa poświęcone "Orszy"
  • 09:00-10:00 - uroczystość otwarcia pracowni językowej

31 maja 2021r.

  • 09:00-13:30 – Dzień Sportu

28 maja 2021r. w ramach Święta Szkoły odbyły się wycieczki dla najmłodszych uczniów.

Uczniowie klas I spędzili czas w Grudziądzu. Podczas spaceru po mieście poznawali jego historię i zabytki - obejrzeli Bramę Wodną, spichrze, pomnik Flisaka, ruiny zamku krzyżackiego, wspinali się na wieżę Klimek. Poznali wiele ciekawostek na temat Grudziądza. Nabywali umiejętność orientowania się w terenie na podstawie planu i mapy. Podsumowaniem spaceru po mieście były wyczekiwane lody i kupowanie pamiątek.

Uczniowie klas II i III przebywali w Szkole Leśnej na Barbarce w Toruniu. Miło spędzili czas, łącząc zabawę z nauką podczas zajęć przyrodniczych w terenie.

Właściwe Święto Szkoły '2021 odbyło się w całości na terenie placówki.

28 maja 2021r. miała miejsce pierwsza część Święta pod hasłem "Dzień z Patronem".

Uczniowie klas IV-VII na wszystkich lekcjach tego dnia, a szczególnie podczas spotkań z wychowawcą, rozmawiali o Stanisławie Broniewskim "Orszy", wysłuchali audycji, przygotowanej przez Pana Krzysztofa Sulerzyckiego i Panią Bożenę Abramek, nadanej przez szkolny radiowęzeł, obejrzeli film przygotowany przez Koło Teatralne pod kierunkiem Pań Marleny Szwaba-Wiśniewskiej i Anity Wesołowskiej, zwiedzili wystawę przygotowaną przez Samorząd Uczniowski pod opieką Pana Piotra Dulczewskiego, przy pomocy Pań Iwony Maciulewicz i Małgorzaty Kowalewskiej. Elementem wystawy była ekspozycja Orderu Orła białego i Serca dla Inki, przy której pełnili wartę harcerze.

Jako że Święto Szkoły jest od wielu lat "festiwalem teatralnym", członkowie Koła Teatralnego przy pomocy Pani Małgorzaty Kowalewskiej przygotowali również prezentację filmową, podsumowującą wieloletnią działalność artystyczną Szkoły.

Tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie profesjonalnej pracowni językowej. Organizatorkami i prowadzącymi spotkanie były Panie: Anna Lewandowska-Czarnecka, Natalia Wiśniewska-Jaworska, Justyna Sakra, Monika Dobrzeniecka, Agnieszka Figurska.

Na uroczystość zostali zaproszeni Goście w osobach przedstawicieli Organu Prowadzącego, sołectw Wałdowa Szlacheckiego, Białego Boru i Rudy oraz Darczyńcy: Domy Góral, Zakład Dekarski Vitmar, Okna Jaworski, Fundacja Pierwsze Skrzypce, Rodzice naszych uczniów.

Dziękujemy z serca Przyjaciołom naszej Szkoły za okazane wsparcie.

Pracownia jest piękna i nowoczesna, ogromnie wzbogaci pracę, związaną z rozwojem kompetencji komunikacyjnych.

Uczniowie już korzystają z dodatkowych lekcji języka angielskiego - nagrywają filmy po angielsku, śpiewają w różnych językach i grają namiętnie w karty... również po angielsku. Poprzez platformę eTwinning wraz z nauczycielami realizują międzynarodowe projekty i nawiązują kontakty z rówieśnikami z innych krajów. Szkoła zgłosiła udział w Europejskim Programie Erasmus+, aby uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć inne kraje, poznać nowych przyjaciół i zdobywać najlepsze doświadczenia.

W mijającym roku szkolnym powstały już wspaniałe projekty matematyczne po angielsku. Od przyszłego roku szkolnego część uczniów będzie uczyła się niektórych przedmiotów dwujęzycznie - biologia czy plastyka po angielsku? Dlaczego nie?

31 maja 2021r. miała miejsce druga część Święta Szkoły i zarazem obchody Dnia Dziecka - tradycyjny Dzień Sportu, pełen zabaw i radości.

W ramach zajęć sportowych najmłodsi grali w ringo, skakali na trampolinkach. Gry i zabawy ruchowe zostały połączone z konkursami plastycznymi.

Starsi uczniowie uczestniczyli w różnych rozgrywkach sportowych: skok w dal, biegi, rzut piłką lekarską. Wyłoniono zwycięzców:

  • najszybszą uczennicą w Szkole jest Wiktoria Załęska (VIIb)
  • najbardziej wytrzymałą i skoczną - Martyna Paprotna (VIIb)
  • do najsilniejszych należy Maja Zalewska (VIIb)
  • wśród chłopców w sile i wytrzymałości prym wiódł Jan Przanowski (VIIa)
  • najszybszym uczniem został Dawid Wiecki (VIb)
  • skocznością może się pochwalić Jakub Mielewski (VIIb)

Wszystko to odbyło się w rytmie zumby. Zajęcia taneczne poprowadziły Panie Anna i Dorota Gacek (Zumba & Massage).

Każda grupa klasowa uczestniczyła również w zajęciach kulinarnych, podczas których uczniowie wraz z wychowawcą przyrządzali zdrowe przekąski, sałatki, szaszłyki warzywne i owocowe wg własnej inwencji. Uwieńczeniem dnia było wspólne piknikowanie - grillowanie kiełbasek i konsumpcja wspólnie przygotowanych smakołyków.