Szkoła Podstawowa im. Stanisława Broniewskiego "Orszy" w Wałdowie Szlacheckim

BIP FB Tarcza
Godło RP

Służę jak Orsza

Osiągnięcia Szkoły i uczniów

Poniżej znajduje się wykaz osiągnięć Szkoły w różnych dziedzinach w kolejnych latach, począwszy od 2004r. oraz fotografie zdobytych pucharów i scany dyplomów, także tych najstarszych, które zachowały się w szkolnym archiwum. Na pewno nie ma tu wszystkich, które zdobywali uczniowie na przestrzeni lat, ale w miarę możliwości zbiór będzie uzupełniany.

  • Konkursy przedmiotowe:
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zapobiegajmy pożarom" (etap gminny)
  • Jan Sobociński - I miejsce (kat. Przedszkola)
  • Wiktoria Lizakowska - II miejsce (kat. Przedszkola)
  • Paulina Behrendt (I) - III miejsce (kat. I-III)
  • Maja Stempska (III) - wyróżnienie (kat. I-III, praca wyróżniona na poziomie etapu powiatowego)
  • Oliwia Wesołowska (VIb) - wyróżnienie (kat. IV-VI)
  • Julia Kwiatkowska (VII) - III miejsce (kat. VII-VIII)
  • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Galileo"
  • Julia Czerwińska (VII) - 25 miejsce w kraju,
  • Maciej Mróz (VIII) - 16 miejsce w kraju;
  • organizacja warsztatów naukowych, połączonych pokazami i doświadczeniami chemicznymi (Fundacja Przyszłość W Nauce).
  • Osiągnięcia sportowe:
  • SKS - Złota Drużyna roku szkolnego 2019/2020 - 37 osób zdobyło medale na zawodach powiatowych drużynowo lub indywidualnie, 29 osób stało na I miejscu w powiecie, wiele walczyło na zawodach wojewódzkich;
  • kolarstwo:
  • Mistrzostw Gminy Grudziądz w Kolarstwie Górskim - I miejsce dla Szkoły w klasyfikacji generalnej, w klasyfikacji klas IV - Wiktor Gołębiowski - I miejsce, w klasyfikacji klas V - Dawid Wiecki - III miejsce, w klasyfikacji klas VI - Wiktoria Załęska - I miejsce, Marcelina Paprotna - II miejsce, Igor Pietrzak - I miejsce, Jakub Mielewski - III miejsce, w klasyfikacji klas VII - Nina Witkowska - II miejsce, Wiktoria Deptuła - III miejsce, Kacper Warduliński - I miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w Kolarstwie MTB - Igor Pietrzak (VIb) i Kacper Warduliński (VII) - I miejsce, Wiktoria Załęska (VIb) - III miejsce;
  • biegi przełajowe szkół podstawowych:
  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dzieci i Młodzieży - drużyna dziewcząt (rocznik 2007 i młodsze) - I miejsce, drużyna chłopców (rocznik 2007 i młodsi) - I miejsce, drużyna chłopców (rocznik 2006-2005) - II miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w Biegach Przełajowych - drużyna chłopców (rocznik 2007 i młodsi) - I miejsce, drużyna dziewcząt (rocznik 2007 i młodsze) - III miejsce;
  • piłka nożna:
  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w Piłce Nożnej Chłopców - drużyna chłopców (rocznik 2007 i młodsi) - I miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w Piłce Nożnej Chłopców - drużyna chłopców (rocznik 2007 i młodsi) - I miejsce,
  • ćwierćfinały Kujawsko - Pomorskich Igrzysk Dzieci - Piłka Nożna Chłopców - IV miejsce;
  • piłka ręczna:
  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz (Igrzyska Młodzieży) w Piłce Ręcznej - drużyna chłopców - II miejsce, drużyny dziewcząt - IV miejsce;
  • piłka siatkowa:
  • Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej (młodsi) - drużyna chłopców - III miejsce, drużyna dziewcząt - IV miejsce,
  • Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej (starsi) - drużyna dziewcząt - III miejsce;
  • tenis stołowy:
  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w Tenisie Stołowym - Antoni Dąbrowski i Maciej Mróz (VIII) - I miejsce, Joanna Ślizewska i Emila Janicka (VIII) - V miejsce,
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Grudziądzkiego w Tenisie Stołowym - Antoni Dąbrowski i Maciej Mróz (VIII) - II miejsce,
  • ćwierćfinały Kujawsko - Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Antoni Dąbrowski i Maciej Mróz (VIII) - I miejsce,
  • półfinały wojewódzkie Kujawsko - Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Antoni Dąbrowski i Maciej Mróz (VIII) - IV miejsce.
  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko - Plastyczny (etap szkolny);
  • "Na ludowo" - koncert w wykonaniu szkolnego chóru "Serduszka" pod kierunkiem P. Krzysztofa Zaremby oraz członków Koła Teatralnego pod kierunkiem PP. Marleny Szwaby-Wiśniewskiej i Magdaleny Krupińskiej;
  • koncert świąteczny w wykonaniu szkolnego chóru "Serduszka" pod kierunkiem P. Krzysztofa Zaremby i aktorów Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu oraz członków Koła Teatralnego pod kierunkiem PP. Marleny Szwaby-Wiśniewskiej i Magdaleny Krupińskiej;
  • przygotowanie i wykonanie uroczystości z okazji Świąt Majowych, Święta Szkoły i zakończenia roku szkolnego w formie filmowej (zdalnie);
  • Ogólnopolski Konkurs Pieśni Religijnej "Sakrosong" - Agata Kasprzyk (VIII) - II miejsce.
  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • wycieczka do Warszawy.
  • Pielęgnowanie tradycji patriotycznych:
  • udział w akcji "Serce dla Inki";
  • uczestnictwo w obchodach 100 rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy.
  • Konkursy przedmiotowe:
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:
  • drużyna w składzie: Jędrzej Krzyżykowski, Szczepan Łukasik, Maciej Mróz (VII SP) - II miejsce w etapie gminnym,
  • drużyna w składzie: Marcelina Paprotna, Martyna Paprotna, Dawid Grajkowski, Igor Piotrowski (Vb SP) - III miejsce w etapie gminnym;
  • V Międzyszkolny Konkurs Aktywności Twórczej Uczniów w Gminie Grudziądz "Profilaktyka bez tajemnic":
  • Antonina Kubicka, Miłochna Wiśniewska i Szczepan Łukasik (VII SP) - I miejsce w kategorii film profilaktyczny,
  • Nikodem Kleczkowski (IIIb SP) - I miejsce w kategorii plakat;
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zapobiegajmy pożarom" (etap gminny)
  • Marcel Chyliński - II miejsce (kat. Przedszkola)
  • Natalia Biernath - III miejsce (kat. Przedszkola)
  • Oskar Fitzermann (II SP) - III miejsce (kat. SP I-III)
  • Marcelina Paprotna (Vb SP) - I miejsce (kat. SP IV-VI)
  • Antonina Kubicka (VII SP) - III miejsce (kat. SP VII-VIII i III G)
  • P. Iwona Maciulewicz - I miejsce (kat. Dorośli)
  • "Segregacja na piątkę!" - konkurs plastyczny w ramach kampanii edukacyjnej Gminy Grudziądz
  • klasy I-III SP, wyróżnienia - Maja Gruszewska (Ia), Łukasz Dmuchowski (Ia),
  • klasy IV-V SP - Igor Piotrowski (Vb) - I miejsce, Martyna Całka (Vb) - II miejsce, Luiza Kawalec (Va) - III miejsce, wyróżnienia - Amelia Chałubowicz (IVa), Zuzanna Kleczkowska i Lena Piotrowska (IVb), Marcelina Paprotna i Oliwia Wesołowska (Vb),
  • klasy VI-VIII SP, wyróżnienia - Martyna Sankiewicz i Marika Zalewska (VIII);
  • "Code & Share" - udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu Guinnessa w jak największej liczbie uczniów uczestniczących w tym samym czasie w lekcji o tematyce technologii przyszłości;
  • Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej "Zapobiegajmy pożarom" - Oskar Fitzermann (II SP) i Antonina Kubicka (VII SP) - laureaci konkursu plastycznego;
  • udział w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczo - Technicznym pn. "Od przyrodnika do technika" - Julian Wojanowski, Kacper Bądkowski, Dominik Wroniecki i Wiktor Rożek (VIII SP) oraz Marcel Tkaczyński (III G);
  • udział wszystkich uczniów i pracowników Szkoły w ogólnopolskiej akcji pn. "Przerwa na czytanie";
  • udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie Daje Moc".
  • Osiągnięcia sportowe:
  • tytuł Lidera Sportu Gminy Grudziądz - Wiktoria Groszewska (III G);
  • kolarstwo:
  • Mistrzostwa Powiatu w MTB (jesienne) - Jakub Mielewski (Vb SP) - I miejsce, Amelia Tkaczyńska (VII SP) - III miejsce, Kacper Warduliński i Dawid Libera (VI SP) - IV miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu w MTB (wiosenne) - drużynowo - I miejsce, Igor Pietrzak (Vb SP) - I miejsce, Wiktoria Deptuła (VI SP) - II miejsce, Martyna Paprotna (Vb SP) - III miejsce, Jakub Mielewski (Vb SP) - III miejsce;
  • biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów:
  • Mistrzostwa Gminy w Biegach Sztafetowych - dziewczęta IV-VI SP - I miejsce, chłopcy IV-VI SP - I miejsce, dziewczęta VII-VIII SP i III G - I miejsce, chłopcy VII-VIII SP i III G - II miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu w Biegach Sztafetowych - drużyny dziewcząt SP, chłopców SP oraz dziewcząt Gimnazjum - II miejsce,
  • Mistrzostwa Gminy w Biegach Przełajowych - drużyna dziewcząt z klas V-VI SP - I miejsce, drużyna dziewcząt z klas VII-VIII SP i III G - I miejsce, drużyna chłopców z klas V-VI SP - III miejsce, drużyna chłopców z klas VII-VIII SP i III G - II miejsce, Valeryia Bubnovich (VI SP) - I miejsce, Wiktoria Groszewska (III G) - I miejsce, Iga Wiklińska (III G) - II miejsce, Szymon Sowa (Vb SP) - IV miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych - drużyna dziewcząt z klas V-VI SP - II miejsce, drużyna dziewcząt z klas VII-VIII SP i III G - I miejsce, Wiktoria Groszewska (III G) - II miejsce;
  • lekkoatletyka:
