banner

Materiały są na bieżąco aktualizowane. Aby na pewno widzieć wszystko, co się pojawia - dobrze byłoby "odświeżyć" przeglądarkę :)

W tym celu zamknij stronę, wyczyść historię przeglądarki i wyświetl stronę ponownie.

 
Szkoła i Przedszkole w TV i Internecie
Cenne rady dla uczniów na czas nauki zdalnej
  • Nie śpij do południa! Nie musisz oczywiście zrywać się o szóstej, ale pobudka o ósmej to rozsądny kompromis.
  • Nie siedź do późna. Twój organizm potrzebuje stałego rytmu, abyś czuł się dobrze i był zdrowy.
  • Ogranicz siedzenie przed ekranem. Komputer, telefon i laptop niekorzystnie wpływają na Twój mózg, kręgosłup i wzrok. Wszystko z umiarem. W najbliższym czasie komputer powinien służyć przede wszystkim do nauki.
  • Nie zaniedbuj relacji. Pamiętaj, że wszyscy przebywamy w domach, więc może warto połączyć się z kolegą/koleżanką/babcią/dziadkiem i chwilę porozmawiać. Może warto wypróbować Skype?
  • Rób to, na co zazwyczaj nie masz czasu. Może odkryjesz w sobie głęboko drzemiące talenty? Rysuj, śpiewaj, tańcz, maluj, biegaj - odkrywaj swoje pasje!
  • Nie zaniedbuj nauki - to ważny element Twojej codzienności.
  • Przebywaj na świeżym powietrzu - oczywiście w towarzystwie najbliższej rodziny, koło domu.
  • Nie wychodź poza swój ogródek bez potrzeby - to nie jest dobry czas na spotkania i zakupy.
Jak zorganizować sobie naukę w domu?

Możecie skorzystać z Dzienniczka aktywności (poniżej do pobrania), zmodyfikować go do własnych potrzeb, uzupełniać w dokumencie na komputerze lub wydrukować i uzupełniać ręcznie. Na pewno ułatwi Wam to organizację i planowanie swojego czasu. To bardzo cenna umiejętność! Nie odkładajcie lekcji na później. Pamiętajcie, że do wieczora musicie odesłać swoje prace do nauczyciela.

Na pulpicie komputera zróbcie folder do każdego przedmiotu. Karty pracy wypełniajcie w komputerze i odsyłajcie jako załącznik - tak jest wygodniej dla Was i dla nauczyciela (przydatne programy znajdziecie wyżej). Jeżeli macie z czymś problem - kontaktujcie się z wychowawcą lub nauczycielem przedmiotu. Pamiętajcie, że Wasi Rodzice nie są nauczycielami. Mają swoje obowiązki i nie angażujcie ich do pomocy przy lekcjach.

Bądźcie samodzielni i uważni.

Wszyscy musimy się starać, aby nauka w domu była jak najmniej bolesna.