banner
Poznaj PolskęMinisterstwo Edukacji i Nauki

"Poznaj Polskę" to pilotażowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki. Jego celem jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki. Wsparcie w ramach programu może być przeznaczone na pokrycie kosztów przejazdu, biletów wstępu, przewodnika, zakwaterowania, wyżywienia, ubezpieczenia uczestników wyjazdu.

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła uzyskała dofinansowanie dwukrotnie.

Pierwsze - w wysokości 9704,00 PLN dla klas IV-VIII oraz 4156,80 PLN dla klas I-III - na dofinansowanie wycieczek w okresie jesiennym.

Kolejne - w kwocie 29272,00 PLN - na dofinansowanie wycieczek w okresie wiosennym.

Dzięki dotacji każdy uczeń skorzystał z możliwości wyjazdu.

W dniach 17-18 listopada 2021r. starsi uczniowie zrealizowali wycieczkę do Warszawy (Podróże z Patronem).

3 grudnia 2021r. uczniowie z klas II-III udali się do Torunia, gdzie zwiedzili Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Żywe Muzeum Piernika.

W dniach 5-6 maja 2022r. uczniowie klas V i VI zwiedzali Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie oraz Trójmiasto. W programie znalazło się zwiedzanie Starego Miasta i niesamowita podróż w czasie w Muzeum II Wojny Światowej.

6 maja 2022r. uczniowie klas I i II odwiedzili Wioskę Chlebową w Janiej Górze, gdzie uczestniczyli w warsztatach wypieku chleba. Kolejnym przystankiem było Chełmno z urokliwym ryneczkiem.

23 maja 2022r. uczniowie klas III, IVa i IVb wybrali się na wycieczkę, której głównym celem było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego oraz zdobycie wiedzy historycznej poprzez obserwację. W Biskupinie uczniowie poznali warunki życia ludzi z okresu neolitu oraz zajęcia mieszkańców wioski wczesnopiastowskiej. Następnie zwiedzili centralne punkty Bydgoszczy - stolicy województwa kujawsko - pomorskiego.

27 maja 2022r. uczniowie klas II i III pojechali na wycieczkę do Torunia. Odwiedzili Planetarium im. W. Dziewulskiego, gdzie utrwalili wiedzę o Wszechświecie. Kolejnym przystankiem był Park Trampolin Jump Arena, gdzie dzieci aktywnie spędziły czas. W czasie wolnym nie zabrakło spaceru po Starym Mieście.

W dniach 3-4 czerwca 2022r. uczniowie klas VII przebywali w Warszawie (Podróże z Patronem).

W dniach 10-11 czerwca 2022r. uczniowie klas VIII i VII przebywali na południu Polski - w Krakowie i Zatorze. Pierwszy dzień spędzili na zwiedzaniu Starego Miasta dawnej stolicy Polski oraz spacerze po Plantach Krakowskich, a drugi - na szalonej zabawie w Energylandii.

W Krakowie
W Energylandii

15 czerwca 2022r. uczniowie klas I wybrali się na wycieczkę do Torunia. Najpierw odwiedzili Planetarium im. W. Dziewulskiego, gdzie udali się w kosmiczną "podróż". Następnie uczestniczyli w warsztatach pieczenia pierników i wybijania monet w Muzeum Historii Partaczy. Kolejną atrakcją była zabawa w Kinder Parku. Na koniec dzieci odwiedziły Dom Legend Toruńskich.