  • Mistrzostwa Gminy w LA (jesienne) - Wiktoria Załęska (Vb SP) - II miejsce w biegu na 600m, Szymon Sowa (Vb SP) - I miejsce w biegu na 1000m i II miejsce w skoku w dal, Jakub Mielewski (Vb SP) - IV miejsce w biegu na 1000m, Igor Pietrzak (Vb SP) - IV miejsce w biegu na 300m, Waleria Bubnowicz (VI SP) - II miejsce w biegu na 300m i IV miejsce w biegu na 60m, Kacper Warduliński (VI SP) - IV miejsce w biegu na 60m, Wiktoria Deptuła (VI SP) - IV miejsce w skoku w dal, Amelia Tkaczyńska (VII SP) - I miejsce w skoku w dal, Szczepan Łukasik (VII SP) - III miejsce w biegu na 1000m, Wiktoria Groszewska (III G) - I miejsce w biegu na 600m i IV miejsce w skoku w dal, Iga Wiklińska (III G) - II miejsce w biegu 600m i IV miejsce w biegu na 300m, Marcel Tkaczyński (III G) - IV miejsce w biegu na 300m, Maciej Janicki (III G) - IV miejsce w biegu na 1000m,
  • Mistrzostwa Gminy w LA (wiosenne) - Wiktoria Groszewska (III G) - I miejsce w biegu na 800m, I miejsce w biegu na 300m, Amelia Nalaskowska (III G) - III miejsce w biegu na 300m, Zuzanna Kowalska (III G) - II miejsce w pchnięciu kulą, Marcel Tkaczyński (III G) - IV miejsce w biegu na 100m i 300m, Dominik Wroniecki (VIII SP) - IV miejsce w pchnięciu kulą,
  • Mistrzostwa Powiatu w LA - Wiktoria Groszewska (III G) - I miejsce w biegu na 300m oraz I miejsce w sztafecie szwedzkiej, Zuzanna Kowalska (III G) - III miejsce w pchnięciu kulą,
  • Mistrzostwa Gminy w Trójboju i Czwórboju LA - I miejsce w trójboju chłopców, II miejsce w czwórboju chłopców, II miejsce w czwórboju dziewcząt,
  • Mistrzostwa Powiatu w Trójboju i Czwórboju LA - drużyna dziewcząt - III miejsce, Nina Witkowska (VI SP) - III miejsce w rzucie piłeczką palantową, Wiktoria Deptuła (VI SP) - III miejsce w biegu na 60m;
  • piłka nożna:
  • Mistrzostwa Gminy w "6" piłkarskich chłopców - drużyna z klas IV-VI SP - I miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w "6" piłkarskich chłopców - drużyna z klas IV-VI SP - II miejsce,
  • Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej dziewcząt - drużyna starsza - III miejsce, drużyna młodsza - III miejsce;
  • piłka ręczna:
  • Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej dziewcząt - V miejsce,
  • Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej chłopców - III miejsce;
  • tenis stołowy:
  • Mistrzostwa Gminy - Antoni Dąbrowski i Maciej Mróz (VII SP) - I miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu - Antoni Dąbrowski i Maciej Mróz (VII SP) - II miejsce.
  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko - Plastyczny:
  • Wirginia Jones (III SP) - III miejsce,
  • Marcelina Paprotna (Vb SP) - II miejsce w konkursie plastycznym,
  • Lena Piotrowska (IVb SP) - wyróżnienie w konkursie plastycznym,
  • Valeryia Bubnovich (VI SP) - wyróżnienie w konkursie plastycznym;
  • Gminny Konkurs Plastyczny "Ja w przyszłości - zawód moich marzeń" - Emilia Wojtanowska (VIII SP) - III miejsce, Miłochna Wiśniewska (VII SP) - wyróżnienie;
  • występ chóru szkolnego na Jarmarku św. Mikołaja w Grudziądzu;
  • "Dobra nowina" - koncert kolęd w wykonaniu szkolnego chóru "Serduszka" pod kierunkiem P. Krzysztofa Zaremby oraz - gościnnie - aktorów Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu;
  • przedstawienie pt. "Let's go to the Zoo" w wykonaniu uczniów klasy Ia SP dla rodziców;
  • przedstawienie "Akademia Pana Kleksa" wystawione dla społeczności szkolnej oraz dla rodziców - Koło Teatralne;
  • udział członków szkolnego chóru "Serduszka" w warsztatach muzycznych w Sobieszewie;
  • XVIII Festiwal Piosenki Krajów Unii Europejskiej - Agata Kasprzyk (VII) - III miejsce.
  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • wycieczka do Warszawy;
  • wycieczka do Bydgoszczy (I SP i przedszkole)
  • wycieczki tematyczne do Torunia do "Kamienicy Alchemika" (III G, VIII SP);
  • wycieczki do teatru i biblioteki w Grudziądzu
  • wycieczka do Torunia dla członków chóru szkolnego;
  • biwak szkolny w Jarosławcu (V-VIII SP);
  • wycieczka do Krakowa (III G);
  • wycieczka do Biskupina (I SP);
  • wycieczka do Bydgoszczy (IV SP);
  • wycieczka w Bory Tucholskie (V SP).
  • Konkursy przedmiotowe:
  • Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej - Maciej Mróz (VI SP) - III miejsce;
  • IV Międzyszkolny Konkurs Aktywności Twórczej Uczniów w Gminie Grudziądz "Profilaktyka bez tajemnic":
  • Julian Wojanowski (VII SP) - I miejsce w kategorii film profilaktyczny,
  • Nikodem Kleczkowski (IIIb SP) - I miejsce w kategorii plakat;
  • Regionalny Konkurs Ortograficzny w Węgrowie - Martyna Sankiewicz (VII SP) i Zuzanna Włódyka (VI SP) - laureatki;
  • Bezpieczna + - udział w konkursach, wycieczka do Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab w Poznaniu.
  • Osiągnięcia sportowe:
  • kolarstwo:
  • Powiatowy Wyścig Kolarski MTB - drużynowo II miejsce, Szczepan Łukasik (VI SP) - III miejsce,
  • wyróżnienia Wójta Gminy Grudziądz dla medalistek Mistrzostw Polski - Sylwia Kulczyk (III G), Iga Wiklińska (II G), Karolina Różyńska (II G),
  • wyścig kolarski MTB o Puchar Wójta Gminy Grudziądz - I miejsce drużynowo, Martyna Paprotna (IVb SP) - I miejsce, Wiktoria Załęska (IVb SP) - III miejsce, Jakub Mielewski (IVb SP) - II miejsce, Igor Pietrzak (IVb SP) - III miejsce, Wiktoria Deptuła (V SP) - I miejsce, Kacper Warduliński (V SP) - III miejsce, Amelia Tkaczyńska (VI SP) - II miejsce, Szczepan Łukasik (VI SP) - II miejsce;
  • biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów:
  • Mistrzostwa Gminy - Karolina Różyńska (III G) - I miejsce, Wiktoria Groszewska (II G) - II miejsce, Antonina Nalaskowska (VI SP) - IV miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu - Karolina Różyńska (III G) - III miejsce, Sylwia Kulczyk (III G) - V miejsce, Wiktoria Groszewska (II G) - VI miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych - drużyna dziewcząt z Gimnazjum - II miejsce;
  • lekkoatletyka:
  • Gminne Mistrzostwa w LA - Szczepan Łukasik (VI SP) - II miejsce w biegu na 1000m, Emilia Kubiak (VI SP) - II miejsce w biegu na 600m, Szymon Sowa (IVb SP) - III miejsce w biegu na 300m, Oliwier Maziarz (VI SP) - III miejsce w biegu na 60m oraz IV miejsce w biegu na 300m, Karolina Różyńska (II G) - I miejsce w skoku w dal i w biegu na 600m, Sylwia Kulczyk (III G) - II miejsce w biegu na 60m i na 300m, Kamil Maziarz (III G) - II miejsce w skoku w dal, Szymon Laskowski (III G) - II miejsce w biegu na 300m oraz III miejsce w biegu na 60m, Wiktoria Groszewska (II G) - III miejsce w biegu na 600m,
  • Powiatowe Mistrzostwa w LA - Oliwier Maziarz (VI SP) - I miejsce w biegu na 60m, Szczepan Łukasik (VI SP) - III miejsce w biegu na 1000m, Szymon Laskowski (III G) - III miejsce w biegu na 60m,
  • Mistrzostwa Gminy w Trójboju i Czwórboju LA - II miejsce w czwórboju chłopców, V miejsce w czwórboju dziewcząt, IV miejsce w trójboju dziewcząt, IV miejsce w trójboju chłopców, Oliwia Wesołowska (IVb SP) i Kacper Majorkiewicz (VI SP) - III miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu w LA - Sylwia Kulczyk (III G) - II miejsce w biegu na 300m, Karolina Różyńska (III G) - III miejsce w biegu na 800m, sztafeta dziewcząt - I miejsce;
  • Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców: drużyna SP - III miejsce, drużyna Gimnazjum - IV miejsce;
  • tenis stołowy:
  • Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Gminy Grudziądz - Antoni Dąbrowski i Maciej Mróz (kl. VI SP) - I miejsce,
  • Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym Drużynowym Chłopców rocznik 2005-2007 w Rogóźnie - Antoni Dąbrowski i Maciej Mróz (kl. VI SP) - II miejsce.
  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko - Plastyczny:
  • Elżbieta Łęgowska (kl. II) - II miejsce,
  • Marcelina Paprotna (kl. IVb) - II miejsce,
  • Marika Łucka (kl. V) - I miejsce,
  • Agata Wiśniewska (III G) - II miejsce,
  • Karolina Kałdowska (III G) - III miejsce;
  • XIX Powiatowy Przegląd Poezji "Złote Usta" w Łasinie - nagrody dla Agaty Wiśniewskiej i Karoliny Kałdowskiej (kl. III G);
  • XV Konkurs Interpretacji Teatralnej Dzieci i Młodzieży w Toruniu - wyróżnienia dla Agaty Wiśniewskiej i Karoliny Różyńskiej (kl. III G);
  • gminny konkurs "Świeżo malowane" - Nadia Wesołowska (IIIb SP) - I miejsce, Martyna Sankiewicz (VII SP) - II miejsce;
  • konkurs literacki, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Małym Rudniku: Agata Kasprzyk (VI SP) - III miejsce;
  • udział w warsztatach muzyczno - teatralnych w Zamku Bierzgłowskim w ramach projektu współfinansowanego przez Fundację Tesco oraz Gminę Grudziądz;
  • "Barwy jesieni" - koncert z udziałem artystów z teatru Baj Pomorski w Toruniu oraz chóru szkolnego;
  • występ szkolnego chóru "Serca" na koncercie charytatywnym w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu;
  • koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru szkolnego "Serca" oraz aktorów z toruńskiego Teatru Baj Pomorski w grudziądzkim Klubie "Akcent";
  • występ chóru szkolnego podczas wieczoru twórczości Zenona i Krzysztofa Zarembów w Toruniu;
  • Koncert Pasyjny w wykonaniu chóru szkolnego i koła teatralnego w kościele w Sarnowie;
  • przedstawienie dla najmłodszych pt. "Z biegiem Wisły", oparte na polskich legendach, w wykonaniu uczniów klasy IVa SP.
  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • wycieczka do Warszawy;
  • wycieczka do Torunia (II G);
  • wycieczka do Oświęcimia dla uczniów starszych klas;
  • biwak szkolny w Jantarze dla uczniów klas III-VII SP i II-III G;
  • wysokie osiągnięcia harcerzy w imprezach turystycznych;
  • wyjazdy do teatrów w Grudziądzu, Toruniu i Bydgoszczy;
  • wycieczki tematyczne, m.in. do planetarium, do Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu, do Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie.

Szkoła uczestniczyła w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego odbyły się różne konkursy oraz dwa spotkania autorskie.

Z inicjatywy uczniów klasy III G Szkoła zorganizowała publiczną zbiórkę funduszy na leczenie dla ucznia. Zebrano 18.700 PLN.

  • Konkursy przedmiotowe:
  • III Międzyszkolny Konkurs Aktywności Twórczej uczniów Gminy Grudziądz "Profilaktyka bez tajemnic" - drużyna dziewcząt z klasy III G w składzie: Wiktoria Hapka, Aleksandra Mróz, Julita Szymańska i Agata Wiśniewska zajęła II miejsce w profilaktycznym "turnieju gimnazjalistów";
  • Osiągnięcia sportowe:
  • Turniej Wiedzy o Sporcie:
  • etap gminny - reprezentacja Gimnazjum - I miejsce, Jakub Janicki (III G) - I miejsce, Katarzyna Wiśniewska (III G) - II miejsce,
  • etap powiatowy - reprezentacja Gimnazjum - II miejsce;
  • kolarstwo
  • Gminny Wyścig Rowerowy - I miejsce drużynowo, 7 medali indywidualnych,
  • Mistrzostwa Powiatu MTB - I miejsce drużynowo, Joanna Kardas (VI SP) - I miejsce, Nina Witkowska (IV SP) - II miejsce,
  • rejonowe biegi przełajowe szkółek kolarskich - Wiktoria Groszewska (II G) - I miejsce, Joanna Kardas (VI SP) - V miejsce, Jędrzej Mikulski (V SP) - V miejsce, Miłosz Różyński (V SP) - V miejsce,
  • zawody w kolarstwie MTB o Puchar Wójta Gminy Grudziądz - Nina Witkowska (IV SP) - I miejsce, Wiktoria Deptuła (IV SP) - III miejsce, Emilia Janicka (V SP) - IV miejsce, Michał Mroczkowski (V SP) - IV miejsce, Ewelina Czerwińska (VI SP) - I miejsce, Joanna Kardas (VI SP) - II miejsce, Amelia Kalinowska (VI SP) - III miejsce,
  • Powiatowy Wyścig MTB - Joanna Kardas (VI SP) - I miejsce, Szczepan Łukasik (V SP) - I miejsce, Wiktoria Deptuła (IV SP) - III miejsce, Piotr Klafczyński (VI SP) - III miejsce;
  • biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów:
  • Mistrzostwa Gminny Grudziądz - Joanna Kardas (VI SP) - IV miejsce, Karolina Różyńska (II G) - I miejsce, Wiktoria Groszewska (I G) - III miejsce, Sylwia Kulczyk (II G) - IV miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu - Karolina Różyńska (II G) - III miejsce;
  • lekkoatletyka:
  • Mistrzostwa Gminy w LA - Sylwia Kulczyk (II G) - I miejsce w skoku w dal i II w biegu na 60m, Karolina Różyńska (II G) - I miejsce w biegu na 600m, Wiktoria Groszewska (I G) - III miejsce w biegu na 600m, Adrian Rantflejsz (III G) - III miejsce w biegu na 300m, Paweł Zaborowski (VI SP) - IV miejsce w biegu na 1000m, Joanna Kardas (VI SP) - IV miejsce w biegu na 600m,
  • Mistrzostwa Powiatu - Sylwia Kulczyk (II G) - Mistrzyni Powiatu w biegu na 60 m, Karolina Różyńska (II G) - III miejsce w biegu na 600m,
  • Gminne Zawody w LA szkół gimnazjalnych - Sylwia Kulczyk (II) - I miejsce w biegu na 100m, Karolina Różyńska (II) - I miejsce w biegu na 800m, II miejsce w skoku w dal, Zuzanna Kowalska (II) - III miejsce w skoku w dal, Dominik Sentkowski (III) - II miejsce w biegu na 300m, Nataniel Kubiak (II) - III miejsce w pchnięciu kulą, Wiktoria Groszewska (II) - IV miejsce w biegu na 800m, sztafeta dziewcząt - I miejsce, sztafeta chłopców - III miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w LA szkół gimnazjalnych - Sylwia Kulczyk (II) - I Vice-Mistrzyni Powiatu w biegu na 100m, Karolina Różyńska (II) - II Vice-Mistrzyni Powiatu w biegu na 800m;
  • tenis stołowy:
  • turniej deblowy o Puchar Wójta Gminy Grudziądz - Antoni Dąbrowski i Jędrzej Krzyżykowski (V SP) - I miejsce, Karolina Różyńska (II G) i Katarzyna Wiśniewska (III G) - III miejsce,
  • turniej powiatowy - Antoni Dąbrowski i Jędrzej Krzyżykowski (V SP) - II miejsce,
  • turniej wojewódzki - Antoni Dąbrowski i Jędrzej Krzyżykowski (V SP) - IV miejsce;
  • Gminny Turniej Dziewcząt w piłce nożnej - reprezentacja Gimnazjum - II miejsce.
  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko - Plastyczny
  • Natalia Kowalska (III G) - I miejsce,
  • Agata Wiśniewska (III G) - II miejsce,
  • Dawid Wiecki (IIb SP) - III miejsce w konkursie plastycznym,
  • Marcelina Paprotna (IIIb SP) - III miejsce w konkursie plastycznym,
  • Emilia Janicka (V SP) - III miejsce w konkursie plastycznym,
  • Jesienny koncert liryczny "Dopóki jesteś..." w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - chór szkolny i Koło Teatralne Gimnazjum;
  • warsztaty artystyczne dla członków chóru szkolnego;
  • występ chóru szkolnego na deskach Teatru Baj Pomorski w Toruniu podczas imprezy charytatywnej;
  • "Kolędy ulicy" w Klubie Akcent w Grudziądzu - chór szkolny;
  • "Witajcie w naszej bajce" - Teatralny Dzień Babci i Dziadka w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - uczniowie klas I-III SP;
  • "Pasyjne rozważania w słowach i w pieśni" - uroczystość religijna w Kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Grudziądzu - chór szkolny i Koło Teatralne Gimnazjum;
  • "Balladyna" - widowisko teatralne w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • występ podczas III Pikniku Rodzinnego - uczniowie klas IIIa i IIIb SP.
  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • "Młyn Wiedzy" - wycieczka do Torunia (V SP);
  • wycieczka do Krakowa (G);
  • wycieczka do Gdańska (I-III SP);
  • wycieczka do Szwecji (III G);
  • wycieczka do Sopotu (chór szkolny, Koło Teatralne Gimnazjum);
  • biwak szkolny w Pucku (V-VI SP);
  • biwak szkolny w Tleniu (III-IV SP).
  • Pielęgnowanie tradycji patriotycznych:
  • zorganizowanie marszu patriotyczno - religijnego pd hasłem "Patriotyczne Majowe".
  • Konkursy przedmiotowe:
  • współorganizacja Gminnego Konkursu Historycznego - uczniowie klasy II G, Anna Bończoszek (IIb SP) - I miejsce w konkursie plastycznym;
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - drużyna Gimnazjum - I miejsce w etapie gminnym;
  • Międzyszkolny Konkurs z języka angielskiego dla klas III szkół podstawowych gminy Grudziądz - Zuzanna Bulkowska i Nina Witkowska (III SP) - II miejsce;
  • konkurs przyrodniczy "Zwierzęta z polskiej zagrody" w Grudziądzu - reprezentacja w składzie: Kamil Maziarz, Szymon Laskowski i Paweł Beiger (VI SP) - III miejsce;
  • XVI edycja Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych w Grudziądzu - I miejsce;
  • II Międzyszkolny Konkurs Aktywności Twórczej uczniów Gminy Grudziądz "Profilaktyka bez tajemnic":
  • Wiktoria Hapka (II G) - I miejsce w konkursie na projekt koszulki z przesłaniem,
  • Katarzyna Kardas i Katarzyna Wiśniewska (II G) - III miejsce w konkursie na prezentację multimedialną "Zanim będzie za późno".
  • Osiągnięcia sportowe:
  • Turniej Wiedzy o Sporcie:
  • etap gminny - reprezentacja Gimnazjum - I miejsce, Katarzyna Wiśniewska (II G) - II miejsce, Jakub Janicki (II G) - III miejsce,
  • etap powiatowy - reprezentacja Gimnazjum - I miejsce, Katarzyna Wiśniewska (II G) - I miejsce;
  • kolarstwo
  • gminny wyścig kolarski - Iga Wiklińska - I miejsce, Mistrzyni Gminy, Joanna Kardas - II miejsce, Piotr Klafczyński - II miejsce, Szczepan Łukasik - III miejsce, drużynowo - I miejsce,
  • powiatowy wyścig kolarski - Wiktoria Groszewska (VI SP) - II miejsce,
  • Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich - Iga Wiklińska (VI SP) - podwójna Mistrzyni Polski na 250m ze startu lotnego i w wyścigu eliminacyjnym oraz podwójna Vice Mistrzyni Polski w wyścigu punktowym i wyścigu stretch,
  • Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w kolarstwie MTB - Iga Wiklińska (VI SP) - I miejsce, Mistrzyni Powiatu.
  • biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów:
  • Mistrzostwa Gminy - Wiktoria Groszewska (VI SP) - I miejsce w biegu na 800m, Mistrzyni Gminy, Karolina Różyńska (VI SP) - II miejsce w biegu na 1500m, Radosław Kwiatkowski (III G) - IV miejsce w biegu na 2000m,
  • Mistrzostwa Powiatu - Wiktoria Groszewska (VI SP) - IV miejsce,
  • Powiatowe Biegi Sztafetowe - drużyna dziewcząt SP - II miejsce;
  • piłka nożna
  • Gminny Turniej Piłki Nożnej chłopców - reprezentacja Gimnazjum - I miejsce,
  • Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej dziewcząt - reprezentacja Gimnazjum - II miejsce, reprezentacja SP - III miejsce,
  • Turniej Piłki Ręcznej Szkół Gimnazjalnych - dziewczęta - II miejsce, chłopcy - III miejsce;
  • lekkoatletyka:
  • Gminne Zawody w LA - Sylwia Kulczyk (I G) - I miejsce w biegu na 60m, Karolina Różyńska (I G) - I miejsce w biegu na 600m i I miejsce w skoku w dal, Sylwia Kulczyk (I G) - II miejsce w biegu na 600m i II miejsce w skoku w dal, Bartosz Wojciechowski (III G) - II miejsce w biegu na 60m, Wiktoria Groszewska (VI SP) - I miejsce w biegu na 600m, Amelia Nalaskowska (VI SP) - IIi miejsce w biegu na 300m,
  • Powiatowe Zawody w LA - Sylwia Kulczyk (I G) - I miejsce w biegu na 60m, Karolina Różyńska (I G) - II miejsce w biegu na 600m, Wiktoria Groszewska (VI SP) - I miejsce w biegu na 600m.
  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko - Plastyczny
  • Miłochna Wiśniewska (IV SP) - II miejsce,
  • Kesja Kępińska (II G) - III miejsce,
  • Paweł Beiger (I G) - I miejsce w konkursie plastycznym;
  • XII Konkurs Interpretacji Teatralnej Dzieci i Młodzieży w Toruniu:
  • Wiktoria Hapka (II G) - wyróżnienie,
  • Maria Romańska (III SP) - wyróżnienie;
  • Rejonowy Konkurs Recytatorski "Niektórzy lubią poezję" - Wiktoria Hapka (II G) - wyróżnienie;
  • Gminne Prezentacje Muzyczne "Zaśpiewajmy jeszcze raz piosenki z lat 60-tych i 70-tych" - Agata Kasprzyk (IV SP) - II miejsce;
  • Wieczór polsko - francuski w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum we współpracy z artystami z Baja Pomorskiego i Teatru "Afisz" w Toruniu;
  • impreza poetycko - muzyczna "Między miętą a rumiankiem" - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • III Powiatowy Przegląd Piosenki Harcerskiej "Śpiewogranie" w Boguszewie - I miejsce;
  • "Jasełka na nowo opowiedziane" - uczniowie klasy V SP;
  • Teatralny Dzień Babci i Dziadka w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu:
  • "Przypadki doktora Bonifacego Trąbki" - Koło Teatralne Gimnazjum,
  • "O królewnie i krasnoludkach" - uczniowie klasy III SP,
  • "Zielone Kapturki" - uczniowie klasy IIa SP,
  • "Koziołek Niematołek" - uczniowie klasy IIb SP,
  • "Twoja twarz brzmi znajomo" - uczniowie klasy Ib SP,
  • "Dopóki kręci się nasz świat, Babcie, Dziadkowie niech nam żyją 100 lat" - uczniowie klasy Ia SP;
  • udział w Gminnym Spotkaniu Teatralnym pn. "Bajka znana i nieznana" - uczniowie klasy III SP;
  • widowisko poetycko - muzyczne "Zanurzeni w Chrystusie kochamy Cię Polsko" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • występ podczas II Pikniku Rodzinnego - uczniowie klas IIa i IIb SP;
  • w ramach półkolonii, warsztatami teatralno - muzycznymi rozpoczęła się realizacja programu "Młody artysta", współfinansowanego przez Fundację Pierwsze Skrzypce.
  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • Grudziądzki Puchar Komisji Turystyki Pieszej w kategorii szkół woj. kujawsko - pomorskiego z drugą lokatą, VI miejsce w kategorii SG w Pucharze Grudziądza w Marszach na Orientację 2015,
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • wycieczki i biwaki SP - Grudziądz (IIa, IIb), Toruń (IIa, IIb, IV-VI SP), Kłodawa (III SP), Jarosławiec (VI SP);
  • wycieczki i biwaki Gimnazjum - Toruń (II G), Bydgoszcz (III G), Poznań (II G), Jarosławiec (I G), Tleń (III G);
  • wycieczki harcerskie - Grudziądz, Toruń, biwaki w Szkole.
  • Konkursy przedmiotowe:
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:
  • drużyna SP w składzie: Karolina Różyńska, Sylwia Kulczyk, Szymon Laskowski i Kamil Maziarz (VI SP) - III miejsce w etapie gminnym,
  • drużyna Gimnazjum w składzie: Dominik Załęski i Kamil Simson (I G) oraz Kacper Hapka (III G) - I miejsce w etapie gminnym, V miejsce w etapie powiatowym.
  • Osiągnięcia sportowe:
  • Turniej Wiedzy o Sporcie:
  • etap gminny - reprezentacja Gimnazjum - II miejsce, Katarzyna Wiśniewska (I G) - III miejsce,
  • etap powiatowy - reprezentacja Gminy Grudziądz z Katarzyną Wiśniewską (I G) - I miejsce;
  • kolarstwo
  • wyścig o Puchar Wójta Gminy Grudziądz 2014 - Joanna Kardas (IV SP), Amelia Nalaskowska (V SP), Karolina Różyńska (VI SP) - III miejsce, drużynowo - III miejsce,
  • wyścigi kolarskie szkół podstawowych gminy Grudziądz - Ewelina Czerwińska (IV SP) - II miejsce, Iga Wiklińska (V SP) - I miejsce, Sylwia Kulczyk (VI SP) - I miejsce, Karolina Różyńska (VI SP) - II miejsce,
  • Powiatowy Wyścig Kolarski 2014 - Ewelina Czerwińska (IV SP) - II miejsce, Iga Wiklińska (V SP) - II miejsce, Amelia Nalaskowska (V SP) - III miejsce,
  • wyścig o Puchar Wójta Gminy Grudziądz 2015 - Sylwia Kulczyk (VI SP) - I miejsce, Karolina Różyńska (VI SP) - II miejsce, Iga Wiklińska (V SP) - I miejsce, Ewelina Czerwińska (IV SP) - I miejsce, Joanna Kardas (VI SP) - III miejsce, drużynowo - I miejsce,
  • Powiatowy Wyścig Kolarski 2015 - Iga Wiklińska (V SP) i Ewelina Czerwińska (IV SP) - II miejsce;
  • biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów:
  • Mistrzostwa Gminy - Karolina Różyńska (VI SP) - I miejsce, Sylwia Kulczyk (VI SP) - II miejsce, Amelia Nalaskowska (V SP) - III miejsce, Anna Kardas (III G) - II miejsce, Radosław Kwiatkowski (II G) - III miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu - Karolina Różyńska (VI SP) - III miejsce, Sylwia Kulczyk (VI SP) - V miejsce, Anna Kardas (III G) - IV miejsce;
  • Powiatowe Biegi Sztafetowe - drużyna dziewcząt SP - II miejsce;
  • piłka nożna
  • Gminny Turniej Piłki Nożnej chłopców - reprezentacja Gimnazjum - III miejsce,
  • Gminny Turniej Piłki Nożnej dziewcząt - reprezentacja SP - III miejsce;
  • lekkoatletyka:
  • Halowe Mistrzostwa Gminy w LA - Julita Szymańska (I G) - II miejsce w biegu na 1000m, Damian Pawłowski (III G) - III miejsce w biegu na 60m, Sylwia Kulczyk (VI SP) - III miejsce w biegu na 60m, skoku w dal i biegu na 600m,
  • gminne zawody w LA szkół gimnazjalnych - Damian Pawłowski (III G) - I miejsce w biegu na 100m, III miejsce w skoku w dal, Bartosz Wojciechowski (II G) - II miejsce w biegu na 100m, II miejsce w skoku w dal, Weronika Zasuń (III G) - IV miejsce w biegu na 100m, Julita Szymańska (I G) - II miejsce w biegu na 800m, Radosław Kwiatkowski (II G) - III miejsce w biegu na 1500m, Roksana Różyńska (III G) - III miejsce w pchnięciu kulą i IV miejsce w skoku w dal, Dawid Groszewski (II G) - IV miejsce w pchnięciu kulą, sztafeta chłopców - II miejsce,
  • Powiatowa Gimnazjada LA - Sylwia Kulczyk (VI SP) - I miejsce w biegu na 60m,
  • powiatowe zawody w LA szkół gimnazjalnych - Damian Pawłowski (III G) - II miejsce w biegu na 100m, Roksana Różyńska (III G) - IV miejsce w skoku w dal, sztafeta chłopców - II miejsce;
  • czwórbój i trójbój LA uczniów klas IV-VI szkół podstawowych w Grudziądzu - dziewczęta - II miejsce, chłopcy - V miejsce;
  • tenis stołowy:
  • Gminny Turniej Tenisa Stołowego - Antoni Dąbrowski (III SP) i Paweł Jurek (IV SP) - I miejsce, Mistrzowie Gminy,
  • Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych - Antoni Dąbrowski (III SP) i Paweł Jurek (IV SP) - IV miejsce;
  • XIV Mistrzostwa Miasta w Gimnastyce Sportowej w Grudziądzu - Paweł Zaborowski (IV SP) - II miejsce.
  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Szczepan Łukasik (kl. III) - I miejsce,
  • Maria Romańska (kl. II) - wyróżnienie,
  • Alina Jurek (kl. III) - II miejsce,
  • Roksana Różyńska (kl. III) - III miejsce;
  • gminny konkurs "Świeżo malowane" - Joanna Ślizewska (III SP) - III miejsce;
  • XII Konkurs Interpretacji Teatralnej Dzieci i Młodzieży w Toruniu:
  • Nikodem Pustuła (III G) - wyróżnienie,
  • Dagna Łukasik (Ia SP) - wyróżnienie;
  • XVI Powiatowy Przegląd Poezji "Złote Usta" w Łasinie:
  • Alina Jurek (III G) - III miejsce,
  • Maria Romańska (II SP - I miejsce,
  • Szczepan Łukasik (III SP) - wyróżnienie;
  • Festiwal Piosenki Harcerskiej "Jaworek" w Jabłonowie Pomorskim - 52 DH "Remus" - I miejsce;
  • przedstawienie zimowo - świąteczne "Pod zieloną choineczką" - Koło Teatralne klas I-III SP;
  • zorganizowanie w GOK w Małym Rudniku uroczystości dla Seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka:
  • klasa II SP - "Kopciuszek", "Kot w butach",
  • klasa III SP - "Biały wróbelek",
  • klasy Ia i Ib - montaż poetycko - wokalny;
  • poetycko - muzyczny wieczór walentynkowy "Z miłością nam do twarzy" - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • występ w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu na "Grudziądzkiej Kieszeni Scenicznej" - uczniowie klas gimnazjalnych;
  • widowisko poetycko - muzyczne "Romeo i Julia" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • występ podczas I Pikniku Rodzinnego - Koło Teatralne klas I-III SP oraz uczniowie klas Ia i Ib SP.
  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • Puchar Komisji Turystyki Pieszejza I miejsce w kategorii "Szkoły Województwa Kujawsko - Pomorskiego";
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • wycieczki i biwaki SP - Bydgoszcz (IV-VI SP, II-III SP, Ia i przedszkolaki), Toruń (IV-VI SP), Malbork (II SP), Gdynia (III SP), Solec Kujawski (Ia i Ib SP), Wierzchy (V SP), Gniew (IV i VI SP);
  • biwak Gimnazjum - Jarosławiec (I i II G);
  • wycieczki harcerskie - Warszawa, Łódź, Grudziądz, biwaki w Szkole, Boguszewie i Wińcu.

W Szkole powstała drużyna zuchowa.

  • Konkursy przedmiotowe:
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:
  • drużyna Gimnazjum w składzie: Kacper Hapka, Maciej Jaworski (II G), Mateusz Ząbek (III G) - I miejsce w etapie gminnym, IV miejsce w etapie powiatowym;
  • Kesja Kępińska (VI SP) - udział w konkursie przedmiotowym z języka polskiego (etap rejonowy);
  • Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny w Grudziądzu - Martyna Sankiewicz, Kacper Bądkowski i Julian Wojanowski (III SP) - II miejsce w klasyfikacji drużynowej;
  • Alina Jurek (II G) - laureatka Diecezjalnego Konkursu literacko-plastyczno-multimedialnego pn. "Ludzie miłosierdzia. Podobni do nas, święci dla nas" w kategorii literackiej;
  • Aneta Biernacka (III G) - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży 2014 "Kornel Makuszyński i jego bohaterowie";
  • udział uczniów Gimnazjum w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II;
  • Gminny Konkurs J. angielskiego dla uczniów klas III SP - Kacper Bądkowski i Dominik Wroniecki (III SP) - I miejsce;
  • udział uczniów Gimnazjum w Ogólnopolskiej Grze Czytelniczej "Między nami czytelnikami".
  • Osiągnięcia sportowe:
  • kolarstwo:
  • Gminny Wyścig Kolarski - SP I miejsce w klasyfikacji drużynowej, G II miejsce w klasyfikacji drużynowej,
  • Powiatowy Wyścig Kolarski - I miejsce w klasyfikacji drużynowej, Iga Wiklińska (IV SP) - III miejsce, Julita Szymańska (VI SP) - V miejsce, Dawid Groszewski (I G) - I miejsce, Paulina Czerwińska (II G) - II miejsce, Tymoteusz Sikora (I G) - III miejsce,
  • zawody rowerowe w kolarstwie MTB - Iga Wiklińska (IV SP) - II miejsce, Dawid Kalinowski (VI SP) - I miejsce, Dariusz Mostowski (VI SP) - II miejsce;
  • wyścig kolarski w ramach Ligii Uczniowskich Klubów Sportowych - Nikola Różyńska (III G) - I miejsce, Anna Kardas (II G) - III miejsce;
  • biegi przełajowe - Nikola Różyńska (III G) - Mistrzyni Powiatu, X miejsce w zawodach wojewódzkich;
  • lekkoatletyka:
  • zawody LA dla szkół podstawowych - drużyna dziewcząt z klas V i VI SP - II miejsce, drużyna chłopców z klas V i VI SP - V miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu w LA - Nikola Różyńska (III G) - I miejsce w biegu na 800m;
  • Gminny Turniej Wiedzy o Sporcie - II miejsce drużyny, w skład której wchodzili Katarzyna Rzepka, Mateusz Ząbek i Sebastian Ząbek (III G);
  • piłka nożna:
  • dziewczęta - drużyna SP - II miejsce w turnieju gminnym,
  • dziewczęta - drużyna Gimnazjum - III miejsce w turnieju gminnym,
  • chłopcy - drużyna Gimnazjum - IV miejsce w turnieju gminnym;
  • piłka ręczna:
  • chłopcy - drużyna SP - III miejsce w turnieju gminnym,
  • chłopcy - drużyna Gimnazjum - III miejsce w turnieju gminnym;
  • Gminne Zawody Drużynowe w Tenisie Stołowym:
  • Mateusz Ząbek i Sebastian Ząbek (III G) - II miejsce,
  • Alina Jurek i Paulina Laskowska (II G) - III miejsce;
  • Kacper Hapka (II G) - IV miejsce w Kumite (walka pełnokontaktowa, w kat. wiekowej 13-14 lat, waga do 50 kg) na IX Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 Polskiej Federacji Kyokushin Karate;
  • Antoni Dąbrowski (II SP) - III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Kujawsko - Pomorskiego Skrzatów w tenisie stołowym.
  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Maria Romańska (I SP) - wyróżnienie,
  • Miłochna Wiśniewska (II SP) - wyróżnienie,
  • Karolina Różyńska (V SP) - I miejsce,
  • Nikodem Pustuła (II G) - I miejsce,
  • Aneta Biernacka (III G) - II miejsce;
  • XV Powiatowy Konkurs Recytatorski w Łasinie - Nikodem Pustuła (II G) - II miejsce;
  • Konkurs Interpretacji Wierszy i Prozy Edwarda Stachury "Głos Steda" w Toruniu - Roksana Różyńska (II G) - I miejsce;
  • XI Konkurs Interpretacji Teatralnej Dzieci i Młodzieży w Toruniu:
  • Roksana Różyńska (II G) - II miejsce,
  • Aneta Biernacka (III G) - wyróżnienie;
  • III Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej - Karolina Kałdowska (V SP) - I miejsce;
  • widowisko słowno - muzyczne "Caritas - drogą wiary, nadziei i miłości" - występ na jubileuszu 25-lecia działalności grudziądzkiego Caritas;
  • "Jesienny wieczór wspomnień" - szkolny wieczorek poezji i muzyki;
  • zorganizowanie w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu uroczystości dla Seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka, dedykowanej mieszkańcom gminy i miasta Grudziądz:
  • widowisko poetycko - muzyczne "Świat według Księdza Jana" (wystawione również wcześniej w CKT) - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • przedstawienie "Opowieść wigilijna" (wystawione również w Szkole) - Koło Teatralne klas I-III SP;
  • montaż poetycko - muzyczny "Koncert życzeń" - Koło Teatralne klas IV-VI SP;
  • widowisko kabaretowe "4 x K czyli Karnawałowy Koncert Kabaretu KaWał" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - klasa II G w ramach realizacji projektu edukacyjnego;
  • występ na Gali Żeglarskiej - Koło Teatralne Gimnazjum i 52 DH "Remus";
  • Grudziądzka Kieszeń Sceniczna "2014 - kabaret "Kawał" - wyróżnienie;
  • widowisko poetycko - muzyczne "Wieczór z Kolumbami" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • przedstawienie "Jest taki kwiat" wystawione dla społeczności szkolnej oraz dla rodziców - Koło Teatralne klas I-III SP;
  • występy uczniów z okazji Pasowania na Ucznia, Zaduszek, Święta Niepodległości, Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Święta Konstytucji 3 Maja;
  • Gminny Konkurs Plastyczny "Świeżo malowane":
  • Martyna Sankiewicz (III SP) - III miejsce,
  • Kesja Kępińska (VI SP) - III miejsce,
  • Hanna Rzepka (I G) - II miejsce.
  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • "Śladami bohaterów Kamieni na szaniec" - wycieczka do Warszawy;
  • "Rajd pieczonego ziemniaka" - ogólnoszkolna impreza turystyczna;
  • wycieczka do Bydgoszczy dla uczniów kl. I SP i przedszkolaków;
  • biwaki szkolne w Jantarze i w górach.

Dyrektor Szkoły, P. Krzysztof Sulerzycki, został zaproszony jako ekspert do dyskusji, która odbyła się w grudziądzkim kinie "Helios" po projekcji filmu "Kamienie na szaniec" w ramach spotkań pt. "Kino na Temat".

  • Konkursy przedmiotowe:
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:
  • drużyna SP w składzie: Dominik Załęski, Kamil Simson i Jakub Janicki (V SP) - II miejsce w etapie gminnym,
  • drużyna Gimnazjum w składzie: Kacper Hapka (I G), Mateusz Ząbek (II G), Grzegorz Look (III G) - I miejsce w etapie gminnym, II miejsce w etapie powiatowym,
  • Grzegorz Look (III G) - III miejsce w klasyfikacji indywidualnej w etapie powiatowym;
  • Kesja Kępińska (V SP) - udział w konkursie przedmiotowym z przyrody (etap rejonowy);
  • Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny w Grudziądzu - Paulina Szewa, Wiktoria Radacka i Marcel Tkaczyński (III SP) - I miejsce w klasyfikacji drużynowej;
  • udział uczniów kl. II SP w ogólnopolskim konkursie "Śniadaniowa klasa";
  • ogólnopolski konkurs "Archiwum wspomnień Jana Pawła II":
  • zespół I - Julia Rożek (Lider, kl. II G) oraz Alina Jurek (kl. I G) i Katarzyna Rzepka (kl. II G),
  • zespół II - Mikołaj Gralla (Lider, kl. III G) oraz Aneta Biernacka, Sandra Ryznar i Bartosz Mróz (kl. II G) - II miejsce;
  • Wojewódzki Konkurs Astronomiczny dla uczniów szkół gimnazjalnych - Julia Rożek (II G) - II miejsce w kategorii projektów indywidualnych.
  • Osiągnięcia sportowe:
  • Wyścig Kolarski Szkół Podstawowych - III miejsce w klasyfikacji drużynowej (etap gminny), I miejsce w klasyfikacji drużynowej (etap powiatowy);
  • Powiatowe Biegi Przełajowe - Nikola Różyńska (II G) - Mistrzyni Powiatu, udział w zawodach wojewódzkich;
  • zawody LA dla szkół podstawowych - drużyna chłopców z klas V i VI SP - II miejsce, drużyna dziewcząt z klas V i VI SP - V miejsce;
  • Gminny Turniej Wiedzy o Sporcie:
  • Katarzyna Rzepka (II G) - I miejsce wśród dziewcząt,
  • Sebastian Ząbek (II G) - II miejsce,
  • Mikołaj Gralla (III G) - IV miejsce,
  • Andrzej Kwiatkowski (III G) - V miejsce;
  • Powiatowy Turniej Wiedzy o Sporcie - I miejsce drużyny, w skład której wchodzili Katarzyna Rzepka i Sebastian Ząbek (II G);
  • piłka nożna:
  • chłopcy - drużyna SP - I miejsce w turnieju gminnym, V miejsce w powiecie,
  • dziewczęta - drużyna Gimnazjum - I miejsce w turnieju gminnym, V miejsce w powiecie,
  • chłopcy - drużyna Gimnazjum - III miejsce w turnieju gminnym;
  • piłka ręczna:
  • chłopcy - drużyna SP - III miejsce w turnieju gminnym,
  • chłopcy - drużyna Gimnazjum - III miejsce w turnieju gminnym;
  • Olimpiada Sportowa Hufca Grudziądz - drużyna harcerska - I miejsce.
  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Szczepan Łukasik (I SP) - II miejsce,
  • Marcel Tkaczyński (III SP) - III miejsce,
  • Kesja Kępińska (V SP) - III miejsce,
  • Agata Wiśniewska (V SP) - wyróżnienie,
  • Mikołaj Gralla (III G) - I miejsce,
  • Roksana Różyńska (I G) - III miejsce,
  • Agata Wiśniewska (V SP) - II miejsce w konkursie plastycznym,
  • Katarzyna Wiśniewska (V SP) - wyróżnienie w konkursie plastycznym,
  • Wiktor Mikulski (I G) - II miejsce w konkursie plastycznym;
  • XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski w Łasinie - Mikołaj Gralla (III G) - I miejsce;
  • II Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej w Linowie - Karolina Kałdowska (IV SP) - III miejsce;
  • Konkurs Interpretacji Wierszy i Prozy Edwarda Stachury "Głos Steda" w Toruniu - Aneta Biernacka (II G) - III miejsce;
  • X Jubileuszowy Konkurs Interpretacji Teatralnej Dzieci i Młodzieży w Toruniu:
  • Mikołaj Gralla (III G) - I miejsce i wyróżnienie za najlepszą interpretację poezji Juliana Tuwima,
  • Nikodem Pustuła (I G) - II miejsce,
  • udział Emilii Janickiej i Joanny Ślizewskiej (I SP) oraz Kesji Kępińskiej i Agaty Wiśniewskiej (V SP);
  • XXVI Rejonowy Konkurs Recytatorski "Od Kofty do Bacińskiej" -
  • Aneta Biernacka (I G) - I miejsce oraz nagroda specjalna od autorki,
  • Alina Jurek (I G) - wyróżnienie,
  • Roksana Różyńska (I G) - wyróżnienie;
  • Grudziądzka Kieszeń Sceniczna "2013 - kabaret "Kawał" - wyróżnienie;
  • udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Szafarni;
  • Międzyszkolne Konfrontacje Teatrów Dziecięcych "Maska" w Grudziądzu - Zuzanna Rejowska (III SP) - nagroda za najlepszą grę aktorską;
  • widowisko poetycko - muzyczne "Tak mówi miłość" wystawione w auli UMK w Toruniu podczas wojewódzkich obchodów święta Dnia Edukacji Narodowej, na Kongresie "Komunikacja kluczem do integracji" w Grudziądzu, podczas obchodów Jubileuszu 10-lecia Bursy Szkolnej Caritas im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Grudziądzu, w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • przedstawienie "Wszystkie dzieci nasze są..." - opowieść o Januszu Korczaku oraz "Król Maciuś Pierwszy" - wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne klas I-III SP;
  • sztuka teatralna "List z tamtego świata" wystawiona w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • przedstawienie "Dzieci Kornela" wystawione dla społeczności szkolnej oraz dla rodziców - Koło Teatralne klas I-III SP;
  • Festiwal Piosenki "Wesoła Nutka" w Łasinie - szkolny zespół muzyczny "LamaWay" - I miejsce;
  • X Gminne Prezentacje Muzyczne:
  • szkolny zespół muzyczny "LamaWay" - I miejsce i dyplom "Grand Prix",
  • Sylwester Bugajak (I G) - tytuł "osobowości artystycznej",
  • Karolina Kałdowska (IV SP) - II miejsce w kategorii solistów szkół podstawowych;
  • występy uczniów z okazji Pasowania na Ucznia, Zaduszek, Święta Niepodległości, Bożego Narodzenia, Dnia Babci i Dziadka, Wielkanocy, Święta Konstytucji 3 Maja;
  • wieczorki poezji i muzyki organizowane w Szkole;
  • Gminny Konkurs Plastyczny "Świeżo malowane":
  • Agnieszka Wardulińska (I SP) - wyróżnienie,
  • Roksana Różyńska (I G) - III miejsce,
  • Paulina Laskowska (I G) - wyróżnienie.
  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • "Podróże z Patronem" - wycieczka do Warszawy, Kazimierza n. Wisłą, Sandomierza;
  • "Rajd pieczonego ziemniaka" - ogólnoszkolna impreza turystyczna;
  • wycieczka do Bydgoszczy dla uczniów kl. I SP i przedszkolaków;
  • biwak szkolny w Tleniu.
  • Pielęgnowanie tradycji patriotycznych:
  • zorganizowanie marszu patriotyczno - religijnego pd hasłem "Pamięć i wdzięczność".

W Szkole powstała drużyna harcersko - żeglarska.

Dyrektor Szkoły, P. Krzysztof Sulerzycki, został zaproszony jako prelegent do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na spotkanie pn. "Formy wspierania szkół w zakresie poprawy efektów kształcenia".

  • Konkursy przedmiotowe:
  • Martyna Parteka (III G) - laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z biologii;
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:
  • drużyna SP w składzie: Kacper Hapka, Dawid Sagan i Kacper Wikliński (VI SP) - II miejsce w etapie gminnym,
  • drużyna Gimnazjum w składzie: Grzegorz Look, Jakub Rynkowski i Szymon Grabowski (II G) - I miejsce w etapie gminnym, IV miejsce w etapie powiatowym;
  • Mikołaj Gralla (II G) - III miejsce w ogólnopolskim konkursie internetowym "Know Poland 2011", organizowanym przez Fundację Wspomagania Wsi.
  • Osiągnięcia sportowe:
  • kolarstwo:
  • Gminny Wyścig Kolarski Szkół Podstawowych - II miejsce w klasyfikacji drużynowej, Natalia Izdebska (V SP) - I miejsce, Jesika Czerwińska (V SP) - III miejsce, Katarzyna Wiśniewska (IV SP) - III miejsce, Adam Gołębiowski (V SP) - II miejsce;
  • Powiatowy Wyścig Kolarski Szkół Podstawowych - I miejsce w klasyfikacji drużynowej, Katarzyna Wiśniewska (IV SP) - I miejsce, Katarzyna Kardas (IV SP) - II miejsce, Weronika Zasuń (VI SP) - I miejsce;
  • biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów:
  • Mistrzostwa Gminy - Nikola Różyńska (IG) - I miejsce, Andrzej Kwiatkowski (IIG ) - II miejsce, Weronika Zasuń (VI SP ) - II miejsce,
  • Powiatowe Biegi Przełajowe - Nikola Różyńska (IG) - Mistrzyni Powiatu, Weronika Zasuń (VI SP) - III miejsce;
  • biegi sztafetowe szkół podstawowych i gimnazjów:
  • zawody gminne - reprezentacja dziewcząt SP - I miejsce, reprezentacja chłopców SP - III miejsce, reprezentacja chłopców Gimnazjum - III miejsce w klasyfikacji drużynowej,
  • Powiatowe Biegi Sztafetowe - uczennice klas IV i VI SP - II miejsce w klasyfikacji drużynowej;
  • lekkoatletyka:
  • Powiatowe Halowe Zawody Lekkoatletyczne dla szkół podstawowych i gimnazjalnych - Nikola Różyńska (I G) - I miejsce w biegu na 600m, Weronika Zasuń (VI SP) - IV miejsce w biegu na 600m;
  • Mistrzostwa Gminy w Czwórboju i Trójboju LA szkół podstawowych - drużyna dziewcząt z klas IV-VI SP - I miejsce w klasyfikacji drużynowej w czwórboju, Wiktor Mikulski (VI SP) - I miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w Czwórboju i Trójboju LA szkół podstawowych - uczennice klasy VI SP - III miejsce w klasyfikacji drużynowej,
  • Powiatowa Gimnazjada LA - Nikola Różyńska (I G) - I miejsce w biegu na 800 m;
  • Gminne Zawody Drużynowe w Tenisie Stołowym:
  • Martyna Parteka, Karolina Laskowska, Damian Ząbek (III G) i Sebastian Ząbek (I G) - II miejsce,
  • Paulina Laskowska, Alina Jurek, Nikodem Pustuła i Kacper Ząbek (VI SP) - IV miejsce.
  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Karolina Różyńska i Karolina Kałdowska (III SP) - ex aequo I miejsce,
  • Kesja Kępińska (IV SP) - I miejsce,
  • Roksana Różyńska (VI SP) - II miejsce,
  • Aneta Biernacka (I G) i Marianna Przanowska (III G) - ex aequo I miejsce;
  • XIII Powiatowy Przegląd Poezji "Złote Usta"
  • Karolina Kałdowska (III SP) - I miejsce w kategorii klas III-IV SP,
  • Marysia Przanowska (III G) - I miejsce w kategorii klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,
  • Aneta Biernacka (I G) - II miejsce w kategorii klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych;
  • Rejonowy Konkurs Recytatorski "Poezja sztuką malowana":
  • Klaudia Ciesielska (III G) - IV miejsce,
  • Martyna Parteka (III G) - wyróżnienie;
  • Konkurs Interpretacji Teatralnej Dzieci i Młodzieży w Toruniu:
  • Estera Pustuła i Klaudia Ciesielska (III G) - eq aequo III miejsce,
  • udział Karoliny Kałdowskiej i Karoliny Różyńskiej (III SP);
  • I Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej w Linowie - Nikodem Pustuła (VI SP) - I miejsce w kategorii dzieci od lat 10 do 13;
  • Prezentacje Muzyczne Szkół Gminy Grudziądz - Szymon Kamiński (I G) - II miejsce;
  • występy uczniów z okazji Pasowania na Ucznia, Dnia Babci i Dziadka, Zaduszek, Święta Niepodległości, Święta Konstytucji 3 Maja
  • przedstawienie świąteczne "Dziewczynka z zapałkami - czyli opowieść od serca" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum, Koło Teatralne klas I-III SP, koło taneczne, koło wokalne;
  • "Piotruś Pan w lesie" - występ uczniów z klas I-IV SP w grudziądzkim Muzeum w ramach konkursu teatralnego podczas "białych wakacji";
  • przedstawienie "Wiosenny kabareton" - uczniowie klasy II Gimnazjum;
  • udział kabaretu szkolnego "KaWał" w konfrontacjach teatralnych "Grudziądzka Kieszeń Sceniczna 2012";
  • przedstawienie "Morska bajka" wystawione w Domu Dziecka przy ul. Mikołaja z Ryńska oraz w Szpitalu Miejskim na oddziale dziecięcym w Grudziądzu - uczniowie klasy III SP;
  • przedstawienie "Gdyby nie ty, Warszawo..." wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum, koło taneczne, koło wokalne;
  • przedstawienie "Wróżka Dobra Rada" wystawione dla społeczności szkolnej i przedszkolnej oraz dla rodziców - Koło Teatralne klas I-III SP;
  • Gminny Konkurs Plastyczny "Świeżo malowane":
  • Paweł Beiger (III SP) - II miejsce,
  • Aleksandra Ziętarska (I G) - III miejsce;
  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • nagroda Komisji Turystyki Pieszej za całokształt pracy w 2011r. - I miejsce w kategorii "najlepsza szkoła województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego";
  • Puchar Ekotona 2011 w Marszach na Orientację - III miejsce w kategorii TD;
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • wycieczka do Torunia dla klas IV-VI SP,
  • biwaki Gimnazjum: w Trójmieście (III G) i Toruniu (I-II G);
  • biwaki i wycieczki SP: w Toruniu (I SP, II SP, IV-VI SP) i Mikoszewie (III SP).

Szkolna witryna została laureatem (I miejsce) w kategorii szkół podstawowych w ogólnopolskim konkursie na najlepszą stronę internetową "Polski Internet".

  • Konkursy przedmiotowe:
  • Michał Frela (III G) - laureat dwóch wojewódzkich konkursów przedmiotowych: z historii oraz wiedzy o społeczeństwie pt. "Konstytucje polskie - tradycja i współczesność";
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - drużyna Gimnazjum w składzie: Szymon Grabowski, Grzegorz Look i Mikołaj Gralla (I G) - I miejsce w etapie gminnym, V miejsce w etapie powiatowym;
  • konkurs "Błogosławiona Juta z Chełmży - opiekunka ubogich", organizowany przez Caritas - Piotr Jurek (III G) - III miejsce w kategorii gimnazjalnej.
  • Osiągnięcia sportowe:
  • kolarstwo:
  • zawiązanie sekcji kolarskiej w Szkole;
  • Puchar Wójta Gminy Grudziądz w wyścigach kolarskich - III miejsce w klasyfikacji drużynowej;
  • Powiatowy Wyścig Kolarski - I miejsce w klasyfikacji drużynowej, Anna Kardas (V SP) - II miejsce;
  • wyścigi kolarskie MTB: uczniowie klasy V SP - I miejsce w klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych Gminy Grudziądz, uczniowie klas IV-VI SP - I miejsce w klasyfikacji gmin w powiecie;
  • drużynowe biegi sztafetowe - I miejsce w etapie gminnym, V miejsce w etapie powiatowym;
  • lekkoatletyka:
  • Mistrzostwa Gminy w Czwórboju i Trójboju LA szkół podstawowych - II miejsce dziewcząt klas V-VI SP w klasyfikacji drużynowej,
  • Dawid Ryba (III G) - Mistrz Gminy Grudziądz w biegach na 100m i 300m, Mistrz Powiatu w biegu na 300m,
  • Gimnazjada LA - Kamil Stempski (III G) - III miejsce w skoku wzwyż, Sebastian Pawski (III G) - IV miejsce w pchnięciu kulą,
  • drużyna chłopców z Gimnazjum - II miejsce w sztafecie szwedzkiej w etapie powiatowym;
  • tenis stołowy:
  • Mistrzostwa Gminy - dziewczęta z Gimnazjum - III miejsce, chłopcy z Gimnazjum - IV miejsce, chłopcy z SP - III miejsce,
  • Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych - Damian Ząbek (I G) - II miejsce, Sebastian Ząbek (VI SP) - III miejsce, Karolina Laskowska (II G) - III miejsce;
  • zawody pływackie, organizowane przez GKP ORKA dla uczniów ze szkół z miasta i gminy Grudziądz:
  • Dominika Hapka (II G) - II miejsce (srebrny medal) w kategorii dziewcząt z klas I-III gimnazjum w kraulu na brzuchu oraz II miejsce (srebrny medal) w kategorii dziewcząt z klas I-III gimnazjum w kraulu na grzbiecie,
  • Katarzyna Wiśniewska (III SP) - II miejsce (srebrny medal) w kategorii dziewcząt z klas I-III SP w kraulu na grzbiecie.
  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Karolina Różyńska i Paweł Beiger (II SP) - wyróżnienie,
  • Wiktor Mikulski (V SP) - I miejsce za pracę plastyczną;
  • Festiwal Piosenki Dziecięcej "Rozśpiewane Dzieciaki" w Wąbrzeźnie - Martyna Parteka (II G) - II miejsce;
  • XIII Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Kowalewie Pomorskim - Martyna Parteka (II G) - I miejsce w kategorii wiekowej 11-16 lat;
  • "Biblio, Ojczyzno moja" - Koło Teatralne Gimnazjum - wieczór poetycki z okazji Święta Niepodległości;
  • uświetnienie występem artystycznym uroczystości wigilijnej w Urzędzie Gminy Grudziądz;
  • "Podwieczorek przy mikrofonie czyli co nam w duszy gra" - przedstawienie przygotowane przez nauczycieli;
  • występy uczniów z okazji Pasowania na Ucznia, Dnia Babci i Dziadka;
  • przedstawienie "Po dwustu latach w Soplicowie" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu podczas Święta Szkoły - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • Gminny Konkurs Plastyczny pn. "Świeżo malowane":
  • Kornelia Kurdziel (V SP) - III miejsce,
  • Kamil Stempski (III G) - III miejsce,
  • Maciej Adwent (III G) - wyróżnienie.
  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • nagroda Komisji Turystyki Pieszej za całokształt pracy w 2010r. - II miejsce w kategorii "najlepsza szkoła województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego";
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • biwak klasy II SP w Trójmieście,
  • biwak klas III-VI SP w Mikołajkach,
  • wycieczka klasy I SP do Family Parku w Bydgoszczy,
  • "Śladami JP II" - biwak Gimnazjum.
  • Konkursy przedmiotowe:
  • Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym - drużyna Gimnazjum w składzie: Karol Warduliński, Karol Biernacki i Jarosław Laskowski (III G) - I miejsce;
  • warsztaty ekologiczne MEPTA"2010 - quiz ekologiczny: Sandra Jaworska (III G) - I miejsce, Kamil Stempski (III G) - V miejsce.
  • Osiągnięcia sportowe:
  • kolarstwo:
  • Gminne Zawody w Kolarstwie Górskim - Marianna Przanowska (I G) - I miejsce, Damian Ząbek (I G) - II miejsce, Paulina Kalinowska (V SP) - III miejsce,
  • Powiatowe Zawody w Kolarstwie Górskim - Marianna Przanowska (I G) - I miejsce;
  • biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów:
  • Mistrzostwa Gminy - Andrzej Kwiatkowski (VI SP) - I miejsce, Monika Beiger (III G) - I miejsce,
  • zawody wojewódzkie - Monika Beiger (III G) - II miejsce.
  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Karol Biernacki (III G) - I miejsce,
  • Mikołaj Gralla (VI SP) - I miejsce,
  • Alina Jurek (IV SP) - II miejsce,
  • Milena Pinuszewska (I SP) - III miejsce;
  • Rejonowy Konkurs Recytatorski w Radzyniu Chełmińskim "Piosenka jest dobra na wszystko" - Damian Warduliński (III G) - I miejsce w kategorii "wiersz- piosenka";
  • VII Prezentacje Muzyczne Szkół Gminy Grudziądz - zespół w składzie: Martyna Parteka z klasy II Gimnazjum, Monika Beiger, Patrycja Elwertowska, Sandra Jaworska, Damian Warduliński i Jarosław Laskowski (III G) - I miejsce;
  • Wojewódzki Konkurs Interpretacji Aktorskiej w Toruniu - Monika Beiger (III G) - II miejsce;
  • konkurs recytatorski "Deszczowe wierszowanie" w Bibliotece Garnizonowej w Grudziądzu - Mikołaj Gralla (VI SP) - I miejsce;
  • montaże słowno-muzyczne z okazji Zaduszek oraz Święta Niepodległości;
  • uroczystość "Katyńska Droga Krzyżowa" powiązana z zasadzieniem "Dębu Pamięci" płk dypl. Konstantemu Druckiemu-Lubeckiemu;
  • przedstawienie "Na Krakowskim Rynku" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu podczas Święta Szkoły - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • przedstawienie "Gdzie to jest?" wystawione podczas konferencji II Grudziądzkiego Forum Porozumienia w Szkole w Klubie Akcent - Koło Teatralne Gimnazjum.
  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • I miejsce w województwie kujawsko-pomorskim za aktywny udział w rajdach w roku 2009;
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • wycieczka na Westerplatte;
  • wycieczka do Gniezna;
  • wycieczka na Pola Lednickie na XIV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych;
  • biwak klas I-III SP w Gdyni;
  • biwak klas IV-VI SP i Gimnazjum w Międzyzdrojach.

Dyrektor Szkoły, P. Krzysztof Sulerzycki, zdobył nagrodę "Wdzięczność Młodych Serc" (Stowarzyszenia Parafiada) w kategorii "Edukacja formalna".

  • Konkursy przedmiotowe:
  • Maciej Witulski (III G) - laureat konkursu przedmiotowego z geografii;
  • Wojciech Frela (III G) - laureat konkursu przedmiotowego z historii;
  • Martyna Parteka (VI SP) - finalistka konkursu przedmiotowego z przyrody.
  • Osiągnięcia sportowe:
  • kolarstwo:
  • Mistrzostwa Gminy w MTB: drużyna SP - I miejsce,
  • zawodach powiatowe w MTB: Marysia Przanowska (VI SP) oraz Szymon Grabowski (V SP) - I miejsce;
  • Maciej Witulski (III G) - I miejsce w biegu na 100m w zawodach powiatowych, udział w zawodach wojewódzkich;
  • Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych:
  • Tomasz Grzymski (II G) - I miejsce,
  • Agnieszka Mostowska (III G) - IV miejsce,
  • Karolina Laskowska (VI SP) - II miejsce;
  • Turniej "piątek piłkarskich": drużyna chłopców SP - II miejsce na szczeblu powiatu;
  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Karol Biernacki (II G) - I miejsce,
  • Sandra Jaworska (II G) - II miejsce,
  • Martyna Parteka (VI SP) - II miejsce,
  • Klaudia Ciesielska (VI SP) - III miejsce;
  • Powiatowy Konkurs Recytatorski "Złote Usta": Karol Biernacki (II G) - I miejsce;
  • Wojewódzki Konkurs Interpretacji Aktorskiej w Toruniu: Monika Beiger (II G) - wyróżnienie;
  • Gminny Przegląd Muzyczny:
  • Martyna Parteka (VI SP) - I miejsce,
  • Monika Beiger (II G) - II miejsce,
  • Ludwika Paszek (III G) - wyróżnienie;
  • Jubileusz Szkoły w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - uczniowie klas I-VI SP i Gimnazjum;
  • przedstawienie "Gdzie to jest?" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu podczas Święta Szkoły - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • konkurs pn. "Święty Franciszek z Asyżu - przyjaciel wszelkiego stworzenia":
  • Piotr Jurek (I G) - I miejsce w kategorii multimedialnej,
  • Monika Beiger (II G) - wyróżnienie w kategorii literackiej,
  • Jakub Klimowicz (V SP) - wyróżnienie w kategorii plastycznej,
  • Tymoteusz Sikora (II SP) - wyróżnienie w kategorii plastycznej.
  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • wycieczki klasowe do Bydgoszczy i Solca Kujawskiego;
  • biwaki klas SP w Trójmieście i Toruniu;
  • biwak gimnazjalny w Zakopanem.
  • Konkursy przedmiotowe:
  • udział uczniów SP w ogólnopolskim konkursie matematycznym "Olimpus":
  • Martyna Parteka (IV SP) - 18 miejsce,
  • Piotr Jurek (V SP) - 31 miejsce,
  • Dawid Ryba (V SP) - 32 miejsce;
  • udział uczniów Gimnazjum w wojewódzkich etapach konkursów przedmiotowych:
  • z historii - Wojciech Frela (II G),
  • z biologii - Paulina Żuchowska (II G),
  • z geografii - Maciej Witulski (II G);
  • Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym:
  • drużyna SP - III miejsce w etapie gminnym,
  • drużyna Gimnazjum - I miejsce w etapie gminnym, IV miejsce w etapie powiatowym.
  • Osiągnięcia sportowe:
  • udział we wszystkich zawodach sportowych planowanych i organizowanych przez Gminnego Koordynatora Sportu Urzędu Gminy Grudziądz;
  • udział Macieja Witulskiego (II G) w Mistrzostwach Lekkoatletycznych Województwa Kujawsko - Pomorskiego;
  • Aleksandra Kardas (II G):
  • tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek w klasyfikacji generalnej Nadziei Olimpijskich w kolarstwie torowym,
  • II miejsce w klasyfikacji generalnej Nadziei Olimpijskich w kolarstwie szosowym;
  • Karol Sienkiewicz (III G):
  • Mistrzostwa Województwa w kolarstwie torowym: wyścig na 2 km - II miejsce, wyścig dystansowy - I miejsce,
  • Puchar Polski w kolarstwie szosowym - wyścig na czas - I miejsce.
  • Próby artystyczne:
  • Konkurs Fotograficzny pn. "Ja i mój świat" organizowany przez ZSBiP w Grudziądzu - Grand Prix dla Sandry Kępińskiej (II G);
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Karol Biernacki (I G) - I miejsce,
  • Mikołaj Gralla (IV SP) - wyróżnienie,
  • Kacper Ząbek (I SP) - wyróżnienie;
  • występy uczniów z okazji Pasowania na Ucznia, Dnia Babci i Dziadka, Święta Niepodległości;
  • prezentacja przedstawień uczniów klasy II SP - "Sobotnia Góra", "Szewczyk Dratewka" m.in. w SP w Rudzie, w Przedszkolu Społecznym w Grudziądzu, w Domu Dziennego Pobytu w Grudziądzu;
  • zorganizowanie przez klasę II SP imprezy środowiskowej o charakterze artystycznym pn. "Razem powitajmy wiosnę";
  • przedstawienia uczniów klasy III SP - "Andrzejki u Klary", "Królewna Śnieżka" (prezentacja również w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Caritas w Grudziądzu);
  • przedstawienia Koła Teatralnego SP - "Posiedzenie bohaterów bajek", "Jasełka", "Poranek Wielkanocny";
  • Dionizje"2008 - impreza artystyczna z okazji Święta Szkoły:
  • przedstawienie muzyczne klasy III SP - "Do grającej szafy grosik wrzuć...",
  • przedstawienie Koła Teatralnego SP - "Akademia Pana Kleksa",
  • przedstawienie Koła Teatralnego Gimnazjum - "Antygona".
  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • wycieczka do Malborka dla klas III, IV i V SP;
  • wycieczka klasy III SP do Wenecji, Biskupina i Rogowa;
  • biwak gimnazjalny - Litwa"2008;
  • biwaki klas SP w Karpaczu, Gdyni i Jastrzębiej Górze;
  • Puchar Komisji Turystyki Pieszej - I miejsce w kategorii "szkoły województwa kujawsko - pomorskiego".
  • Konkursy przedmiotowe:
  • Paweł Jankowski (III G) - finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z chemii;
  • Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym:
  • drużyna SP w składzie: Jarosław Laskowski, Damian Warduliński i Karol Biernacki (VI SP) - III miejsce,
  • drużyna Gimnazjum w składzie: Marcin Wiśniewski i Paweł Jankowski (III G) oraz Marcin Pyrzewicz (II G) - I miejsce.
  • Osiągnięcia sportowe:
  • Mistrzostwa Gminy w Kolarstwie Górskim szkół podstawowych - I miejsce w klasyfikacji drużynowej;
  • Marta Sienkiewicz (VI SP) - I miejsce w zawodach kolarskich;
  • Karol Biernacki (VI SP) - II miejsce w zawodach kolarskich.
  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Bartosz Franczak (I SP) - I miejsce,
  • Ewelina Majorkiewicz (I SP) - II miejsce,
  • Karol Kowalski (IV SP) i Monika Beiger (VI SP) - wyróżnienia,
  • Bartosz Ząbek (II G) - wyróżnienie;
  • Gminny Przegląd Form Teatralnych:
  • klasa II SP - III miejsce,
  • Koło Teatralne Gimnazjum - II miejsce;
  • Gminny Przegląd Muzyczny:
  • zespół "Z ostatniej chwili" Szkoły Podstawowej w składzie: Monika Beiger, Patrycja Elwertowska, Daria Makowska, Ewa Nowicka, Oliwia Sentkowska Jarek Laskowski i Damian Warduliński (VI SP)I - II miejsce,
  • Justyna Jarosińska (I G) - II miejsce w kategorii solistów;
  • "Ocalić od zapomnienia" - spotkanie poetyckie;
  • występy uczniów z okazji Pasowania na Ucznia, Dnia Babci i Dziadka;
  • Nabożeństwo Majowe z Janem Pawłem II - montaż poetycko - muzyczny;
  • Wieczór Świętojański.
  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • I miejsce w kategorii szkół województwa kujawsko - pomorskiego oraz II miejsce w kategorii gimnazjów w zakresie całorocznego współzawodnictwa w turystyce pieszej;
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • biwaki w Trójmieście i Łebie;
  • wycieczka klasy III SP do Bydgoszczy.
  • Konkursy przedmiotowe:
  • Maciej Witulski (VI SP) - laureat olimpiady przedmiotowej z przyrody oraz finalistą w konkursie ogólnopolskim "Kwartet przyrodniczy" (9 miejsce);
  • Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym: drużyna Gimnazjum - I miejsce w etapie gminnym.
  • Osiągnięcia sportowe:
  • Maciej Witulski (VI SP) - II miejsce w biegach sprinterskich w finale Miejskich Czwartków Lekkoatletycznych i XIV miejsce w Polsce w finale w Warszawie;
  • Maciej Witulski (VI SP) - I miejsce w mistrzostwach powiatu w biegach przełajowych i udział w zawodach wojewódzkich;
  • Mistrzostwa Gminy w Kolarstwie Górskim - I miejsce szkolnej drużyny kolarskiej;
  • Turniej "piątek piłkarskich" Gminy Grudziądz - I miejsce chłopców z klasy VI SP.
  • Próby artystyczne:
  • pierwsze miejsca uczniów w pozaszkolnych konkursach recytatorskich;
  • przygotowanie wielu imprez artystycznych, w tym przedstawienia "Zemsta" wg A. Fredry.
  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • przeprowadzenie ósmego z kolei biwaku szkolnego "Charzykowy "2006";
  • szczególne zaangażowanie Szkolnego Koła PTTK w krzewienie aktywnego spędzania czasu wolnego, poznawania historii regionu i Polski oraz upowszechnianie turystyki wśród młodzieży szkolnej.

Nawiązanie współpracy, goszczenie Rodziny Patrona Szkoły oraz otrzymanie bezcennych archiwaliów, związanych z życiem i działalnością Stanisława Broniewskiego "Orszy".

  • Konkursy przedmiotowe
  • Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym: drużyna Gimnazjum - I miejsce w etapie gminnym i II miejsce w etapie powiatowym;
  • Jesienny Turniej Szkół Gminnych:
  • konkurs ortograficzny: Kamila Bernat (VI SP) - III miejsce, Marta Całka (III G) - II miejsce,
  • turniej wiedzy ogólnej "1 z 4": Barbara Paprotna (III G) - III miejsce;
  • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu - IV i VI miejsce uczniów klas II i I SP;
  • ogólnopolski konkurs matematyczny "Albus 2005" - dobre wyniki i wysokie lokaty uczniów klas IV i V SP;
  • Ogólnoeuropejski Konkurs Języka Angielskiego "Big Challenge" - szeroki udział uczniów SP i Gimnazjum;
  • Osiągnięcia sportowe
  • I miejsce w mistrzostwach Gminy Grudziądz w kolarstwie górskim;
  • zawody w indywidualnych biegach przełajowych - I miejsce w powiecie oraz udział w zawodach wojewódzkich;
  • Grudziądzkie Zawody Gimnastyczne uczniów szkół podstawowych - II i III miejsce.
  • Próby artystyczne
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Monika Beiger (IV SP) - I miejsce,
  • Natalia Szwaba (III G) - I miejsce,
  • Marta Całka (III G) - II miejsce;
  • Powiatowy Konkurs Recytatorski: Monika Beiger - II miejsce;
  • Prezentacje Muzyczne Szkół Gminy Grudziądz:
  • Natalia Szwaba (III G) - I miejsce,
  • Katarzyna Zasadowska (I G) - III miejsce;
  • Międzygimnazjalny Konkurs Literacki "Kalamos" - III miejsce na szczeblu rejonowym uczennicy Gimnazjum;
  • Gminny Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych - I miejsce w kategorii uczniów najmłodszych;
  • Międzyszkolny Przegląd Form Teatralnych nt. wiedzy o ruchu drogowym - IV miejsce uczniów klasy II SP;
  • "Gdzie to jest?" - montaż słowno - muzyczny poświęcony życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej (GOK - gminny Dzień seniora);
  • Święto Niepodległości (Kościół parafialny w Sarnowie);
  • "Romeo i Julia" - przedstawienie teatralne na motywach dramatu Wiliama Szekspira (Dzień Samorządowca, Święto Szkoły).
  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka
  • I miejsce w kategorii szkół regionu za szczególne zaangażowanie w krzewienie aktywnego spędzania czasu wolnego, poznawania historii regionu i Polski oraz upowszechnianie turystyki wśród młodzieży szkolnej (SK PTTK "Tramp");
  • Puchar Starosty powiatu grudziądzkiego za zajęcie I miejsca w serii rajdów pod hasłem "Znam powiat grudziądzki" (SK PTTK "Tramp");
  • biwak ogólnoszkolny w Kołobrzegu.
  • Pielęgnowanie tradycji patriotycznych
  • spotkanie z kombatantami AK w ramach obchodów 60 rocznicy Powstania Warszawskiego;
  • wyjazd na wystawę "Kamyk na szańcu";
  • udział pocztu sztandarowego i uczniów w miejskich uroczystościach patriotycznych;
  • przygotowanie przez Samorząd Uczniowski Młodzieżowej Sesji Rady Gminy poświęconej Janowi Pawłowi II.

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Broniewskiego "Orszy"

Wałdowo Szlacheckie 57

86-302 Grudziądz

woj. kujawsko - pomorskie